Publikované: 18.03.2021

Paralely

Útoky USA a administratívy „demokratov“ proti Kremlinu (Putin) v otázkach ľudských práv, údajných deficitov demokracie v Rusku a zásahov do volieb a (Clintonová, Biden) sú len blufy. Odvádzajú pozornosť sveta od hlbokej vnútornej krízy americkej Únie.
Po tomto úvode sa vrátim domov, na Slovensko. Útoky Matoviča proti všetkým, nie sebreflexia, sú odvádzaním pozornosti od samého seba. Najskôr toto (paralely so Slovenskom):Washington už nebude môcť odvrátiť pozornosť a „vypustiť paru“ Američanov od ich vlastných vnútorných problémov pomocou nekonečných vojen v zámorí (izraelský vojensko-politický expert Jakov Kedmi pre Vesti.Ru).
Vojenskému útoku na Rusko bráni jeho vojenská sila. Kdekoľvek by USA chceli zahájiť vojnu, budú musieť čeliť Rusku: „Americká armáda chápe, že Ukrajina je vojna s Ruskom. Sýria je vojna s Ruskom. A Venezuela je vojna s Ruskom. Vojnu dnes nemôžu začať, pretože existuje Rusko,“ zdôraznil expert.
Občiansky konflikt v USA dosiahol takú intenzitu, že už nie je možné „vypustiť paru“ pomocou ďalšej „malej víťaznej vojny“ v zámorí. Vyjadruje to s presvedčením izraelský vojensko-politický expert Jakov Kedmi, ktorý sa podelil o svoj názor pre rozhlasovú stanicu Vesti FM.
https://www.armadnymagazin.sk/2021/03/17/izraelsky-analytik-kedmi-pomenoval-skutocny-dovod-rozpadu-sovietskeho-zvazu/
A dodávam: USA ešte žiadnu vojnu nevyhrali. Zovšadiaľ utekajú. Ak „patria“ k víťazným mocnostiam v II. svetovej vojne, tak len zásluhou Ruska. Do vojny nevstúpili s láskou k Rusku.
Vyhlásenie Bidena pre ABC News o zasahovaní Ruska do jeho volieb („Putin je vrah a zaplatí“) je odvádzaním pozornosti od seba a kauzy Burisma (Biden a syn a Porošenko); týkajúcich sa ich predvolebných Bidenových aktivít a kšeftov na Ukrajine (vec v USA „stojí“). Akože inak, Trumpove dane nie. Vo veci sa koná…
Biden má pocit, že aféra okolo falšovania volebných výsledkov a jeho súkromné rodinné kšefty s Ukrajinou skončili v jeho prospech.
Paralely so Slovenskom (porovnajte pohľady: oči sú obrazom duše a jej obsahov):
 

Aby sa nezabudlo: Spomínam si na medializované poznatky o osobe, osobnosti a charaktere Matoviča; ako firemný šéf sa k svojim podriadeným vraj správal rovnako ako dnes predseda vlády k kolégiu vlády…
Hrá na čas! A márnosť nad márnosť! Nie a nie “porodiť” svoju demisiu! Škodí Slovensku aj v zahraničnom rozmere!

Podobnosť Bidenovho s vyhlásením Žilinku vo veci Vietnamec je aj nie je náhodná. Bidenovou sólo rétorikou sú zmätené aj americké tajné služby (SIS verejné vyhlásenie Žilinku o správnosti záverov vyšetrovania nekomentovala). Ako to bolo s „únosom“ vie (aj o aférach Mečiarovej vlády a Ivana Lexu).
Problém: Politizácia všetkých nominácií na posty ústavných činiteľov. Falošné krytie falošnými „národno-štátnymi záujmami“. Stranícka nominácia má oprednosť pred odbornosťou a kvalitou.
Obvinenie s korupcie šéfa a námestníka SIS nevylučuje ďalšiu korupciu v iných veciach tajnej služby (delenie na od seba nezávislé odbory, ktoré o sebe vzájomne nevedia…) a jej aj inom, možnom (selektívnom) prístupe k vlastnej práci jednotlivých príslušníkov SIS…
Podľa Igora Cibulu v Tak takto TA3, by náhradou za ex riaditeľa Pčolinského mal byť sudca najvyššieho súdu Kliment. Cibula apeloval na potrebu a nevyhnutnosť osúb s neprietrielným odborným a etickým statusom… (pred ním má prednosť politická a stranícka nominácia osôb blízkych strane, od ktorých sa očakáva lojalita…). V tom vidím aj obsahom vágnu formuláciu: “Generálny prokurátor môže byť odvolaný, ak si svoje úlohy neplní zodpovedne a čestne”). Pravda: Manuálom prokurátora je len zákon, nie vôľa politického subjektu, stojaceho za jeho nomináciou. V rezorte justície a prokuratúry (OČTK) treba zrušiť všetky formy politických nominácií aj na pozadí a skrytých…
Ďalšia paralela: Samozrejme, Moskva na Bidena reaguje, lebo to bolo cez čiaru ako Matovičovo Sulíkovi: „Vrah!“ Americká tajná služba je zmätená: https://www.vesti.ru/article/2538151
Matovič nadával vedcom, do určitého momentu zdržanlivý Sulík Matovičovi. Matovič odvádza pozornosť od seba k Sulíkovi. lebo Matovič môže, Sulík nie! S inak nezmyselným krokom Krajniaka a ohlásenými ďalšími demisiami (Kolíková, SaS a postupným úplným znefunkčnením vládnej exekutívy) Matovič nerátal… je už úplne mimo realitu. Sám, konajúci na vlastnú päsť v jeho hre vabank.
Dvojité vedenie “ťažkých” ministerstiev (Heger má dočasne financie aj zdravotníctvo) je nezvládnuteľné. To je len “plátanie” dier).
Ak by takto bežný občan voči svojmu blízkemu a širšiemu okoliu, jeho stav by bol preskúmavaný prinajmenej poriadkovou políciou, alebo OČTK a psychiatrom so znaleckým posudkom…
Matovič svojím správaním naplnoprezentuje svoju osobnostnú poruchu (o ktorej som vedel už včase jeho výčinov v opozícii a pred voľbami; preto som ho neolil). Varoval som pred ním a jeho populizmom ako publicista; nezabralo.  Teraz musím následky volieb (povrchní blbci a hlupáci!) znášať tak, ako celá spoločnosť.
Máme tu fenomén alternatívnej pravdy a post fakticity v známej otázke prvenstva sliepky či vajca.
Sliepkou a vajcom boli parlamentné voľby.
Ich výsledok bol počatý výmenou Fica s Pellegrinim.
Poučenie: takzvaná “ulica”nie je ústavný inštitút! Ním je len referendum!
Tento gordický uzol už nerozseknú  ani postupné demisie ministrov Matovičovej vlády ale predčasné voľby
.
Bude tentoraz spokojná aj ambasáda USA? Mala by. Jej sklamanie z výsledkov volieb 2020 sa dnes mení k nádeji: Posilňuje PS/SPOLU (plus neomarxistických Prostredníkových Progresívnych veriacich; trójsky kôň pre pokračujúci rozvrat katolíckej cirkvi).
Ak vzostup liberálnych progresívcov novej neomarxistickej ľavice bude pokračovať, (podpora práv LGBTI a manželstvá párov rovnakého pohlavia, reprodukčné „práva“ žien, feminizmus, BLM, Antifa, podpora migrácie a multikulti plus rodovej ideológie… USA čakajú 20 miliónov utečencov…) spokojnosť bude rásť, a USA podporia aj predčasné voľby; tu už nejde bezprostredne o Sorosa a jeho OSF, ale priamo Kongres USA a Senát (demokrati).

