Publikované: 17.05.2013

Opatrne s nadšením

Článok o združení GINN, ktorého sa oprávnene bojí štátna správa, FNM, byrokracia, či colná správa. Aké sú pohnútky združenia GINN, resp. jeho hlavného predstaviteľa?

Posledné mesiace je plný internet článkov a vyjadreni tzv. združenia GINN, ktoré prezentuje Martin Daňo. Veci a výsledky, ktoré GINN dosiahol v boji s byrokraciou a štátnou správou sú na slovenské pomery jednoducho úžasné a pre mnohých ľudí sa otvorilo svetlo nádeje, že štát nie je všemocný a že ho možno poraziť.

Či je to možnosť otvorene filmovať a robiť si zápisky ľubovoľného druhu vo všetkých verejných priestorov vrátane doteraz tabuizovaných ako sú súdne budovy, či daňová správa. Alebo odhalenie možného zneužitiu zmluvných vzťahov vo Fonde národného majetku. Tiež nezabudnime na dehonestáciu ministra Počiatka, ktorý bol hanebne prinútený ísť na drogový test zásluhou tohto združenia. Odhalenie rôznych osobných väzieb je veľmi nepríjemným prebudením rôznych potentátov, ktorí si už dávno odvykli, že sa ich niekto odváži kontrolovať. Na tieto odhalenia nemám slov a tlieskam!

Napriek tomu sa natíska otázka, aká je motivácia Martina Daňa, ktorý toto hnutie prezentuje a neustále vytvára tlak na štáttnu správu. Pár minút blúdenia po internet nám vytvára podivný obraz, ktorý sa s nezhoduje s prezentovaným  morálne čistým obrazom statočného Dona Quichota

Martin Daňo je veľmi agilný človek, prvýkrát sa jeho meno objavilo verejnosti potom, čo doslova zablokoval činnosť daňových úradov požadovaním zasielania tisícok informácií podľa infozákona http://sk.wikipedia.org/wiki/Martin_Daňo . Túto činnosť vykonával v rámci boja za odvrátenie pozornosti od svojich nadmerných odpočtov.

Chvíľka hľadania na stránke Foaf  a iných  ukazuje na možné prepojenie s karuselovými obchodmi, kde išlo o nadmerne daňové odpočty. Je vidno veľmi velký počet firiem, ktoré vlastnil alebo riadil a s veľkými státisicovými a miliónovými nedoplatkami DPH.

Kto podniká, vie, že pravidelné miliónové odpočty sú vždy veľmi podozrivé. Ak karuselové podvody končia na Slovensku v reťazci firiem ktoré žiadajú odpočet musí ostať jedna, ktorá prevedie fiktívny predaj na konečného spotrebiteľa a ktorá by mala previesť DPH naspäť do štátneho rozpočtu. Na to slúžia biele kone (bezdomovci, nič netušiaci ľudia s falšovanými údajmi, Cigáni apod.) ktoré sú ako keby majitelia týchto firiem a sú pred zákonom zodpovední za vrátenie DPH. Firma ktorá je zapojená do takýchto slovenských reťazcov na konci, vždy zatne sekeru do štátneho rozpočtu. Podlžnosti jeho firiem voči štátu, v súčasnosti končia na sume okolo 20miliónov EUR (=600 miliónov Sk).

Samozrejme že sa nič nevráti, firma ostane s dlžobou na krku nič netušiaceho občana. Preto podnikatelia typu Vareha, ktorí tieto peniaze počas cesty fiktívneho tovaru cez články kolotoča odsajú, žijú v luxuse. Tieto vratky DPH sú extrémne nebezpečné, keďže demoralizujú spoločnosť a na tomto tunelovaní verejných financií sa zúčastňuje mafia, ktorá ďalej korumpuje štátne orgány, dochádza k prepájaniu kriminálnej zóny a štátnej správy na čele s najvyššími predstaviteľmi tohto štátu. Tieto peniaze, o ktoré prichádza každý občan tohoto štátu, nekončia pri miliónoch EUR, pridajte si kľudne aj dve nuly

K odseku o podnikateľskej činnosti – informácie z druhej ruky su nedôveryhodné

Na základe uvedeného sa mi nezdá, že úmysly Martina Daňa sú úplne nezištné. Z výsledkov, ktoré za uplynulé roky dosiahol je zrejmé, že je to inteligentný a neodbytný človek, ktorý potom čo našiel funkčnú stratégiu na svoju obranu, svoj tlak na štát ďalej stupňuje hľadaním dier, podvodov a nezrovnalostí.  Je možné, že tým odvracia pozornosť od svojich predchádzajúcich aktivít.  Martin Daňo je možno poradcom Varehu, ktorý už bol za daňové kolotoče a neoprávnené vratky DPH právoplatne odsúdený a sedí.

