Publikované: 24.03.2020

Orbán sa vraj pripravuje na posilnenie svojej moci

Orbánova vláda využíva príležitosti, ktoré ponúka koronavírus, aby podnikla kroky proti nezávislej a kritickej tlači – varuje Medzinárodný tlačový inštitút (IPI). Cez Covid-9 Orbán nastoľuje totalitu

Podľa viedenskej advokátskej organizácie je kritická tlač v epidémii viac potrebnejšia, ako kedykoľvek predtým…
Barbara Trionfi, riaditeľka viac ako 100-ročnej organizácie profesionálnej advokácie, adresovala jej otvorený list Věre Jourovej, komisárke EÚ pre európske hodnoty a transparentnosť.
https://nepszava.hu/3071923_nemzetkozi-sajto-intezet-orban-szelsoseges-hatalmi-tulterjeszkedesre-keszul
Tvrdí, že denník vládneho Fidesz a provládnych médií obviňuje nezávislú tlač (vrátane 444.com a indexu) z falšovania spravodajských správ vraj  „odvážnych novinárov, spochybňujúcich pripravenosť vlády, stratégiu a transparentnosť vo veci Covid-19.“
Podľa tvrdení sťažovateľky má ísť o šikanovanie a nútenie novinárov k autocenzúre s hrozbou odňatia slobody.
Medzinárodný tlačový inštitút sa domnieva, že: „Tieto opatrenia sú extrémnym opatrením Orbánovej vlády, ktorá sa už osvedčila porušovaním slobody médií.“
B. Trionfi pripomína Jourovej, že zákon o posilňovaní právomocí vlády a nová aj trestná legislatíva, by mohli v Európskej únii predstavovať hrozný precedens. Domnieva sa, že iní vedúci predstavitelia v členských štátoch EÚ by mohli nasledovať príklad Orbána, a vydali sa cestou oslabovania základných demokratických práv a slobôd. Sťažili by boj proti pandémii.
Poznámka 1: Robia to práve tie médiá, proti ktorým má Orbán nakročené;
Poznámka 2: Za boj proti pandémii je zodpovedná vláda, nie médiá;
Poznámka 3: Úlohou Orbánom dotknutých médií a mimovládok je nosenie rúšok a dodržiavanie ochranných opatrení. To je asi tak všetko.
Podľa Medzinárodného tlačového inštitútu je v súvise s pandémiou a pozastavenými základnými právami ľudí, kritická tlač potrebná viac ako inokedy.
Poznámka: V čase pandémie je potrebná disciplína a poriadok.
Ako píše ITI, kontrolná funkcia médií zaisťuje, aby tvorcovia rozhodnutí nezneužívali svoju novo nadobudnutú silu. Sloboda tlače a nezávislá žurnalistika, preto v žiadnom prípade nie sú luxusom, práve naopak, v boji proti koronavírusu sú nevyhnutné epidemické správy a voľný pohyb informácií.
Poznámka: Takzvaná „nezávislá žurnalistika“ je v čase Covid-19 rozkladný luxus.
Barbara Trionfi vyzýva Věru Jourovú, aby sa z úradnej moci postavila proti dikcii autorizačného zákona a zabezpečila, aby základné práva a sloboda tlače zostali zaručené aj v prípade epidémie.
Poznámka: Nie, nezostanú. Reštriktívne opatrenia sú súčasťou procesov „čistiek“ Maďarska od vplyvu „filantropa“ Georga Sorosa, ktorého Orbán svinským krokom aj s jeho CEU vyhnal z Maďarska…
Ostali po ňom ešte sorosovské mimovládky (“neziskovky”) a „jeho“ médiá…
Ide o neutralizáciu rozkladných a deštruktívnych vplyvov cudzích zahraničných subjektov a cudzích mocností zvonka aj zvnútra, na suverenitu a zvrchovanosť Maďarskej republiky a jej vlastných národno-štátnych záujmov.
Cudzie vplyvy si neprajú ani USA už od roku 1938, kedy prijali aj dnes platný a uplatňovaný zákon FARA, proti nacistickej propagande (označenia „zahraničný agent“). Vzor USA do svojej legislatívy zaviedli aj ďalšie krajiny.
To ale USA nebráni v tom, aby svoj vplyv uplatňovali cez ambasády a ich vládne inštitúcie vo všetkých krajinách sveta, kde im to ich hlúpe vlády umožnia (NED, USAID). Žiaľ, umožňuje im to aj Slovensko.
V súčasnosti ide o propagandu liberalizmu, globalizmu a ideológie neomarxizmu (rodová ideológia, multikulturalizmus, sexuálna a kultúrna revolúcia).
USA („priateľ, spojenec“) majú vo veci Covid-19  EÚ „na háku“.
Ide im len o NATO ako nástroj ich ochrany od východu.

