Publikované: 23.01.2022

Oči Všemohúceho Boha sú všade!

Komentár SV na biblický verš v Prísloviach 15:3: Hagar bola Sárajina slúžka a jej pani ju dala za manželku Abramovi. No keď Hagar otehotnela, zachovala sa nerozumne. Svojou paňou, ktorá nemohla mať deti, začala pohŕdať. Situácia sa natoľko vyostrila, že od svojej panej utiekla. (1. Mojž. 16:4–6) Z pohľadu nedokonalého človeka sa môže zdať, že Hagar bola zlomyseľná žena, ktorá dostala, čo si zaslúžila. Ale Jehova sa na ňu pozeral inak. Poslal za ňou anjela, aby jej pomohol zmeniť postoj a povedal jej, aké požehnanie ju čaká. Hagar si uvedomila, že Jehova si ju všíma a dobre pozná jej situáciu. Tak to na ňu zapôsobilo, že ho nazvala „Boh, ktorý vidí všetko“, teda aj ju. (1. Mojž. 16:7–13) Ako sa Jehova pozeral na Hagar? Vedel, z akého prostredia pochádza a čo všetko zažila. A hoci neospravedlňoval Hagarino neúctivé správanie, môžeme si byť istí, že jej situáciu a pocity vzal do úvahy. w20.04 16 ods. 8 – 9

Podľa denného textu na pondelok 3. Januára 2022 – “Jehovove oči sú všade a pozorujú zlých aj dobrých.” – Príslovia 15:3 je veľmi potešujúce vedieť, že Boh všetko vidí. Neexistuje nič, čo by mohlo uniknúť Jeho pozornosti. Môžeme sa báť, že Boh vidí každú našu chybu a zlú myšlienku, ale Jehova si veľmi dobre uvedomuje, že sme stvorení z prachu a hriešni. Ale pozorovať dobré aj zlé znamená, že Boh ľahko rozlišuje. Je pravda, že všetci sme hriešnici, ale Boh pozná dobré a zlé. Človek sa môže navonok javiť ako vzpriamený, ale Boh vidí srdce. Očividne sa nedá oklamať žiadnou pokryteckou pretvárkou. Určite pozná všetky zločiny a dvojité obchodovanie, ktoré sa dialo za zatvorenými dverami medzi vedením Strážnej Veže. Vidíme len povrch, to, čo chcú, aby sme videli. A aj to je dosť zlé.

Napríklad, ako si mnohí z vás všimli, politika Strážnej Veže týkajúca sa Covidu-19 je prakticky nerozoznateľná od politiky hlavných západných vlád! Uzamknutia, masky na tvár, sociálne dištancovanie a vakcíny. Veľa a veľa vakcín! Potom je tu potláčanie lacných a účinných liekov a súhlas veľkých sociálnych platforiem s cieľom umlčať akékoľvek reči o nežiaducich účinkoch alebo zdravých preventívnych opatreniach. Strážna Veža je na palube so všetkými aspektmi sprisahania Covidu19! Garret Losch sa dokonca vysmieval starším, ktorí možno nesúhlasili s politikou Veľkej Británie, pričom ich zdroj informácií zamietol, že pochádzajú z webových stránok o konšpiračných teóriách. Úbohý Anthony Morris sa vysmieval niektorým bulharským kňazom, ktorí povedali ľuďom, že vakcíny sú od diabla.

Prečo sa to považuje za poburujúce? Koľko SJ musí zomrieť, kým sa prebudia a uvedomia si, že ich VZ predal? Je to tak, ako hovorí proroctvo: “Toto hovorí Jehova, môj Boh: ‚Pas ovce určené na zabitie. Tí, ktorí ich kupujú, ich beztrestne zabíjajú. A tí, ktorí ich predávajú, hovoria: „Nech je chválený Jehova, lebo budem bohatý.“ Ich pastieri nemajú s nimi zľutovanie.”  - Zachariáš 11:4, 5. Otázka znie, komu Strážna Veža predala ovce a koľko peňazí dostali? Nevieme. Náš vzdelaný odhad by bol, že spolupracujú s Organizáciou spojených národov.Veď boli v politickom partnerstve 10 rokov. Môže si leopard zmeniť svoje fľaky? Ďalšia otázka, že koľko peňazí, je irelevantná. Nezáleží na tom, či dostali iba cent. Samozrejme, Jehova vie. S najväčšou pravdepodobnosťou to boli milióny!

Mimochodom, verš citovaný vyššie súvisí s Judášom a 30 striebornými, ktoré dostal, aby zradil Božieho Syna. A Judáš je predobrazom muža nezákonnosti, ktorý sa ukazuje verejne, aby bol bohom, ktorý rozhoduje o živote a smrti za Boží ľud. Ako hovorí verš: On bdie nad dobrým a zlým a určite sú v Bételi v košíku nejaké zlé jablká. Nakoniec sa to všetko dozvieme! Toto uistenie máte od samotného Ježiša Krista: “Lebo nič nie je skryté čo sa nestane zjavným, ani nič starostlivo ukryté, čo sa nikdy nestane verejnym a nevyjde najavo.” – Lukáš 8:17.

  • SlabéVýborné (Nikto nehlasoval)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?