Publikované: 08.12.2012

Pán premiér, to mal byť prvý apríl, alebo návrat do socializmu?!

Náhodou som prepol na TA3 a s nemým úžasom som si pozrel “zjazd” strany Smer. Kedysi za socializmu sme  na SZM mali niečo podobné. Naivne som si myslel, že obdobie budovania socializmu, či svetlej budúcnosti máme za sebou.

Návrat a hlavne fakt, že to nie sú ilustračné zábery,  ma normálne vytočili. O niečom podobnom som  si  naozaj myslel, že je už minulosťou. Naposledy sme to mali možnosť vidieť za Mečiara na Pasienkoch. Heslá, potlesk členov, pritakanie na všetko, čo povedia mocní v ich strane.

Takýmto fungovaním strán sme toho veľa nevyhrali. Iba totalita strieda totalitu. Niekedy sú to lobistické skupiny, niekedy  biele goliere, mafia. Len sa čudujem, že ľudia to dovolia. Veď aj prečo nie? Strach je na mieste. Teraz sa dá zničiť odporca systému sofistikovane. Vyhodenie z práce, zničenie príbuzenstva, zrušenie objednávok atď..

Dopracovali sme to k totalite druhého stupňa. Už nemáme priameho nepriateľa. Už je tu tichý diktátor, ktorého si volíme sami. Teda diktát má plnú legitimitu väčšiny národa. Postupným vymývaním mozgov sa dostávame do alfa spánku nášho myslenia. Tam nami môžu veľmi ľahko manipulovať.

Česť práci, vážení súdruhovia. Tie “istoty” sme si zaslúžili!

  • SlabéVýborné (+138 skóre, 154 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

1

Komentárov 1 - 1 z 1Na začiatok« PredchádzajúciNasledujúci »Na koniec
  1. Autor príspevku zrejme očakával, že na sneme sa budú hádať,prekrikovať, či nebodaj niečo horšie. Snem SMERu nie je schôdza dedinských poľovníkov, alebo mestských záhradkárov.  Sulíkov spolok Sebe a Svojim na svoju schôdzu ani média nepustil.

Komentárov 1 - 1 z 1Na začiatok« PredchádzajúciNasledujúci »Na koniec
Login

Ešte nemáte svoj účet?