Orbánova vláda vzišla z riadnych slobodných a demokratických volieb. Schválenie autorského zákona zatiaľ nepodporila proti orbánovská parlamentná opozícia (liberáli).
No vidíte: Kontrola demokracie je zaručená parlamentnou demokraciou.
Odkaz vrieskajúcim dotknutým médiám a mimovládkam: Slobodáááaaa! Demokraciááááaaa (!):
Do ďalších alebo predčasných volieb sa pokojne rozíďte a nezavadzajte!
Právom maďarského ľudu vám môže hroziť trest odňatia slobody až do 5 rokov…
Nie je cenzúra ako cenzúra ani autocenzúra ako autocenzúra. Ide o miešanie pojmov s dojmami.
Dotknutým médiám a mimovládkam: Neskúšajte to, lebo si to aj opozícia „rozmyslí“ (sa prebudí). :-)
Zvládnutie koronavírusu si vyžaduje pevnú ruku. Nie liberálnu demokraciu.
Vládne Orbán a núdzový stav. Ak budete provokovať, vyhlási stanné právo. Úplne v súlade  maďarskou ústavou; v danom prípade má Ústava Maďarska prednosť pred čím a kýmkoľvek.
Hlavnú zodpovednosť ponesiete vy, darebácke médiá, a vaša rozkladná činnosť!
Vo veci Covid-19 a ochrany verejného zdravia v Maďarsku je takmer bez šance aj eurokomisárka Věra Jourová aj celá EÚ a EK (nemá prenesené právomoci). A to je dobre.
Môj odkaz Barbare Triomfi: Dovzdelajte sa. A prestaňte tárať!
https://nepszava.hu/3071905_orbannak-133-bator-emberre-van-szuksege-a-felhatalmazasi-torvenyrol-targyal-a-parlament
Maďarsko je parlamentná demokracia so silným premiérom. Ostatok vaty (zdroje) sú parlamentné a novinárske kecy.
Slovensko je riadna parlamentná demokracia s vyrovnanou zákonodarnou a výkonnou mocou (exekutíva: vláda, prezidentka) v trojuholníku: Parlament-vláda-prezidentka. Všetky tri zložky kontroluje ústavný súd. Dodržiavanie zákonnosti zaisťujú OČTK a justícia.
Ste, sme slobodne a demokraticky volili vašich (našich) politických zástupcov (parlament, vláda). Tak si ich teda  “užívajme”.
Za novú vládu sú významne spolu zodpovedné “slobodné, nezávislé a ešte aj liberálne” médiá, mimovládky a ich mienkotvorná propaganda. Hmm…
Česko je parlamentná demokracia s dvojkomorovým parlamentom (senát, snemovňa) a výrazným prezidentom.

Samo označovanie médií (mainstream, alternatíva) ako “slobodné a nezávislé” je len fasáda, orwellovský double speak ako “liberálna demokracia”. Neexistuje jediné slobodné a nezávislé (tobôž “liberálne”) médium.
A demokracia? Tá je alebo nie je. Sloboda? Je alebo nie je. To je všetko.
Takzvanou “verejnoprávnou” (tobôž slobodnou a nezávislou) nie je ani STV. Dnes, v rámci mediálneho trhu je už len alternatívou.
Stačí sa na mňa s dôverou obrátiť a hociktorému “slobodnému a nezávislému” médiu rád vysvetlím, prečo nie je slobodné ani nezávislé. Žiadne!
A vy, už tým sračkám a lžiam, prestaňte konečne veriť!

Orbán na zaistenie poriadku okrem policajného zboru už aktivoval aj armádu. Vojaci sú trénovaní na spoluprácu s políciou. Na udržanie poriadku je možné nasadiť celkom 139 684 ľudí.
Epidémia má vážne hospodárske následky a šéfka Ministerstva pre správu majetku Andrea Máger už opatrenia pre ochranu pracovných miest konzultovala s kľúčovými hospodárskymi subjektmi.

Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

 

  • SlabéVýborné (+4 skóre, 4 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?