Publikované: 20.05.2020

Overtonovo okno surogátnych materstiev

Altruistické náhradné materstvo je bezodplatné. Žena dobrovoľne vynosí objednávateľskému páru dieťa bez prijatia akejkoľvek peňažnej kompenzácie. Komerčné predpokladá „obchodnú“ zmluvu.
Denník N „nechtiac“ prezradil časť „temných stránok“ Ukrajiny, ktorej Rusko “ukradlo” Krym. A zrejme hodlá aj Donbas:

Medzinárodná federácia gynekológie a pôrodníctva (FIGO) vysvetľuje náhradné materstvo ako „reproduktívny model, kde žena nosí plod a porodí dieťa pre pár, v ktorom žena nie je schopná tehotenstva alebo pôrodu pre kongenitálnu alebo maternicovú abnormalitu alebo tehotenstvo vylučuje vážna zdravotná  kontraindikácia.
„Náhradné materstvo sa v súčasnosti najčastejšie vyskytuje v gestačnej forme, kde dochádza k mimotelovému oplodneniu a následnému preneseniu embrya do maternice náhradnej matky. Darcom genetického materiálu pre náhradnú matku v tejto podobe je  nielen muž, ale aj žena a preto ju možno považovať za úplné náhradné materstvo. Predstavuje tak jediný možný spôsob ako zabezpečiť, aby dieťa, ktoré vynosí náhradná matka, bolo z genetického materiálu páru túžiaceho po spoločnom dieťati.
https://www.epravo.sk/top/clanky/nahradne-materstvo-ako-alternative-riesenie-neplodnosti-4547.html
Ukrajina po vypuknutí pandémie uzavrela hranice, genetickí rodičia tak už dva mesiace nemôžu prísť a vyzdvihnúť si deti, ktoré pre nich vynosili náhradné matky.
Ukrajinská ombudsmanka Ľudmila Denisova: „Ukrajina neprijíma všetky potrebné opatrenia na ochranu práv detí. Stáva sa krajinou-donorom, rodia sa tu deti pre cudzincov a nad ich osudmi krajina nemá kontrolu…“ čo je dôkaz prekvitajúceho obchodu s deťmi.
https://dennikn.sk/1899421/ukrajina-nezvlada-tovarne-na-deti-ukazal-skandal-skandal-s-novorodencami-v-hoteli/?ref=tit
https://www.vaticannews.va/sk/svet/news/2020-05/ukrajinski-katolici-nie-surogatnemu-materstvu-a-fabrikam-na-det.html
Na právny a etický problém poukázala videom klinika BioTexCom: https://biotexcom.com/


https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=xPdRx_L96C0

Ukrajina, ktorá by rada na Západ a do EÚ a NATO, má rozličné „temné zákutia“. Ale aj EÚ…
Prvý oddiel slovenského Zákona o rodine, Určenie materstva § 82:
(1) „Matkou dieťaťa je žena, ktorá dieťa porodila.“
(2) „Dohody a zmluvy, ktoré sú v rozpore s odsekom 1, sú neplatné.“
https://www.slov-lex.sk/pravne-predpisy/SK/ZZ/2005/36/20170701
Náhradné materstvo je spojené s adopciou (súd). Komerčné surogátne materstvo s etikou: Ide o obchod s deťmi? Na Slovensku ide o trestný čin.
Slovenský potratový zákon umožňuje slobodné zabitie počatého ľudského plodu v dobe prvých 12-tich týždňov gravidity. V opore o len arbitrárne a preto proti ústavné nálezy ústavného súdu…
Európska únia mlčí. Lebo „európske hodnoty“.
Európsky súd pre ľudské práva vo svojej rozhodovacej činnosti používa doktrínu voľnej úvahy, a to najmä v prípadoch, predmetom ktorých sú často citlivé alebo kontroverzné otázky a v ktorých neexistuje tzv. európsky konsenzus (surogátne materstvo).
Slovenský právny poriadok surogátne materstvo komplexne nerieši. Mal by? Slovensko je už v EÚ a NATO. Potratové kliniky (cezhraničný biznis) už máme. Lebo „európske hodnoty“.

Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

  • SlabéVýborné (+2 skóre, 2 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?