Publikované: 06.01.2013

Papundeklová figúrka by bola zrejme lepšia

Moja mama ma odjakživa učila, že k starým ľuďom sa mám správať s úctou. Sú to šediny, ktoré budovali moju svetlú prítomnosť aj budúcnosť a treba sa im za ich tvrdú prácu patrične poďakovať. Minimálne tou úctou. Musím ale napísať, že o výnimkách mi moja mama nepovedala ani slovo. Nezazlievam jej to, chcela zo mňa vychovať dobrého človeka a nekaliť moje detské predstavy o svete nejakými pretrtošiavajúcimi sa (autorské práva na tento výraz má zrejme pán bývalý, a dúfam, že navždy bývalý, generálny prokurátor) … (je jeden výraz, ktorý má v obľube aj náš prezident hlavy štátu, ale je tak neslušný, že ho tu nenapíšem).

No svet, tak ako si ide, výnimky predo mnou neskrýva. A jednou z výnimiek je aj pán prezident Slovenskej republiky. Teda aby som to nepoplietol. Úctu pred prezidentom Slovenskej republiky mám. Ale to, čo je tam za prezidenta momentálne nainštalované, ten akoby člen SMER-u, ktorého do úradu za pomoci svojich voličov dosadil Róbert Fico, tak ten moju úctu nemá!

V súčasnosti do prezidentského kresla nainštalovaný postriebrený pán, popoťahovaný šnúrkami od gatí svojím akobyšéfom (je spokojný s jeho pôsobením), si ju v žiadnom prípade nezaslúži. Ešte keby tak bol z papundekla, tak by som oko prižmúril. Keby to bola totiž papundeklová figúrka, nepodpísal by Libanonskú zmluvu, nepatrili by sme do Organizácie spojených nádorov, nečítali by sme denník RSS, skoro celý rok by nemal 400 dní, nekazili by sme si oči čítaním bieleho na čiernom a korunu tomu dala celebrita roka. Smutné je, že toto je len časť Slovenskej hanby. Ďalšie urážky Slovenskej republiky, pretože ináč sa výroky prvého muža ani pomenovať nedajú, sú tu.

Ak by som také skvosty ducha šíril v krčme ja, bol by som za srandistu. Toto ale s úplnou vážnosťou vyšplechne na verejnosti, aj medzinárodnej, na počkanie náš pán „prezident“. A to už sranda nie je, to je BRUTÁLNA HANBA dehonestujúca Slovenskú republiku!!! Čo si o nás ostatných pomyslí svet, keď naša najelitnejšia elita sa takto správa? O nič horšie by sme pred svetom nevyzerali (ako republika) s papundeklovou figúrkou, ktorú by ťahal na špagáte nejaký trubač a trúbil by za neho posolstvá Slovenskej republiky.

A keby bol papundeklový, prinieslo by to pre Slovensko ešte ďalšie plus. Nebolo by mu totiž treba po odinštalovaní vyplácať doživotnú rentu. Nejakú tisícku a k tomu šofér s autom a nejaké ďalšie benefity. Nech prejazdené pohonné hmoty stoja len 200 € :-) a šofér to isto nebude robiť pre modré oči prezidenta, tak bajočkom nejakých 2 500 € mesačne nás pán dôchodca hlavy štátu vyjde…či?

To len aby voličská základňa s priemernými 375 ečkami vedela. A keby ráčila prečítať aj koľko peňazí platíme za ten cirkus teraz a ešte takmer rok a pol platiť budeme.

§ 10

Platové pomery prezidenta Slovenskej republiky

(1) Prezidentovi Slovenskej republiky (ďalej len „prezident“) patrí plat vo výške 4-násobku platu poslanca mesačne, začínajúc prvým dňom mesiaca, v ktorom zložil ústavou predpísaný sľub.

(2) Prezidentovi po skončení výkonu jeho funkcie patrí doživotne plat vo výške 995,82 eura.

§ 11

Paušálne náhrady

(1) Prezidentovi patria paušálne náhrady vo výške 1 327,76 eura mesačne.

(2) Prezident má počas výkonu svojej funkcie právo bezplatne užívať primerane vybavený byt a právo na zriadenie a bezplatné používanie účastníckej telefónnej stanice.

(3) Prezident má počas výkonu svojej funkcie právo bezplatne používať služobné motorové vozidlo.

(4) Výška cestovných náhrad pri cestách do zahraničia, ktoré súvisia s výkonom funkcie prezidenta, je 1,5-násobok cestovných náhrad určených uznesením národnej rady pre predsedu národnej rady.

  • SlabéVýborné (+25 skóre, 31 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

1

Komentárov 1 - 1 z 1Na začiatok« PredchádzajúciNasledujúci »Na koniec
  1. Juantorena

    Zase sa súdruh vyvyšuješ. To nie je pekné, že tu špiníš na tých, čo si zarobia 370 eur. Ale čomu sa vlastne čudujem? Však ty si veriaci veľkého vodcu. Máte toho mnoho spoločného a zjavne neviete prežiť, že sa koryto zatvorilo na dlhé roky pre tvojich vodcov.

Komentárov 1 - 1 z 1Na začiatok« PredchádzajúciNasledujúci »Na koniec
Login

Ešte nemáte svoj účet?