Publikované: 10.06.2014

Ochránil cestujúcich a za odmenu dostal padáka! Vitajte na Slovensku!

Aké absurdity sa v našej krajine ešte udejú? Nielenže si tu nikto neváži ľudí ako takých, ale za pomoc ich už budeme aj prepúšťať z práce. Doslova ma šokovala dohra incidentu v bratislavskej MHD. Vodič autobusu dostal výpoveď za to, že porušil smernicu, keď v piatok večer neinformoval ihneď dispečing, že sú v autobuse šiesti výtržníci a ešte si dokonca dovolil konať na vlastnú päsť, čím ochránil životy cestujúcich, ako aj ten svoj. Tak si to pekne rozmeňme na drobné.

Dopravný podnik mesta Bratislava tvrdí, že ak by vodič privolal pomoc cez dispečing, zásahová jednotka by bola na mieste do dvoch minút. Pýtam sa, a čo ak nie? Kto by potom niesol zodpovednosť?!!! Vodič výtržníkov najskôr dvakrát slovne upozornil a keď začali ničiť majetok Dopravného podniku, tak zasiahol. V takej vypätej situácii by zrejme človek, ktorému záleží na bezpečnosti cestujúcich, konal hoci aj na vlastnú päsť. Mladí grázli si dovolili vytiahnuť na vodiča aj nôž. Čo ak by ho vytiahli na niektorého z cestujúcich? Mal vodič čakať na hliadku, aj keď medzičasom mohlo dôjsť k tragédii? Zachoval sa ako pravý chlap, ktorý má srdce na správnom mieste. Pomohol a za to dostal výpoveď.

Ak by sedela v spomínanom autobuse napríklad manželka niektorého z členov predstavenstva Dopravného podniku mesta Bratislava, určite by bol postup spoločnosti iný. Ak by jej šofér zachránil život, bol by hrdina. No nikto z takej “elitnej” rodiny sa v tomto dopravnom prostriedku neviezol a tak postup bol štandardný. Vodič pochybil, ľudský faktor a situácia neboli zohľadnené. Dostal krutú výpoveď, lebo si dovolil pri záchrane aj svojho života v sebaobrane použiť plynovú pištoľ. Je to odporné, ako sa na Slovensku pristupuje k ľuďom!

DPB dokonca po incidente sprísnil kontroly a odobral vodičom „nevhodné“ predmety, medzi ktoré páni z predstavenstva spoločnosti radia nože, palice. Zrejme si musíme počkať na nejakú ďalšiu tragédiu, pri ktorej sa preleje krv a potom budú všetci horlivo diskutovať o tom, že chýba prevencia a že vodič mal konať, keď nestihla prísť hliadka včas.

Chybu robia aj médiá, keď neapelujú na kompetentných, aby mohli vodiči používať nejaké prostriedky na svoju ochranu. Médiá by tiež mali konfrontovať DPB a podobné spoločnosti, aby nevyhadzovali šoférov za to, keď chcú pomôcť. Naša spoločnosť je zvrátená, plná rôznych nebezpečných ľudí, plná mnohých neprávostí. Sama veľakrát cestujem  MHD a viem, že mnohí ktorí nastúpia, sa správajú zvláštne. Chcela by som, ak by náhodou vznikla riziková situácia počas mojej jazdy v MHD, mať v autobuse alebo trolejbuse takého šoféra, ktorého za „odmenu“ ľudia z DPB vyhodili. Je to hanba!

  • SlabéVýborné (+105 skóre, 105 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

1

Komentárov 1 - 1 z 1Na začiatok« PredchádzajúciNasledujúci »Na koniec
  1. Nech daju do dopravnych prostriedkov nepriestrelne skla a nech ma vodic k dispozicii tlacitko na okamzite privolanie policie. Potom by sa taketo incidenty nestavali.

Komentárov 1 - 1 z 1Na začiatok« PredchádzajúciNasledujúci »Na koniec
Login

Ešte nemáte svoj účet?