Publikované: 02.08.2016

Pán Blaha, nič „prekusovať” nebudem

Som apolitický človák, plnoprávny občan, od prvého kola prezidentských volieb nevolič. Nestojím na vľavo ani na pravo, ani na ľavo či na pravo od stredu – ale rovno a priamo. Rovnako ďaleko som mal a mám k „komunizmu“ aj kapitalizmu.
Ale nie som tichá, mlčiaca väčšina.
Odmietam pravicový aj ľavicový liberalizmus (libertariánstvo, komunitarizmus). Prvý je korporátny globalistický fašizmus (diktatúra nadnárodných spoločností), druhý je neomarxistický hnoj.
Prvý reprezentuje slovenský prezident „všetkých ľudí“: „Ľudské práva nesmú byť nadradené obchodným záujmom“ druhý heslo: „Proletári LGBTI všetkých krajín spojte sa!“ (dúhová vlajka v Káčerovom okne v Budapešti a premiérova formálna „diplomatická nóta“ adresovaná ambicióznemu M. Lajčákovi, kandidátovi na post „generála“ OSN, ktorý ale tiež koná nie pre Slovensko ale za seba…)
K politike USA
S politikou USA nechcem tiež mať vôbec nič spoločné. Nemôže byť naším európskym vzorom. Kam vkročí americká noha, je problém.
Odmietam vazalstvo EÚ voči USA. Odmietam globalizátorské obchodné vzťahy EÚ s USA formou TTIP. Som za individuálne a jednotlivo zvažovanú ekonomickú a obchodnú spoluprácu s USA, Kanadou, Čínou aj (!) Ruskom.
Sankcie sú kontraproduktívne a vzájomne poškodzujúce. Krym je ruský. A je úplne jedno kto to uzná alebo neuzná.
Poznánka: Nevidím dôvod, prečo by napr. práve Falklandy mali byť britské. Ale je mi to jedno. Starám sa o seba a svoje Slovensko.
Americká civilizácia a kultúra je nezlučiteľná s európskou civilizáciou a kultúrou. Obe majú iné korene a základy.
Výsledkom Veľkej francúzskej revolúcie bol začiatok likvidácie pôvodných európskych hodnôt a dve fatálne svetové vojny. Svet stojí na prahu tretej.
Parlamentné odvolávačky

To, čo nielen vy, vyvádzate v parlamente, ale celá koalícia verzus pseudo opozícia, už vôbec nie je len o odvolávaní kohokoľvek, ale na rozpustenie parlamentu.
Usilovne na ňom pracujete.
Parlament je nefunkčný.
Parlamentarizmus sa stále viac zahrabáva do vlastného bahna a ega aktérov, ktoré je silnejšie, než oni sami. Svoje egá nezvládate.
Parlamentný výbor

Pán Blaha, bojujete proti fašizmu a nacizmu. Ich významy ste prevrátili naruby. Iniciatívne ste vo veci založili ďalší parlamentný výbor. Hmm…
Uniká vám napr. aj, že Anketa Homofób roka vykazuje znaky Norimberských zákonov.
Zverejňovanie jej výsledkov má charakter vyhlášky a jej cieľom je nastolenie atmosféry strachu.
Ide o „rukavičkový“ extrémizmus novej neomarxistickej ultra ľavice, boj proti vnútornému nepriateľovi kultúrnej a odporcom sexuálnej revolúcie, ktoré s heslom manifestu novodobého, údajne diskriminovaného, údajne utláčaného, údajne na svojich právach údajne poškodzovaného proletariátu (druhý odsek hore) prináša následky: „Spoločnosť a politici – žerte sa!“
Prokuratúra a ĽSNS

Prokuratúra mala už pred parlamentnými voľbami vydať nález vo veci ĽSNS, aby v nej prípadne mohol rozhodnúť najvyšší súd a konať minister vnútra. Prokuratúra ale stále mlčí. Akoby jej vôbec na stave vedomia spoločnosti nezáležalo. Svojou nečinnosťou sa aktívne podieľa na rozdúchavaní vnútro spoločenského napätia a pokračujúceho sváru.
Stav veci 

ĽSNS je riadnou, demokratickou cestou zvolená parlamentná politická strana, jej bojkot je politicky kontraproduktívny.
Pravda príde na jeseň.
Voľby v USA

K prezidentským voľbám v USA: Obaja ostávajúci favoriti nebojujú za blaho USA ale za seba. Ide len  o súboj dvoch, každej z nich s inou populistickou kartou, a iným spôsobom narušených osobností…
Záujem Slovenska
Slovensko potrebuje a čakajú ho zásadné systémové zmeny smerom  k sebe a do vnútra, nemyslel som tým len jeden rezort, ale aj von, vo vzťahu smerom von, k zahraničiu a svojim medzinárodným záväzkom…
Ich tzv. štandardný systém je pre bežných občanov drahý (predražený).
Škatule sa pohnú na jeseň a na prelome rokov…
Doba je tehotná zmenou.
A Smer to tuší…
Už som zažil dosť, ale takúto vládu a parlament ešte nie.
Ľuboš Blaha, fejzbúk 1.8. 2016


Ľuboš Blaha 2.8.2016
Problém Ľuboša Blahu je, že rýchlejšie rozpráva, než myslí. Jeho reakcia bola takmer okamžitá – nepochopil, neporozumel. Ušiel, zablokoval sa (pštrosia politika): “Koho nevidím, neexistuje”.
Všetci, čo tak robia, si myslia, že ten, koho zablokujú, prestane existovať. A to je ich “samo likvidácia”. Ale aj “samo čistky”.
Platí to pre Inštitút ľudských práv, Inakosť – LGBTI Slovakia a priebežne viacerých “politikov – najmä liberálnych “demokratov”.
Klince zatĺkajú svojimi vlastnými hlavičkami. :-)
Ajhľa:

P.S. A tak, ako to už na Slovensku spravidla chodí, hranú predvolebnú pokoru a žobranie voličských hlasov, po voľbách rýchlo vystriedala arogancia ega a moci.
Títo, dokonca liberálni pseudo demokrati, odmietajú a odopierajú akýkoľvek iný názor a slobodný demokratický dialóg. Ak sa stretnú zoči-voči inému názoru, konajú podľa: „Čo sa nehodí, škrtnite.“
T.G. Masaryk: „Demokraciu by sme mali, ešte by to chcelo demokratov.“
Ľuboš Blaha nie je demokrat, Ľuboš Blaha je ľavicový liberál.
Politici, všeobecne, po voľbách prestanú byť demokratmi.
Chcú byť ale vždy demokraticky zvolení…


  • SlabéVýborné (+2 skóre, 2 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?