Publikované: 17.03.2021

Od Twittera a fejbúku na Slovensko, do prezidentského paláca a ambasádu USA…

Pre pochopenie súvislostí treba si uvedomiť, že “pravidlá fejzbúkovej komunity” (detto Twitter) či ostatných nadnárodných sociálnych sietí, nie sú v postavení nad ústavou a zákonmi národných štátov, sú ale súčasťou v bezpečnostnej a obrannej stratégii Slovenska neuvedených otvorených výziev a hrozieb
Skôr než budete pokračovať, oznamujem, že takmer ihneď po začatí zdieľania tohto článku na fejzbúku mi bol zablokovaný účet na dobu 30 dní. Moja viditeľnosť a čítanosť je možná len zdieľaním článku používateľmi fejzbúku.
Od perexu, než sa text dostane k pred a povolebnej situácii na Slovensku v očakávanej bezprostredne v lone volieb rodiacej sa a dnes už otvorenej hlbokej politickej vládnej a parlamentnej  kríze, mám za vhodné a potrebné uviesť popis stavu vecí v kontexte s konfliktom Ruska a opatreniami jeho Roskomandzoru, úradu na ochranu národno-štátnych záujmov Ruskej federácie v online mediálnom priestore… (jeden z pohľadov…).
Roskomandzor je tvrdý a nekompromisný: Alebo bude Twitter dodržiavať ruské zákony alebo bude zablokovaný…
https://sk.news-front.info/2021/03/16/bud-bude-twitter-dodrziavat-ruske-zakony-alebo-bude-zablokovany/
Twitter na upozornenia „Roskomnadzoru“ nereaguje. V dôsledku toho ruský regulačný úrad oznámil možné úplné zablokovanie Twitteru v Rusku. Túto správu komentoval ruský senátor Alexej Puškov.
Jack Patrick Dorsey je americký technologický podnikateľ a „filantrop“ ktorý je spoluzakladateľom a generálnym riaditeľom nadnárodnej globálnej spoločnosti Twitter.
Ako „tiež filantrop“ Zuckerberg (Facebook) a Soros (Open Societ Foundation).
„Jack Dorsey sa nám snaží diktovať podmienky? A uvedomuje si vôbec, že by mohol stratiť všetok prístup do informačného priestoru Ruska? Našou úlohou je prinútiť sociálne siete, aby dodržiavali ruské zákony, neblokovať ich. Ak však vedenie sociálnych sietí to robiť nechcú, aktivuje sa blokovací mechanizmus. Najprv dočasne, na jeden mesiac. A potom – úplne,“ oznámil senátor Alexej Puškov.
Roskomnadzor zvolil identický postup ako Twitter v prípade Trump
Do roku 2021 uplatnil Dorsey „výnimky  pre svetového lídra“, ktoré umožnili prezidentovi Donaldovi Trumpovi zverejňovať na Twitteri obsah, ktorý by sa za normálnych okolností podľa pravidiel platformy odstránil.
Už v máji 2020 dostali niektoré z Trumpovych tweetov varovné štítky a od Dňa volieb v novembri 2020 sa na jeho tweety vzťahovali ďalšie.
6. januára 2021, po tom, čo podporovatelia Trumpa zaútočili na americký Kapitol , Twitter uplatnil 12-hodinový časový limit na Trumpov účet kvôli porušeniu jeho politiky občianskej integrity.