Poznámka 1: Medzitým sa objavil v Hospodárskych novinách článok, ktorý moje pochybnosti ďalej rozvíja http://moje.hnonline.sk/node/13707

Poznámka 2: 14.11.2013 bol rozsudok o odsúdení Varehu zrušený z procesných dôvodov. Takže jeho aktivity v minulosti síce mohli byť podozrivé, ale nemožno ukázať explicitný dôkaz o jeho vine.

Často používam prirovnanie – keď niečo vyzerá ako kačka, kváka ako kačka, chodí ako kačka, asi to bude predsa len kačka a nie nejaké iné zviera. Myslíte si to tiež?

Zdroje :
http://sk.wikipedia.org/wiki/Martin_Daňo
http://foaf.sk/ludia/740134
http://moje.hnonline.sk/node/13707
Vareha: http://www.vareha.com/contact  Link, ktorý obsahoval kontakt na Martina Daňa “niekto” 14.6.2013 upravil. Našťastie máme zálohu ako to vyzeralo

 • SlabéVýborné (+15 skóre, 37 hlasov)
  Loading ... Loading ...
 • pošli na vybrali.sme.sk
 • Zdielať

Ďalšie články autora:

5 Komentárov

Komentárov 1 - 5 z 5Na začiatok« PredchádzajúciNasledujúci »Na koniec
 1. Áno. Mňa do pozoru na FB postavili ľudia, ktorí si zapli sledovanie mojich statusov či požiadali o status kamaráta po tom, čo som napísal pár možno zaujímavých príspevkov a ktorí sú v FB skupinách: “Politici, úradníci, funkcionári, politickí nominanti, zamestnanci štátu” https://www.facebook.com/groups/158445330986881/ či “NEPOTREBUJEM POLITIKOV- Priama občianska demokracia” https://www.facebook.com/groups/hnutie/ a “Sympatizanti hnutia Nová väčšina (Daniel Lipšic)” https://www.facebook.com/groups/368482849909566/ prípadne aj v týchto: Berieme si späť svoju krajinu https://www.facebook.com/berieme.si.spat.nasu.krajinu?fref=ts Manifest Občanov Slovenska https://www.facebook.com/manifestobcanov.slovenska?ref=ts&fref=ts Slovenské Hnutie Obrody https://www.facebook.com/SHOsvk PRÁVO A SPRAVODLIVOSŤ https://www.facebook.com/STRANAPRAVOASPRAVODLIVOST OZ Priama demokracia https://www.facebook.com/podporujem Právo Národa https://www.facebook.com/pravonaroda.sk

 2. Juraj Poláček

  Dobry clanok, ktory dalej tieto podozrenia rozvija http://moje.hnonline.sk/node/13707

  1. si chudak, skrachovany politik

 3. Pan Polacek, stranku vareha.com podla vsetkeho vytvoril pan Dano za ucelom boja s uradmi. Ak si pozriete dalsie stranky pana Dana zistite ze maju podobny design a zdrojovy kod. Nech je uz dovod boja pana Dana s uradmi akykolvek myslim ze jeho prinos pre obcanov je zjavny, ved odkryl ako sa robia fiktivne vyberova konania, zistil ako clenka vyberovej komisie prisla 50 minut neskor a dalsie zavazne odhalenia.

 4. A to ze je pan Dano autorom stranky ani nijak neskryva, je to tam aj uvedene:  Takze z toho vychadza ze Vy pan Polacek ste dalsi komu vadi pan Dano a snazite sa ho iba ociernit. Prinos pana Dana je ovela vacsi ako prinos Vas alebo akehokolvek politika.

  1. Upozornenie: Doména, stránka a sociálne profily nie sú priamo spojené s osobou Mikuláša Varehu. Prevádzka slúži výhradne na reklamné účely a dokumentovanie prípadu Mikuláša Varehu a zber dát o jeho podnikateľských aktivitách a činnosti. Ako autor stranky je uvedeny: Martin Dano, powered by sysoon.net

 5. “Tiež nezabudnime na dehonestáciu ministra Počiatka, ktorý bol hanebne prinútený ísť na drogový test zásluhou tohto združenia.” Co je to za formulaciu? Pociatek sam povedal, ze sa podujme na drogovy test kedykolvek a ze s tym nema ziadny problem. To, ze nevie dodrzat slovo hovori je jeho cestnosti. A ko vieme, na ziadny drogovy test nesiel. Zaobstaral si nejake vysledky testov, ktore prezentoval ako svoje. Transparentny test doteraz nepodstupil.

Komentárov 1 - 5 z 5Na začiatok« PredchádzajúciNasledujúci »Na koniec
Login

Ešte nemáte svoj účet?