Publikované: 26.01.2015

Pán primátor, ako sa staráte o Bratislavu?

Zvykli sme si, že po voľbách zabúdajú politici na svoje sľuby, no bežné veci by mohli zvládať oveľa ľahšie, ak by samozrejme boli prioritou. Stačí, ak v Bratislave sneží jeden deň a je z toho kalamita…no ak nesneží a aj napriek tomu kalamita pretrváva, je to problém. Dnes ráno som ostala v šoku, keď som vystúpila na zastávke s príznačným názvom “Slovenská akadémia vied”.

Veda to teda bola a nie hocijaká…na zastávke bola dosť veľká vrstva ľadu na to, aby tam človek prišiel k úrazu a nie je to jediná zastávka…nadchod pri Slovenskej akadémii vied bol celý zasnežený a samozrejme, ľudia sa tam šmýkali. Zrejme chýbajú hlavnému mestu pracovné sily. Tak si to rozmeňme na drobné…

Pri rodinných domoch majú ľudia pochopiteľne chodníky…teda nemajú…patria totiž mestám a obciam. Ak by bežný človek pred svojím domom takýto chodník neodhrnul a niekto by tam mal úraz, človek by sa nedoplatil. Ak mi niečo nepatrí a musím sa o to starať, nevidím v tom logiku. Vyhovárať sa na to, že mestám a obciam chýbajú ľudia na takúto údržbu, je dosť úbohé. Na Slovensku máme vysoké percento nezamestnaných, no aj napriek tomu verejno-prospešné práce nemôžu absolvovať všetci a mnohí by za takúto možnosť boli dokonca vďační…Prečo teda mestá a obce nepovolajú viac ľudí do “služby”? Je naozaj “sociálne”, nechať staré ženy alebo mužov odhŕňať sneh a mladí, silní, nezamestnaní si doma ohrievajú svoje lenivé kosti…česť výnimkám.

Odporučila by som pánovi primátorovi Nesrovnalovi, aby ráno išiel do práce MHD, vystúpil na niektorých zastávkach, prípadne si môže zobrať aj svoju partnerku s dieťaťom a kočiarom a hneď pochopí, aké náročné to musí byť pre matky s deťmi a to už vôbec nehovorím a o starých ľuďoch, ktorí pri chôdzi používajú paličku, aj tí bez paličky majú problém a ani nemusia byť starí.

Predvolebnú kampaň mal súčasný primátor naozaj masívnu, robil z hlavného mesta pomaly Švajčiarsko…no Bratislava sa službami a vôbec celkovo nepribližuje ani k najmenšej dedine v susednom Rakúsku.

  • SlabéVýborné (+10 skóre, 10 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?