Trumpov účet bol 8. januára natrvalo pozastavený.
14. januára Dorsey obhajoval zákaz Trumpa, zároveň však uviedol, že „vytvára precedens, ktorý považuje za nebezpečný“.
Za taký ho má aj AngelaMerkel (eufemisticky) „problematický“.
A kontraproduktívny. A takým je. Rusko reaguje. Po Twitteri môžu prísť na rad aj ostatné sociálne siete pochádzajúce z Westernu. Ich zablokovaním.
Twitter na varovanie Roskomandor, aby začal odstraňovať označený obsah,  stále nereaguje.
Nadnárodné sociálne siete narušujú politickú, sociálnu a kultúrnu integritu národných štátov.
Svoj vplyv vo svete aj na Slovenku USA uplatňujú Vplyv USA sa vo svete aj na cez sociálne siete, s pritvrdzovanou cenzúrou, USA blízke médiá, USA blízky „tretí sektor“ (piata Sorosova kolóna) americké veľvyslanectvá…
Príklady:
Veľká novebrová „nežná“ 1989 (oranžová revolúcia). Vydarená. Odvtedy ide Česko aj Slovensko dole vodou… (členstvo v EÚ je stále viac pochybné).
Oranžové revolúcie na strednom východe (nevydarené, výsledok: rozvrat).
Oranžová revolúcia na Ukrajine s výsledkom: Rozvrat. Už bez Krymu. Ukrajina je nesúrodý neautentický zlepenec, rozdelený na bezmocný a hlúpy Kyjev, západ (Maďarsko) a východ (Donbas, Rusko). Western zaujíma Ukrajina už len ako miesto ozbrojeného konfliktu s Ruskom.
Konflikt na Ukrajine (východ vs Kyjev) sa vyostruje
Minské dohody a mierové rokovania sú pre Kyjev neprijateľné. Spravodajstvo oznámilo presun desiatok tankov na Donbas.
https://lenta.ru/news/2021/03/16/perebrosili/
https://vz.ru/politics/2021/3/11/1088783.html
LUGANSK 16. marca. Predstavitelia Kyjeva prerušili schôdzku politickej podskupiny kontaktnej skupiny pre riešenie situácie na východe Ukrajiny. Oznámila to v utorok tlačová tajomníčka delegácie LPR na rokovaniach v Minsku Maria Kovshar.
„Táto pozícia Ukrajiny úplne blokuje možnosť pracovať na politických aspektoch urovnania a dokazuje, že Kyjev nemá záujem na mierovom riešení konfliktu.“
https://tass.ru/mezhdunarodnaya-panorama/10912693
Ukrajina odmietla ruský Sputnik V (rokovania s EÚ o dodávkach schválených vakcín “nedopadli”. Členské štáty EÚ nebudú zdieľať svoje vakcíny s Kyjevom, oznámil to ukrajinský minister zahraničných vecí Dmitrij Kuleba.
https://sk.news-front.info/2021/03/16/eu-sa-s-ukrajinou-o-vakciny-nepodeli/
Ukrajinská veľvyslankyňa v USA sníva o posilnení sankcií proti Nord Stream 2
Podobnosť mien: Kuleba-Duleba:
https://sk.wikipedia.org/wiki/Alexander_Duleba
Mediálne varený-pečený ako protiruský štváč. Slovenská rusofóbna autorita č. 1. Kedysi som kdesi zachytil, tu a teraz si nespomínam a neviem to doložiť, preto mám za neoverené, že Dulebova dcéra (na pravom obrázku vľavo) Irina Duleba (jazykovedkyňa, ) pracuje pre fejzbúk…

