Publikované: 15.10.2013

Pán Kažimír, to sú teda choré nápady

Že vraj je veľa firiem, ktoré neplatia dane. Že vraj veľa právnických subjektov sa vyhýba plateniu a koľko veľkých firiem či reťazcov, len to nemôžete zverejniť.

Písal som už o množstve živnostníkov, ktorí prešli zo SZČO do s.r.o.čky no a teraz to štátu chýba.

Dušovali sa, že to nie je veľký úbytok živnostníkov a on naozaj bol.

Čo sa však stalo? Neustále zvyšovania odvodov a daňového zaťaženia už aj tak v chudobných regiónoch východy či stredu Slovenska, donútili živnostníkov špekulovať a nájsť lacnejšiu alternatívu, čím sa stala s.r.o..

No a mocipánom to začalo vadiť. Už netečú odvody do štátnej kasy. Živnostníkovi v s.r.o. odpadol neustály strach z ručenia celým svojím majetkom a pri niekedy len 8.000 či 15.000 obratoch, je spokojný, že prežíva. Píšem obratoch a nie o zisku.

Kažimír prišiel s nápadom potrestať tieto nové bezočivé s.r.o.-čky! Keď už nič aspoň tú tisícku im zoberiem. Nech papaláši majú aspoň niekde na kávu na dovolenke v Belize. Podotýkam, že nemám s.r.o.. Pre Kažimíra je to možno odrobinka, ale pre malého podnikateľa s nízkym obratom, ktorý sa snaží prežiť, je to likvidačné. Už skôr sledujem snahy likvidovať práve živnostníkov a malé firmy a ide im to úspešne. Veľkým neplatičom a firmám tá tisícka neurobí nič, ale malých likviduje.

Preto dávam pánovi Kažimírovi jeden nápad. Nech firmy, ktoré neplatia dane, zaplatia novú daň z obratu vo výške 0,5 možno až do 1% a bude. Veď toľko platíme aj za kreditné karty a veľké reťazce či výroba nebude mať inú šancu len zaplatiť daň z tohto obratu. Túto si tiež budú môcť započítať do svojho účtovníctva a je to. Vidíte v tom nejaký problém, pán Kažimír? Respektíve má SMER toľko veľkých podnikov a je pod takým vplyvom firiem, žeby to nebol schopný zrealizovať? Dajte už malým firmám a živnostníkom konečne pokoj existovať.

  • SlabéVýborné (+32 skóre, 32 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

1

Komentárov 1 - 1 z 1Na začiatok« PredchádzajúciNasledujúci »Na koniec
  1. Zdenek Janecek

    ono je vseobecne zname, ze citroen, volkwagen, KIA, US Steel a vlastne vsechny firmy se zahranicnim vedenim (hlavne bankstri) si uplatnuji politiku minimalnich rozdilu mezi vstupy a vystupy a hlavni zisky si nabaluji jinde a jinak. U bankstru je to slozitejsi, ale ruzne skoleni, reklamy, outsourcing a poradenstvo dokazi vytunelovat obrovske sumy. — Proto by opravdu nebyl od veci ten vas napad, zdanit obrat, aby nemuseli okradat jen ty nejslabsi.

Komentárov 1 - 1 z 1Na začiatok« PredchádzajúciNasledujúci »Na koniec
Login

Ešte nemáte svoj účet?