Publikované: 19.04.2022

Odbory avizujú protesty a štrajky a o referende za alebo proti sfunkčneniu referenda

KOZ (Konfederácia odborových zväzov) avizovala nástup svojich aktivít v lete 2021 na jeseň toho roka aj v reakcii na prezidentkou, ústavným súdom, vládou a “jej“ parlamentom (ústavná väčšina, likvidujúca opozíciu, ktorá je pre toto volebné obdobie úplne zbytočná a len obťažujúca!) zmarené referendum. Žiadne aktivity smerom von k občanom, okrem mediálnych výstupov, trápnych a márnych odvolávačiek toho vládneho molocha a vreskotu politických opozičných strán, napokon sa nekonali.
Od jesene 2021, majúc pripravené “svoje veci” už znepokojene ale trpezlivo čakal som na aktiváciu vo veci neodmysliteľnej KOZ. Prichádza v stave vecí verejných, pre pracujúcich, dôchodcov (parketa Jednoty dôchodcov) a ostatných ekonomicky neaktívnych, ako už neúnosných a neprípustných. Odbory ohlásili prípravu protestných zhromaždení rôznej intenzity a rozsahu. Konečne! Tvrdia, a právom (dôkazy!) že vláda nerobí nič pre občanov a nepomáha im v časoch pandémie, vojny, cien energií a vysokej inflácie. Čo chcú protestmi dosiahnuť a akú účasť očakávajú? Spoja sa aj s politickými stranami, alebo ich odmietnu? Tlačovka OZ KOVO: https://www.facebook.com/tasrtv.sk/videos/1690340657967298 Druhá časť Témy dňa s predsedom OZ KOVO Milan Machyna: https://www.ta3.com/relacia/23959/slovaci-by-slovensko-nebranili-odbory-pripravuju-velke-protesty

Odbormi je avizovaná apolitickosť protestov, ale pozor! Zaznamenáme okamžitú politickú príživu Smeru a Hlasu, so zrejmým účelom: populizmus a získavanie lacných a takmer bezprácnych politických bodov! ODMIETAM! Zbabrali čo sa dalo! Len naprázdno vo vzťahu k občanom a koaličnej väčšine v pseudo parlamente tárajú, sledujúc svoj percentuálne vypočítavý politický prospech! Toto je už ale vec priamo týkajúca sa vzťahu na osi: Odbory a Tripartita verzus Heger s jeho vládou!
Veci spoločné si ľud chce a mná právo vziať do svojich rúk! Aj prostredníctvom aktivácie Čl. 32 Ústavy: Pokojný občiansky odpor. Chce zmeniť a potvrdiť svoje postavenie vo vzťahu k ústave Čl. 2 (1): Štátna moc pochádza od občanov, ktorí ju vykonávajú prostredníctvom svojich volených zástupcov alebo priamov časti “priamo” ktoré ústavné právo je mu, ako ústavne oprávnenému slovenskému ľudu odnímané! Preto také referendum (Čl. 93 (3) Ústavy!) musí byť o ľudských právach! Nie ich oslabení ale potvrdení a posilnení! Také referendum nie je len možné a v súlade sústavou ale nutné, potrebné a nevyhnutné!!! Aj v súlade s deklarovanými európskymi hodnotami a zásadami EÚ definovaným pojmom právny štát! Prezidentka a ústavný súd nemajú ústavné právo proti takému ľudovému referendu ani ceknúť!
Ľudská osoba je držiteľkou, nositeľkou a oprávneným subjektom základných ľudských, občianskych a politických práv, ktoré sa odvíjajú od základného práva na život a dôstojný život prostredníctvom ekonomických a sociálnych práv! Aby ich bolo možné vrátiť na miesto, ktoré im prináleží, potvrdiť a posilniť, Slovensko akútne potrebuje novú druhú ústavu, ktorá tie práva zaručí a ochráni svojou dikciou, vychádzajúcou z Listiny základných práv a slobôd, ako hmotného (materiálneho) jadra ústavy.
KOZ avizuje v možnosti vo vzťahu k odozve vlády hodinový, dvojhodinový, jednodňový generálny štrajk. Popri oprávnených požiadavkách KOZ navrhujem to, na čo čakám: Súčasťou generálneho protestného štrajku by mal byť petit: Referendum o sfunkčnení referenda a plebiscitu, čo znamená otvorenie zmien ústavy podľa zásady: Ústavu je možné meniť a dopĺňať ústavnými zákonmi z referenda, čo vládna väčšina prostredníctvom svojej koaličnej ústavnej väčšiny dokazuje ústavnými zákonmi pre seba a na svoj obraz, čo znamená, že petit generálneho protestného štrajku spojeného s občianskou iniciatívou bude občianska petícia za sfunkčnenie ústavného inštitútu referenda s jedinou otázkou: „Ste za to aby referendom bolo možné meniť dopĺňať ústavu?“ Petičný hárok bude ošetrený a doplnený pokynmi, technikáliami a vysvetlivkami. Odpoveďou na otázku bude obvyklé áno-nie.
Slovensko akútne potrebuje novú druhú Ústavu počnúc Referendom o sfunkčnení referenda o sile ústavného zákona (a plebiscit, čo je konzultačná participatívna demokracia; tento inštitút Ústava SR nepozná a mala by!) aby sa naplnil kľúčový ústavný Čl. 2 odsek 1 o charaktere slovenskej demokracie v jednotnom nedeliteľnom štáte: „Štátna moc pochádza od občanov, ktorí ju vykonávajú prostredníctvom svojich volených zástupcov alebo priamo.“ Vo vládou, prezidentkou a ústavným súdom zablokovanej časti: „priamo“.
Slovensku jeho novou ústavou treba v mnohých položkách postaviť nanovo ako suverénny a zvrchovaný štát a rovnocenný partner v dnes už stále viac pochybnom spoločenstve EÚ. Oslovujem KOZ pre spoluprácu a spojenie Generálneho protestného štrajku s občianskou petíciou za občianske Referendum o sfunkčnení referenda bez participácie politických strán.

Chce to čistú robotu!

Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

Od momentu nástupu Matovič/Hegerovej vlády, som aktívny nevolič (dobrovoľné vzdanie sa aktívneho volebného práva, vlastne už od prvého kola prezidentských volieb). Nemám formálny ani iný blízky vzťah k žiadnemu politickému subjektu, na politické strany a hnutia a systém moci a vládnutia prostredníctvom politických subjektov  mám ustálený negatívny názor. Nemám žiadne politické ambície ani ako subjekt pasívneho volebného práva. Petičné právo si ponechávam. Svoje aktívne volebné právo obnovím a aktivujem len v Referende o sfunkčnenie referenda a zavedenie ústavného inštitútu plebiscitu. A sa uvidí…

  • SlabéVýborné (Nikto nehlasoval)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?