Publikované: 24.10.2020

Pápežova vôľa a svetské právo

Gayov a lesbičky nemožno vylúčiť zo svetského ani kresťanského poňatia vnútorného prostredia ich rodiny, založenej manželstvom muža ich otca a ženy, ich matky! Treba im právnu ochranu v registrovaných partnerstvách… (predvoj manželstiev). Odtiaľ už len krok k požehnávaniu takýchto manželstiev pred Bohom… (prvými budú protestantské cirkvi a denominácie).
Ak mal Nietzsche pravdu, že “Boh je mŕtvy”, potom sa jeho mŕtvola obracia kdesi v jeho hrobe… (a môžeme to “zabaliť” všetci, celá civilizácia.
Nietzsche, otec pojmu  Übermensch (nadčlovek ako Boh) je mŕtvy určite (umrel v r. 1900). Hitler ako eugenik nemeckej nordickej rasy a nordicizmu je tiež mŕtvy. Aj s ideológmi komunizmu. Daj im Bože, čo im patrí. Sú zrejme na oddelení so špeciálnym zaobchádzaním a pod dohľadom špeciálnych psychiatrov. Chcem veriť a modlím sa, aby tam postupne “končili” aj liberálni neomarxisti s ich novou “progresívnou” ľavicou. Amen.

              
https://www.christianitas.sk/vyhlasenie-arcibiskupa-carla-maria-vigano-o-dokumentarnom-filme-francesco/
Právo na založenie vlastnej „rodiny“ páry rovnakého pohlavia ako základné ľudské právo nemajú. Nie je prirodzeným ale umelým a neexistujúcim pseudo právom. Zriadené môže byť len pozitívnym právom a zákonom, nie ale prirodzeným, ktoré jeho prirodzenú biologickú normalitu súladu jednoty opačných pohlaví (a rodov) potvrdzuje Ústava SR a zákon o rodine.
Gay a lesbická “rodina” párov rovnakého pohlavia (manželstvo, registrované partnerstvo) nie je ľudsko-právne, právne (zákon o rodine) ani z Ústavy definovaná ako rodina. Tieto osoby majú svoju rodinu podľa prvej vety článku. Či úplnú alebo takú či onakú (len otca či matku) vdovcov či rozvedených, ústava ani zákon nemá dôvod riešiť. 
Tobôž neexistuje ani kvalifikované právo na adopciu cudzích detí. Neporušuje sa tým Listina, Ústava, ani Charta práv EÚ. Najlepší záujem každého dieťaťa je vecou skúmania adopčného, juvenilného súdu individuálne.
Manželstvo je Ústavou SR a zákonom o rodine definované ako výlučný zväzok muža a ženy. Bodka. Toto sa meniť nebude. Nebude.
Tam končí salámová metóda; od RP k manželstvu párov rovnakého pohlavia.
Lesbians ženy majú právo na umelé oplodnenie. Surogátne materstvo nie je právne ošetrené. Lebo problémy. Parketa etikov a odborníkov na obchodné a právo sociálneho zabezpečenia tehotných žien pre tento účel.
Mimochodom: Snaha udržať klasické potratárstvo ako chirurgický zákrok je posilnená potratárskym biznisom potratových kliník…
Potratová tabletka je násobne lacnejšia než klasický výškrab. Odoberie zisk potratovým klinikám…
Týka sa to aj nálezu poľského ústavného súdu  vo veci poškodeného plodu.
Bežná laická ženská potratová klientela o tom nemá ani šajn.
Chce pro choice (slobodnú voľbu).
Páry rovnakého pohlavia majú Ústavou zaručené a chránené právo na súkromie spoločnej domácnosti cestou notárskej zmluvy s príslušenstvom (Občiansky zákonník).
Pre tento účel sa osobitný zákon nevyžaduje; RP nie je vo verejnom záujme a niet preň politická vôľa zákonodarcom (Národná rada SR).
Občiansky zákonník v časti spoločná domácnosť umožňuje podobnú zmluvu s príslušenstvom aj hetero párom, ktoré nechcú alebo nemôžu uzavrieť manželstvo.
To je všetko. V jednoduchosti je krása. V detaile diabol.
Česi urobili strategickú chybu. Uverili sľubom. RP uznali zákonom v roku 2006. Dnes čelia tlaku salámistov a požiadavkám na manželstvo (lebo: „registrujú sa len psy a autá“).
Cirkevné právo je oddelené od štátu ak neporušuje Ústavu a zákony SR.

Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

  • SlabéVýborné (+3 skóre, 3 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?