Publikované: 24.06.2013

Pár slov pre anti-ľavicu v anti-Smere píšúcu anti-blogy

Po anti-blogu Milana Krajniaka [1] sa strhla obrovská verejná diskusia aj s odozvami v médiách a blogoch. Z nich sa mi určite najviac páčil ten Bránikov [2] ,  za ktorého sviežu kritiku (aj) anti-Smeru ďakujem.

Pár slov pre Milana Krajniaka

Pán Krajniak by rád na troskách starej pravice chcel založiť Nový anti-Smer. Je to ten istý človek, o ktorom napísal a ktorého slová citoval takto Týždeň:

“Milan Krajniak je bývalý dlhoročný člen KDH, ktorý bol v minulosti súčasťou strategických porád v hnutí. … V kaviarni začne rezolútne: „… pravica aj ľavica, ako sme ju poznali, skončila. Delenie na proreformnú a proeurópsku pravicu na jednej strane a protireformné sily vedené Mečiarom alebo Ficom, to dnes skončilo.“ … V opozícii sa podľa Krajniaka odohráva zrážka dvoch stratégií, ako reštartovať pravicu. „Tou prvou je integrácia, tou druhou sú nové myšlienky. Integrácia je v skutočnosti potvrdením malosti, ide v nej o zachovanie pravice v tom hroznom stave, v akom sa nachádza,“ dodáva.” [3] .

No a Krajniak si v rámci “reštartu pravice” prisudzuje práve tie “nové myšlienky”. Hoci politická skutočnosť v prípade jeho strany je práve o účelových spojenectvách, čiže o “integrácii” zvyškov pravice “v tom hroznom stave” (Nova-Lido). A myšlienkové súboje s výnimkou plytkých zrážok napríklad so S. Marcom, nehrozia. Čo je, ako hovorí sám Krajniak v cit. článku v Týždni, “potvrdením (ich) malosti”.

Aj preto treba šíriť osvetu a na Krajniakove nové (otvorený list Marecovi), ale aj staršie myšlienky (Palkov milión) upozorňovať, nech o nich pravicový volič vie čo najviac, resp. nech sa na ne nezabudne. Netreba ich komentovať, komentujú sa samé. Veď rozumnému občanovi, čo sa nedá opiť rožkom, stačí pozorne počúvať, či čítať. Tento stratég totiž politikom radí “úspešne” už roky, takže s hrozným stavom pravice nemá naozaj nič spoločné! A súťaž o pravicovú tupinu roka už raz vyhral, napr. v roku 2007 [4] .

Krajniak upozorňuje v Týždni aj na iné: klasické delenie na ľavých a pravých končí. Áno, pokiaľ tým myslí mesiášov z oboch táborov. Veď pravicoví spasitelia si môžu ruku podať s oficiálnymi ideológmi červených: hľadajú vinu všade inde, len nie u seba. Viď: [5] . Tu tiež S. Marec schytal. Vidno že v Nove žáner otvorených listov Samovi, raz menovanému raz nemenovanému, pestujú už dávnejšie. Nová väčšina si tak zrejme vybavuje účty s pravicovými menševikmi. Alebo len nemajú dostatok tém na premýšľanie …

Mafstory – Milanko sa hnevá

Toto je čistá fikcia, ko(i)nšpirovaná výmenou názorov dvoch blogerov. Dúfam, že sa Milánko, Samuel ani iní nebudú hnevať.  Moja bodka za pravicovým spasiteľom:

Milánko,

ja viem, že máš trápenie. Samo nie a nie poslúchať. Píše si, čo sa mu zachce. Už minule, keď si mu cez suseda Gábora poslal tento odkaz [5] , sa mal poučiť, zraziť opätky a nešíriť blbú náladu. Gábor to dobre napísal, takmer, ako keby ťa citoval.

