Publikované: 23.01.2014

Pán Kaliňák, takto sa policajtom štatistika nezlepší!

Je vyťaženosť policajtov taká vysoká, že nestíhajú prichytiť na mol ožratých vodičov za volantom?

Foto http://www.topky.sk/cl/10/1375642/: Jozefovo telo sa našlo až 20 metrov od miesta zrážky

Foto http://www.topky.sk/cl/10/1375642/: Jozefovo telo sa našlo až 20 metrov od miesta zrážky

V Seredi pribudla ďalšia zbytočná smrť. Chodec Jozef (†49) sa snažil dodržiavať zákon, kráčal po kraji cesty, dokonca mal na sebe aj reflexnú vestu, no ani tá ho nezachránila pred opitým šoférom! Do štatistiky pribudla ďalšia zbytočná smrť!

Opitý „43 ročný vodič na Škode Favorit zachytil prednou časťou auta chodca”, po zrážke s chodcom ďalej pokračoval v šialenej jazde a zastavil sa až na neďalekom parkovisku. „Po nehode mu policajti namerali 1,14 mg/l alkoholu v dychu, čo je 2,38 promile.”

Šoférovi podozrivému zo zločinu usmrtenia (v prípade dokázania viny) hrozí až 10 rokov za mrežami. Pán minister, nie je načase tu taxu zvýšiť? Možno by nebolo od veci riešiť to aj odobratím vodičského preukazu a to podľa toho koľko takému vodičovi namerajú: napr. odobratie vodičského za alkohol do 1 promile na 10 rokov, od 1-2 promile na 20 rokov nad 2 promile doživotne.

Najviac sa mi „páči“ tá formulka: „v prípade dokázania viny“ – stačí, že to bude nejaká „celebrita“ a už vopred všetci vieme ako to dopadne! Veď príkladov (za posledné roky) máme pomerne dosť, myslím si, že tých, čo tie nehody spôsobili ani nie je potrebné konkrétne menovať a tí, čo majú dobrú pamäť, vedia o koho sa jedná, že sú to dvaja herci, jedna speváčka, jeden moderátor, resp. hlásateľ televíznych novín jednej nemenovanej komerčnej televízie a dokonca aj veľmi známi športovec vo vodnom slalome, či v niečom podobnom a tuším, že bol aj olympijským víťazom.

Čo je však najsmutnejšie, že na Slovensku je to bohužiaľ tak, že zákony neplatia rovnako na všetkých občanov a stačí, že je niekto medzi občanmi viac obľúbený ako bežný človiečik a už sa s ním jedna oveľa obozretnejšie ako s tým bežným človiečikom. (A nech mi nikto nevraví, že za tým nie sú aj peniaze a to nie hocijaké, ale poriadny balík peňazí!)

 

  • SlabéVýborné (+7 skóre, 9 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?