Publikované: 13.06.2020

Oznám, nahlás ich meno

Na Slovensku, pri vykazovaní štatistík protiprávnych skutkov, uplatňuje sa anonymizovaný princíp rovnakej „páchateľskej šedi“.
Korene má v neomarxistickej ideológii novej multikulturalistickej ľavice slniečkárov.
Za Kaliňáka sa diskutovalo, či a aký podiel má rómske etnikum na celkovej priestupkovosti, prečinoch a trestných činoch.
Policajný zbor, inšpekcia ministerstva vnútra a ombudsmanka, riešili oprávnenosť a primeranosť policajných zásahov vo výlučených osadách…
Mám za to, že v prípade Rómov prevažuje priestupkovosť  nad závažnejšou trestnou, dokonca sofistikovanou a obzvlášť spoločensky závažnou a nebezpečnou trestnou činnosťou, kde má prím „biela slovenská rasa“. Mentálne a vzdelanostne vybavenejšia.
Za kratší koniec spravidla ťahajú stíhané osoby rómskeho etnika, za krivé obvinenia proti zasahujúcim policajtom. Problém je aj dostupnosť obhajoby. Sociálne slabším osobám je prideľovaná obhajoba ex offo. V súdnych procesoch zväčša neoprávnene a neprimerane zasahujúci policajti majú „navrch“;  „lebo spravidla konali v súlade so zákonom!“.
ALBANY, NY (AP): Vláda New Yorku Andrew Cuomo v piatok podpísala rozsiahly balík opatrení v oblasti policajnej zodpovednosti, ktorý získal novú podporu v nadväznosti na protesty proti vražde Georga Floyda zasahujúcim policajtom.
Opatrenia boli začiatkom tohto týždňa schválené zákonodarným zborom štátu. Niektoré návrhy zákonov boli navrhnuté už v minulých rokoch, zákonodarcovia ich však prijali pod tlakom smrti Afroameričana v Minneapolise (štát Minnesota).
Guvernér Andrew Cuomo 12. júna vo svojej kancelárii guvernéra štátu NY 12. podpisuje reformu „Povedz ich meno“ na brífingu pre médiá, ku ktorej sa pripojili prítomní reverend Al Sharpton, Dr. Hazel N. Dukes, Valerie Bell; matka Sean Bell, zabitej policajtom v roku 2006, Gwen Carr, matka Erica Garnera zabitého policajtmi v roku 2014 v NY. (Jeenah Moon / Getty Images / AFP)

Nová legislatíva zriaďuje špeciálnu prokuratúru pre vyšetrovanie poškodení zdravia a úmrtí osôb, pri policajných zásahoch.
Policajné riaditeľstvá dostali ultimátum
: Ak nebudú nové zákony na ochranu zdravia a životov občanov štátu a mesta New York uvádzať do života, budú obmedzené na štátnych dotáciách…
Možné zníženie rozpočtu predstavuje asi 15 precent z ročných dotácií v celkovej výške 6 miliárd dolárov…
Zákon ukladá zverejňovanie podaných sťažností a informácií o disciplinárnych konaniach proti policajtom.
Približne 500 policajných útvarov štátu bude musieť prísť s plánom na reformu prostriedkov použitia sily, až po výcvik zameraný na zvyšovanie právneho vedomia policajtov…
V piatok Stewart-Cousins, ktorá je prvou černoškou, ktorá vedie štátny senát, vyhlásila, že jej najmladší syn bol raz zastavený a inzultovaný policajtmi, a skončil zlomeným nosom:
“Ďakujem Bohu, že som ho mohla priviesť domov. Každý rodič, každá matka, ktorá vyzerá ako ja, pochopil túto desivú predstavu s našimi deťmi, s našimi manželmi, s našimi bratmi.” Povedala.
Predseda zhromaždenia Carl Heastie povedal, že má zlé osobné skúsenosti s políciou z mladosti, a dokonca aj dnes, ako vedúci legislatívy:
“Vyrastal som, keď ste počuli príbehy Anthonyho Baeza a Sean Bell a Eric Garnera, ako černoch, cítil som, že by som to mohol byť ja,” povedal Heastie.
Počas rozpravy o prijatej legislatíve, tento týždeň, si mnohí zákonodarcovia odovzdali svoje osobné skúsenosti s políciou.
Zákonodarcovia štátu a mesta New York schválili aj návrh zákona, v ktorom sa požaduje, aby New York zhromažďoval a vykazoval údaje o rase a ďalších demografických údajoch o inzultovaných, zadržaných a obvinených jednotlivcoch.
Guvernér uviedol, že New York ako prvý prišiel s takýmto plánom a varoval, že policajné útvary, ktoré tak neurobia, a nevykonajú opatrenia proti osobitne rasovo motivovaným a neprimeraným fyzickým policajným zásahom, nedostanú štátnu pomoc.
Podľa právnych predpisov musia policajné oddelenia „okamžite nahlásiť“ smrť všetkých ľudí, ktorí zomreli v policajnej väzbe a pri pokuse o zaistenie, a poskytnúť o nich osobné demografické údaje.
https://www.timesofisrael.com/new-york-governor-signs-police-accountability-legislation/
Podobnú otvorenú a transparentnú legislatívu potrebuje aj Slovensko, aby sa vedelo, aký podiel na protiprávnom konaní majú rasy, etniká a národnosti, žijúce alebo sa pohybujúce po Slovensku, včítane osôb cudzincov, u nás pracujúcich alebo v konaní o udelenie azylu.
Koľko a hneď prvých bolo dohadov o páchateľovi vo Vrútkach: “Bol-nebol to Róm?
Údaje sú nevyhnutne potrebné pre tvorbu a výkon opatrení. Môžu prispieť k útlmu rasizmu a etnickej nenávisti voči našim domácim Rómom, a potvrdiť alebo vyvrátiť dôvody pre xenofóbiu.
Článok je aj priamou požiadavkou a odporúčaním pre „ludsko-právne“ mimovládky.

Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notoricky obcan

  • SlabéVýborné (+1 skóre, 1 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?