No medzitým neprešlo ani polroka, takže Samo je očividne stále na stáži v tom Ficovom PR tíme. A furt píše také veci, ktoré síce môžu pohľadiť dušu kaviarenského intelektuála, čo si nevie ani šnúrky zaviazať, hoci má prečítanú prílohu SME Fórum. Ale majiteľa kaviarne – statočného drobného podnikateľa – môžu iba rozčúliť.

Milánko, čo nevieš, že z Marca nikdy žiadny slovenský orol nebude? [6]   Nestojí ti za to, ten bloger jeden nemenovaný akýsi! Najbližšie, keď príde k tebe do kaviarne, naúčtuj mu to, čo platia za kávu partajní sponzori. Uvidíš, stratí reč aspoň na mesiac; z toho sa nevybloguje, beťár idealistický!

Milánko, a píš! Píš veľa, no nie tete Márgit do domova dôchodcov, ale na blog. Vieš, my patafyzici sme priaznivci dobrého politického humoru, najmä keď je myslený smrteľne, priam križiacky vážne. Napíš o Rómoch v armáde, plnej zamestnanosti, národovectve. Nech ťa národ spozná, zaslúžite si to obaja. Ale prosím, nepíš viac ako dvakrát mesačne, lebo inak predávkujem a natrhnem bránicu.

Milánko, viem, že veľa pracuješ a aj práca účtovníka unaví. Najmä keď ho nikto, ani klient ani sponzor neocení. Ešte že má rodinka Molnárovcov účty v poriadku [7] . Normálne ťa Alimu závidím (viac ako Pipinu).

A vieš, Milánko, možno by si mohol Marca zobrať na milosť. On má čítanosť, ty zase vieš ako na človekopotkany [8]. Drvivá väčšina by sa Vám poďakovala, keby ste nám ten Veľký Meder spolu pekne krásne vyderatizovali. Ty budeš klásť otrávené nástrahy, v tom si fakt dobrý [9] . A on urobí potrebnú osvetu.

Milánko, záverom môjho listu ťa ešte raz srdečne pozdravujem a pozdravuje ťa aj náš spoločný kamarát Ignác. Ignác rád číta tvoje blogy o samurajoch, ale ohľadom toho posledného že ti chce poradiť toto:

Daj si, chlapče, hodne segedínu od tety Márgit, pomáha to. A potom prosím dvakrát rozmysli, ako skanalizuješ neposedné mentorské myšlienky. Blog nie je to pravé, Márgitin segedín ukazuje cestu. Rýchly beh na krátku trať (jedáleň – WC) to istí.

Veľa drobnej radosti (a Molnárovcom pevnú ruku, nech najbližšie v politickom revíri neprestrelia) ti prajú

Ignác Vlado Mihál a Juraj Tóno Drobný

 

[1] http://krajniak.blog.sme.sk/c/331321/Otvoreny-list-nemenovanemu-znamemu-blogerovi.html
[2] http://branik.blog.sme.sk/c/331398/Najhorsia-dobra-sprava-pre-pravicu.html
[3] http://www.tyzden.sk/casopis/2012/38/zrodi-sa-nova-pravica.html
[4] http://ekonomika.sme.sk/c/3160714/palko-navrhuje-rodicovsky-bonus-1-milion-sk-k-dochodku.html
[5] http://gaborgrendel.blog.sme.sk/c/325303/List-Samovi-Tajomstvo-Ficovej-PR.html
[6] http://www.artforum.sk/catalog/krajniak-milan:doktrina-statu-narod-orlov-alebo-narod-sluhov/?mod=catalog&detail=53054
[7] http://www.blogovisko.sk/otazky-financovania-strany-nova-novado.html
[8] https://www.facebook.com/permalink.php?id=263891667069643&story_fbid=266936226765187
[9] http://krajniak.blog.sme.sk/c/321151/Alfa-samec-Radoslav-Prochazka.html

  • SlabéVýborné (-2 skóre, 2 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?