Ak má prísť pre politikov Smeru (Fico, Kaliňák…) NAKA, a tá nechodí „stále nechodí, je mi biedne“ (Žbirka); nech to nezdržiava!
Dôvod: Dokončia prípravu na predčasné voľby. Už aj bez ich aktivizmu je zrejmé, že sú nevyhnutné.
Ostatok bude na voličstve v jeho nesvojprávnej opore o „usmernenia prieskumných agentúr“.
Neverím, že Smer má len 8 percent na úrovni PS/SPOLU.
V možnosti je voľba do seba osobnostne a politicky zahľadených volebných kandidátov, s egom a osobnými záujmami ponad záujmy Slovenska, alebo volebná kandidátka s osobami: Marica Pirošíková, Adriana Krajníková, Sofia Soročinová… (ak ich kto nechce alebo odmietne, nepriamo je aj proti rovnosti žien a mužov aj v časti odbornosť akvalifikácia; a európskym hodnotám právneho štátu a demokracie!). To je úžasný ženský potenciál pre post minsterky spravodlivosti a záruka ochrany základných ľudských práv!!! V parlamente chcem aj Vlasť a Harabina (ďalší strážny pes ústavného a medzinárodného práva a ľudských práv!). Aj ako predsedu ústavnoprávneho výboru nového parlamentu! Vo “verejno-právnej” RTVS a spravodajskej TA3 nechcený! Aj preto je v prieskumoch pod čiarou zvoliteľnosti!
Trestuhodnú spoluzodpovednosť za celkový stav spoločnosti nesú médiá hlavného mienkotvorného mainstreamu!  Ktoré sú to, predsa vieme: Denník Nenávisť, SME, Pravda, Kuciakove Aktuality a ďalšie..!

V Národnej rade Slovenska (ak si ešte zaslúži taký názov!) treba nanovo rozdať karty a zriediť totalitu vládnej štvorkoalície návratom k štandardnej parlamentnej demokracii!
Vládna štvorkoalícia nie je bezprostredný výsledok parlamentných volieb. Nik z jej protagonistov ani len nepripúšťa jej konflikt so štandardnou a otvorenou parlamentnou demokraciou.
Súčasná vláda vládne už len pre seba. Topí sa vo vlastnom núdzovom stave. A my, a Slovensko, s ňou..!…
Stav vecí, nálada v koalícii  a neurčitý postoj prezidentky (použila priliehavý pojem agónia vlády a koalície) vedú a posilňujú vôľu k predčasným voľbám.
Vláda je mentálne neschopná rozpadnúť sa aj sama.
Jej agóniu predlžuje Matovič.

Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

P.S. Napadla mi Bielikova (TA3) obava z referenda a predčasných volieb, ako hrozba šírenia nákazy zhlukom ľudí pred a vo volebných miestnostiach…
A čo zhluky ľudí pred a pri testovaní a očkovaní?
Nielen moderátori a redaktori STV a Markízy, ale aj Bielik (Téma dňa) už tiež zjavne “vytočený” zo správania Matoviča) majú svoje mentálne limity…
Odkaz voličstvu: Nie že podporíte elektronické alebo poštové hlasovanie!  Podporíte tak možnosť jeho manipulácie! Základné aktívne volebné právo je výlučné osobné právo (nohy, ruky, urny a hlasovacie lístky)! Zmienené technikálie ho znehodnocujú!
Prezidentské voľby v USA neboli práve preto kóšer! V časti technikálie, bude mať Amerika jednotný všeobecný volebný systém vo všetkých štátoch Únie…
Prikladám: Čo má prísť, nech príde…
Nádej: One_Day_Soon

  • SlabéVýborné (Nikto nehlasoval)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?