Publikované: 02.11.2013

Oj, Richteru, Richteru, to ti už nežerú

To, čo znovu predstavilo toto úderné ministerstvo zo štyridsiateho ôsmeho,  je priam nepredstaviteľné. Odbory budú rozhodovať v súkromných podnikoch. No to je super. Teraz len zopár príkladov prečo je to id.o.ský zákon bez hlavy a päty.

Napríklad konkurenčný boj. Prečo? Jedna automobilka zvýši platy zamestnancom podľa odborovej kolektívnej zmluvy. Môže ísť o tichú dohodu medzi odbormi a zamestnávateľom, aby zničili konkurenciu na dobu obmedzenú jednoducho zvýšia mzdy, čo pre iný podnik, aj keď menší a s nižšou  výplatou môže znamenať krach. Výsledok? Efektívne odstránenie nežiaducej konkurencie.

No a čo také poľnohospodárstvo? Čo ak niektorý zahraničný investor v družstve zvýši platy štvornásobne? Jemu sa to oplatí, pretože zlikviduje celé odvetvie poľnohospodárstva aj to málo, čo bolo funkčné a prežívalo padne. Čo tým vlastne SMER sleduje?

Je zaslepený odborárskymi pseudobosmi, alebo úmyselne likviduje hospodárstvo SR. Temer každé jedno družstvo má viac ako 20 zamestnancov.

A čo také školstvo? Čo ak na nejakej súkromnej škole odhlasujú platy vo výške 3000 € na učiteľa? Čo potom štátne školy? No to by boli pekné platy. Poznám XY škôl, ktoré majú viac ako 20 zamestnancov. Držím palce učiteľom, nech si to odhlasujú, ale je to viac menej nereálne.

Iba zopár príkladov stupídneho návrhu, za ktorý by mali predkladatelia skôr zaplatiť pokutu, ako by mali byť platení z našich daní. Toto už nie je o konkurencii, ale o likvidácii. Zjavne predkladatelia nevideli možné následky svojho sociálno-odborársko-mafinánskeho návrhu zákona.

  • SlabéVýborné (+66 skóre, 68 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?