Publikované: 26.02.2014

Otázky pre Metlife Amslico

Predvčerom som uverejnil odpoveď na predžalobnú výzvu Metlife Amslica. Dnes dopĺňam otázky pre Amslico, ktoré sú súčasťou mojej odpovede. Väčšina otázok má aj svoje „antré“.

1. V spornom blogu som odhalil nekalé konanie poradkyne, ktorá zneužila Váš poistný produkt Metlife Dôchodok a sprostredkovala ho klientovi ako produkt sporiaci. Spoločnosť, ktorá ju zastrešuje, jej konanie posvätila. Vo Vašich výzvach ste namietali údajný difamačný charakter mojich tvrdení a protestovali ste proti spôsobu, akým o Vašom produkte a o Vašej spoločnosti píšem, avšak nevyjadrili ste sa ku konaniu sprostredkovateľky a spoločnosti, ktorá ju zastrešuje. Myslím si totiž, že ak Vám niekto spôsobil škodu, tak je to v prvom rade sprostredkovateľka a daná spoločnosť a nie ja, ktorý o tom iba napísal. Ak by Váš produkt nezneužila, nikdy by tento spor nenastal. Vo všeobecnosti sa totiž má za to, že zlý je ten, kto zlo koná a nie ten, kto na zlo poukáže. Preto, teraz keď ste dostatočne oboznámený s priebehom daného poradenstva a s potrebami klienta; a ak by ste ešte potrebovali niektoré dôkazy, môžem Vám ich poskytnúť; pýtam sa:

Vyvodíte voči sprostredkovateľke a spoločnosti, ktorá ju zastrešuje, nejaké dôsledky?

2. Klient poistnú zmluvu po necelom roku zrušil, nakoľko vyhodnotil, že nespĺňa jeho potreby a je pre neho zbytočná. Len pre poriadok: ja som mu radil, aby si zmluvu ponechal a domáhal sa neplatnosti niektorých zmluvných podmienok. Z vyjadrenia sprostredkovateľskej spoločnosti vyplýva, že Vaša spoločnosť si nárokovala vrátenie plnej výšky zálohovo vyplatenej provízie. Z toho vyplýva, že ak na zmluve niekto niečo zarobil, bola to práve spoločnosť Metlife Amslico, nakoľko Vám ostala podstatná časť z vyše 1000 Eur, ktoré klient do produktu zaplatil. Vzhľadom na uvedené sa pýtam:

Teraz, keď ste oboznámený s celým prípadom a viete, že klientovi bol sprostredkovaný produkt, ktorý nezodpovedal jeho potrebám, odškodníte klienta?

3. Vo svojich vyjadreniach tvrdíte, že účelom Vašich poistných produktov je poistenie, s čím ja plne súhlasím, poistné produkty majú byť používané na poistenie. Preto sa Vám nepáči, ak ich porovnávam s produktmi, ktorých účelom je sporenie. Chcel by som vedieť nakoľko Vaše vyjadrenia korešpondujú s Vaším konaním ako poisťovne a či si náhodou vzájomne neodporujú. Prosím o vysvetlenie:

3.1. Prečo na Vašej web stránke uvádzate poistné produkty „Poistenie LIFE – variabilné životné poistenie“ a „Metlife Dôchodok“ v sekcii Sporenie / Dôchodok? Nakoľko už viem, ako ste citlivý na zverejňovanie autorských diel Vašich zamestnancov, printscreen web stránky nezverejňujem a nechávam si ho uložený doma v počítači.

3.2. Prečo má poistný produkt „Metlife Dôchodok“ vôbec v názve Dôchodok?

3.3. Vaša spoločnosť mala rozsiahlu billboardovú kampaň, počas ktorej bolo na billboardoch napísané, citujem: „Efektívne zhodnocovanie peňazí? Metlife Amslico má riešenie“. Ďalej boli na billboardoch uverejnené názvy rôznych poistných produktov od Metlife Amslico. Chcem sa preto spýtať:

Prečo nebol na billboardoch zdôraznený alebo vôbec spomenutý poistný účel Vašich produktov? Prečo bolo prezentované zhodnocovanie peňazí?

Na záver osobná otázka, na ktorú nečakám odpoveď: kto Vám robí PR? Lebo viete, bloger odhalí nekalé praktiky vašich sprostredkovateľov a Vy namiesto nápravy idete žalovať blogera? Good luck.

Spoločnosť Metlife Amslico na položené otázky neodpovedala.

 

  • SlabéVýborné (+18 skóre, 20 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

0

Komentárov 1 - 10 z 0Na začiatok« PredchádzajúciNasledujúci »Na koniec
Komentárov 1 - 10 z 0Na začiatok« PredchádzajúciNasledujúci »Na koniec
Login

Ešte nemáte svoj účet?