Publikované: 29.10.2013

Odkaz pre milovníkov politických prieskumov

Ako voliť?

V diskusiách sa veľmi často ozývajú hlasy, že strana ako je SaS, ktorá vyznáva princípy zásadovosti a potrebu “držať slovo”, ktorá ctí dohody s inými partnermi a pre ktorú je zmluva s voličom svätým grálom, je anachronizmom, že ďaleko dôležitejšie je získať moc za akúkoľvek cenu. Takíto ľudia pochybujú o potrebe zásad v politike a hlavným cieľom je nutnosť “bojovať o percentá”.

Súčasná politika založená na lži, podvodoch a barnumských reklamných trikov však nie je niečo, na čo by som bol hrdý. Napriek tomu, že cynizmus a vierolomnosť je v politike nesmiernej úspešnou stratégiou, myslím, že správnejším a morálnejším politickým krédom je dôveryhodnosť a čestnosť. Aj z toho dôvodu, že heslo “účel svätí prostriedky” sa vykladá úplne, ale úplne zle. Morálny cieľ totiž nemôže byť dosiahnutý amorálnou cestou…

Politika je vždy beh na dlhé trate, podľa mňa treba v politike konzistentne a pravdivo postupovať dlhodobo. Riešenia neprichádzajú ako zázračné zjavenie, ale sú výsledok trvalej práce, neustálej snahy dosiahnuť zlepšenie. Pokiaľ bude politik neustále pracovať na zlepšovaní života okolo nás, pokiaľ bude jeho snaha korunovaná úspechom, percentá po čase veľmi pomaličky prídu. Avšak pri tomto type politiky stačí raz zaváhať, raz zapochybovať a celá práca vyjde nazmar. Dôvera sa buduje pomaly a ťažko, stráca sa rýchlejšie ako jarný sneh. Percentá vo voľbách sú výsledkom hory práce v prospech občana, ktorý je hlavným cieľom takejto politiky…

Samozrejme je aj iná cesta, roky sa nestarať o ovečky v stáde a pár dní pred voľbami ich ohlušiť, otupiť a zalepiť darmi, sľubmi, reklamou. Je to úspešná stratégia, to priznávam, ale nie každý má na ňu financie, gumennú chrbtovú kosť a vtieravý jazyk. Výsledok takejto stratégie je neustále zbedačovanie krajiny, pretože len tí najdrzejší a najbohatší sa dostanú k moci, ktorá sa stáva zdrojom ich ďalšieho rastu bohatstva. Pri takomto spôsobe politiky sa volič stáva sluhom, podriadeným elementom moci, otrokom štátu, ktorý je viditeľnou autoritou na prevod jeho vlastných prostriedkov a majetku do vrecák oligarchov a politikov.

Nechcem byť otrokom, preto nebudem voliť politikov, ktorí chcú uzurpovať viac práv pre štát a zobrať občanom viac peňazí, aby si tento daňový lup mohli rozobrať medzi svojou zbojníckou družinou. Voliť sľubotechny je cestou do pekla, lepšie je hodnotiť podľa miery zásadovosti a schopnosti dodržať dané slovo.

Zdroj:
http://jurajpolacek.blogspot.sk/2013/07/o-ceste-zivotom-nielen-o-nej.html
http://blog.etrend.sk/jozef-rajtar/2013/10/28/blocek-s-danou-alebo-bez-licencie-musia-dostat-politici/
http://www.blogovisko.sk/kto-potrebuje-jednotnu-pravicu.html

  • SlabéVýborné (+6 skóre, 6 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

1

Komentárov 1 - 1 z 1Na začiatok« PredchádzajúciNasledujúci »Na koniec
  1. Zdenek Janecek

    problem je v tom, ze populisti jsou jak pravicovy, tak levicovy. Viz dvojnasobne platy od Dzurindu. To je ale aspon realne, ale ISTOTY od Fica jsou jen pomsta za hadky a podrazy jinych politiku, kteri jdou pres mrtvoly. On vyuzil jejich rozhadanost a rozdilnost nazoru, na vlastni cile. — Mne osobne Fico nevadi, pokud by nedelal nic, tak by to bylo celkem stravitelne, ale on vubec nic neumi, krome populismu a to mu zlomi krk. Proste on vubec nevi, co ma delat a tak dela to, co si lobbysti zaplati nebo rozkazou. Tim padem je to vsechno v kybli a nemame perspektivu. Lobbysti a podobna verbez si pomalicku buduji Orwellovsky stat, kde kazdy bude platit za vsechna mozna a nemozna povoleni, co potrebuje k zivotu. Potrebujes psa, tak musis splnit vsechny somariny, ktere se na toto tema vymysleli. Chces prodat dum, tak musis mit energeticky certifikat, abys dostal povoleni ho prodat. Chces prodat auto, treba certifikat originality, ktery je ale bezvyznamny v pripadnem sporu. Tak na co potom je dobry ?? — A tak je to se vsim, dementni lobbysti si sami buduji policejni stat a budou se casem strasne divit, co se nam tu objevilo.

Komentárov 1 - 1 z 1Na začiatok« PredchádzajúciNasledujúci »Na koniec
Login

Ešte nemáte svoj účet?