Publikované: 22.12.2020

Omilostí Trump Assangea?

Fejzbúk sa pýta: „Prečo naše zapredané médiá neinformujú, že novinár Julian Assange dostal pred pár hodinami amnestiu od prezidenta Trumpa?!!
Taká info neostane utajená.

              

Lebo ešte neudelil, len zvažuje. Môže sa tak ale stať v nasledujúcich hodinách, dňoch

The Guardian, píše o žiadostiach o milosť na “čakačke” a stole úradujúceho prezidenta do momentu inaugurácie:
„4. januára má britský sudca rozhodnúť o tom, či by mal byť Julian Assange vydaný do Spojených štátov, kde by mu mohol hroziť 175-ročný trest vo väzení s prísnym stupňom stráženia „supermax“. Nemal by. Obvinenia, ktoré proti nemu vzniesli v USA, podkopávajú základy demokracie a slobody tlače v oboch krajinách.“
„USA nikdy nemali podať žalobu proti zakladateľovi WikiLeaks. Tento útok na slobodu tlače“ a právo na informácie (dodatok editora) musí byť odmietnutý.
Mike Pompeo, minister zahraničných vecí a bývalý riaditeľ CIA predtým označili Wikileaks za „neštátnu nepriateľskú spravodajskú agentúru“.
Dnes tvrdí, že za masívnym hacknutím vládnych inštitúcií USA stojí Rusko.
https://www.theguardian.com/commentisfree/2020/dec/18/the-guardian-view-on-julian-assange-do-not-extradite-him
Americkí prezidenti pri odchode z úradu tradične vydávajú sériu milostí, špekuluje sa o tom, koho si Trump vyberie pred skončením jeho funkčného obdobia v januári.
Na prezidentovom stole leží niekoľko žiadostí.
Snúbenica Juliana Assangea Stella Moris aj ako matka jeho dvoch detí, obnovila svoju žiadosť o milosť od prezidenta Donalda Trumpa, aby zastavila stíhanie zakladateľa Wikileaks Juliana Assangea
„padajúceho do rúk Deep State“
(hlboký štát USA).
https://www.standard.co.uk/news/world/donald-trump-julian-assange-pardon-deep-state-b352409.html
https://twitter.com/dikmenmec/status/1339416572797050881
Julian Assange je zadržiavaný vo väzení pre mužov kategórie A (stupeň stráženia) jej kráľovského Veličenstva Belmarsh v Thamesmead v juhovýchodnom Londýne v Anglicku. O milosť pre Assangea, 3. decembra požiadal Trumpa aj Edward Snowden.

               

Britský kráľovský sudca má 4. januára budúceho roku rozhodnúť, či má byť vyslaný do USA, aby čelil súdu za únik utajovaných vojenských komunikačných kanálov, týkajúcich sa vojen v Iraku a Afganistane.
Súdený má byť v Alexandrii vo Virgínii.
Všetky ostatné delikty Assangea mali a majú viesť k jeho vydaniu do USA.
Assange trvá na tom, že únik dokumentov z roku 2010 sa uskutočnil v mene žurnalistiky, a prípad vedený proti nemu je útokom na slobodu prejavu.
Morisová pre tv kanál Fox News povedala, že proces s Assangeom je v rozpore s prvým dodatkom Ústavy USA o práve na slobodu prejavu (a právom na informácie):
„Zmyslom procesu je umlčanie Juliana a pomsta. Prezident musí premýšľať o tom, aké bude jeho dedičstvo. Julian je možno najdôležitejším väzneným bojovníkom za slobodu prejavu na Západe. O Assangeho vydanie a súd usilujú zložky deep state.“
The Guardian (vyššie): „Tajné vojenské a diplomatické spisy poskytnuté Chelseou Manning a zverejnené agentúrou WikiLeaks v spolupráci s Guardianom a ďalšími mediálnymi organizáciami odhalili hrôzostrašné zneužívanie zo strany USA a ďalších vlád. Americká verejnosť potrebovala urgentne vedieť, čo sa bežne deje v jej mene, a neexistoval iný spôsob, než ich „neoprávnené odhalenie.“
Toľko k mozaike obrazu americkej slobody a demokracie a ústavnosti, nášho vzoru.

Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

 

  • SlabéVýborné (+2 skóre, 2 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?