Publikované: 04.01.2016

Osady plné potkanov a výkalov

Do novej rómskej osady vo Veľkej Ide mali vybudovať cestu. Ministerstvo vnútra projekt obce neschválilo, starosta je nahnevaný.

„Vo Veľkej Ide sú tri rómske osady. Najnovšia je známa tým, že v nej obec vybudovala domy pre miestnu komunitu a navyše nakúpila karavany, kde obyvatelia osady žijú. Problém však je s prístupovou cestou, ktorá je v zlom stave. Obec sa borí s rómskou otázkou už roky, podľa starostu Júliusa Beluscsáka je z 3 560 obyvateľov obce až 1 720 Rómov. Preto reagovali na výzvu Úradu splnomocnenca vlády SR pre rómske komunity MV SR o dotáciu na vybudovanie prístupovej cesty. Žiadali 13-tisíc eur.“

Miestny úrad pred niekoľkými dňami dostal oznámenie o neschválení žiadosti o poskytnutie dotácie.

Čítajte viac: http://kosice.korzar.sme.sk/c/8112926/starosta-uradnikom-v-bratislave-pridte-do-osad-plnych-potkanov-a-vykalov.html#ixzz3wFqD0UsV

No neviem, (nepamätám si to už presne), ale nie je to tak dávno, čo som sa niekde dočítal, že EÚ dala Slovensku 700 000 alebo až 700 miliónov Eur na podporu Rómov – (ak sa mýlim, tak ma opravte).

Takže kam tá naša sociálna vláda dáva tie peniaze? (Nemali by byť použité práve aj na tento účel?!)

Lenže tento problém určite nie je len vo Veľkej Ide a mnohí sa s tým stretávame všade tam, kde sa rómske osady nachádzajú, prípadne kde sa združuje väčší počet Rómov – hlavne tých neprispôsobivých.

Nie je to tak dávno, čo som sám jedným blogom poukázal na nemilú vec, ktorú neprispôsobiví Rómovia robia aj na našom sídlisku. Dennodenne po malých skupinkách navštevujú kontajnery s odpadkami, prehrabávajú sa v tých odpadkoch a aby toho nebolo málo, tak tie odpadky z kontajnerov vyhadzujú von aby si ich mohli lepšie vytriediť a potom za sebou nechávajú poriadny svinčík. (Ten môžete vidieť aj na mojich fotografiách).

To, že touto ich činnosťou pribúda väčší počet potkanov na sídlisku a zároveň hrozí aj všeobecné ohrozenie zdravia celého obyvateľstva sídliska, to už radšej ani nejdem ďalej komentovať.

 

  

  • SlabéVýborné (+2 skóre, 2 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?