                

Fejzbúk a na ňom ktosi (admini) sa aj o mňa príkladne stará:

Nepovolil mi toto zdieľanie (nižšie)takže už to “skúšať” nebudem: Oznámil mi aj, že tento event je pre používateľov fejzbúku „urážlivý“; ak ale mňa a množstvo používateľov fejzbúku na druhej strane barikády uráža zaobchádzanie Westernu s Ukrajinou, fejzbúku nevadí…
Fejzbúku somnedal nič vedieť, lebo Hlava XXII. Vkladám inkriminovaný článok vo vyššie zobrazenom screenshot:
https://sk.news-front.info/2021/03/16/v-pripade-utoku-na-donbas-strati-ukrajina-nove-uzemia-a-mozno-aj-statnost/
Sorry, chcem byť informovaný a informovať.
Na popredných spravodajských serveroch v USA sa začali objavovať aj bizarné články, ktoré naznačujú možný návrat UA pod správu Ruska.
https://vz.ru/world/2021/3/16/1089527.html
USA a Western dotujú Kyjev zbraňami (prebiehajú presuny vojenskej techniky aj cez Slovensko).
Pentagón pripustil, že nová zbraň Ruskej federácie komplikuje možnosti USA odhaliť ju. Uviedlo, že raketa Burevestnik umožní Rusku útočiť z ktoréhokoľvek smeru:
https://tass.ru/mezhdunarodnaya-panorama/10917807
Pokračujem v príkladoch (oranžové revolúcie):
Milion chvilek pro demokracii v Česku (nevydarené); Babiš a Zeman beztak končia. Lebo nič netrvá večne.
Nevydarený pokus o prevrat v Bielorusku (primknutie sa Lukašenka k Putinovi).
Nevydarený pokus o zvrhnutie Putinovho režimu v Rusku (Navaľný „bručí“ v nápravnom tábore Pokrov pri Moskve). Otázka: Ako to, že odtiaľ instagramuje?
Davo-elitárske riadenie „ulice“ Westernom v roku 1918 po vražde Kuciaka prinieslo výmenu Fica Pellegrinim.
Riadne parlamentné voľby priniesli Matoviča a počali vládnu krízu.
Prichádza samovoľný potrat.
Poznámka 1: Takzvaná „ulica“ nie je ústavný prvok. Len psycho tlak. Fico mal zotrvať do riadnych volieb.
Poznámka 2: Matovič; rozviazal ruky OČTK ale nie je schopný vládnuť.
Poznámka 3: Rok po voľbách sa ukazujú úskalia štvorkoalície an sich (o sebe) pre seba. A osobnostné vlastnosti Matoviča.
Prebiehajú konzultácie prezidentky s veľvyslankyňou USA na Slovensku vo veci vládnej koaličnej krízy.
Vo utorkovej večernej Téme dňa u Bielika to v TA3 to pregnantne a expilicitne pomenoval Róbert Fico (a tá NAKA poň nechodí a nechodí…). 
Ukazuje sa slabosť prezidentky. Mala by byť , ak je treba (lebo strata času) silnejšou.
Občas, ak to je potrebné, je lepšia silnejšia, než slabšia hlava štátu. Od toho je hlavou štátu. Hoc aj v sukni.
Príklad: Miloš Zeman; ako prezident priamo volený občanmi má silnejší mandát, než z vôle parlamentu. Obrázky: Zeman, Čaputová a veľvyslankyňa USA na Slovensku Bridget A. Brink:Referendum o predčasných voľbách má vyššiu silu než odpor a obštrukcie vládnej koalície.
Víťazstvo Bidena a “demokratov” USA má chápadlá aj na Slovensku. Predbežné výsledky: Pokles Smeru na 8 percent a vzostup PS/SPOLU (samozrejme, za predčasné voľby, lebo…) na dnešnú úroveň Smeru. Hmm… (Hlas na čele prieskumov):


Slovenský a maďarský nacionalizmus je pod čiarou zvoliteľnosti. Aznova kontext: Rusi žijúci na Donbase sa chcú zúčastniť volieb do ruskej Štátnej dumy:
https://tass.ru/mezhdunarodnaya-panorama/10909879
Poznámka: Podobná situácia nastane na Slovensku vo veci uznania dvojakého občianstva: Slovenskí Maďari budú o rok voliť Orbána alebo jeho opozíciu. Dvojaké občianstvo posilní ich záujem o Maďarsko a oslabí o Slovensko… a dá sa, aj ako následok krízy, očakávať ich postavenie k Slovensku chrbtom a čelom k Maďarsku (Trianon stále bolí); detto pozícia Maďarov na juhozápade Ukrajiny.
O SMK a MK ale podľa čerstvých prieskumov (voľba do parlamentu) nemajú záujem.
Výbor štátnej kontroly a regulácie ruskej Štátnej dumy 11. marca požiadal Ústrednú volebnú komisiu RF, aby ďalej rozpracovala mechanizmus účasti Rusov žijúcich v DĽR a LPR na hlasovaní vo voľbách v Ruskej federácii.
Maďari, žijúci na Slovensku nemajú záujem o svoju menšinovú reprezentáciu v Národnej rade Slovenska. Ktožehovie, prečo?
Pozrime sa na to a tak takto: Predovšetkým, politická požiadavka musí prísť “zdola”. A taká nie je.
V tieni vládnej a covid krízy, rodí sa nová koalícia.
Varoval som pred Matovičom. Jeho voličstvo by malo chodiť kanálmi. Nehrozí. Voľby sú tajné. Kryjú nebezpečných hlupákov a blbcov. Znova varujem.
Stav vecí, nálada v koalícii  a neurčitý postoj prezidentky (použila priliehavý pojem agónia vlády a koalície) vedú a posilňujú vôľu k predčasným voľbám.
Vláda je mentálne neschopná rozpadnúť sa aj sama.
Agóniu predlžuje Matovič.

Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

Späť k sociálnym sieťam, médiám a tretiemu sektoru riadenému USA: Čo som uviedol v článku, platí aj pre Slovensko a EÚ (hodnoty, demokracia, právny štát); EÚ iné deklaruje, inak koná…
Už sa v tom ani prasa nevyzná…
Newspeak a neo orwellizmy.

  • SlabéVýborné (+3 skóre, 3 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?