Publikované: 25.09.2019

Parlament odignoroval občiansku vôľu Národného pochodu za život

Prestaňte (Hlavné správy a všetci) o „konzervatívnych voličoch“ to nie sú konzervy. Sú pro life. Konzerva je mŕtva.

https://www.hlavnespravy.sk/potratovy-zakon-sa-menit-nebude-plenum-nepodporilo-jeden-navrhov/1896885
50 tisíc odmietnutých občanov Národného pochodu za život, zakladá dôvod pre petíciu. Petícia musí obsahovať: 1. Preambulu („My, občania…“); 2. Petit („Žiadame o…“).
Štyri parlamentom odmietnuté návrhy na zmenu platného zákona o umelom potrate, z toho „dobrý“ Matovičov (OĽANO) zbabraný „omylom“ Bugára (zvyk) „skoro schválený“ sú flagrantným porušením ústavných práv občanov nimi volených parlamentných zástupcov.
Prácu parlamentára (poslanci, poslankyne) nezakladá omyl za omylom (hlasovanie). Pri toľkých „kiksoch“ by sa dnes bolo nič nestalo, ak by bola prijatá výslovná Bugárova námietka vo veci stlačenia nesprávneho gombíka. Ibaže „oni“ čo žiadny návrh prijať nechceli, nechceli. Báli sa “cirkusu” odporcov novely. Čo má OĽANO a pro life hnutie z Bugárovho ospravedlnenia? Kapitána Tomtoma (Danko) nie vždy a vo všetkom “musím” ale v danej veci s ním nesúhlasím. Práca na zákone v ideálnych podmienkach predložených textov mala byť vykonaná dnes a teraz.
Niet povolebnej záruky, že sa vôbec dostane na parlamentný stôl. Bude ležať pod ním…
RTVS (STV) nemá čo vysielať, na dvojke by mali bežať priame prenosy z rokovaní národnej rady. To je slovenský precedens. Hanba RTVS. Hanba Slovensku.
Petitom petície je referendum o prijatí zmien v zákone o interrupciách. Právne platné a úspešné referendum je, bolo by, pre parlament záväzné (hoc takým nebolo, v roku 20414 parlament prijal ústavný zákon o definícii manželstva ako zväzku muža a ženy). Stráca sa ústavnosť: Vláda nevykonala opatrenia vyplývajúce z uznesenia národnej rady o odmietnutí ratifikácie Istanbulského dohovoru.
Text petície (petit) musí obsahovať dobu kratšiu, než koniec 12. týždňa a taxatívne vymenované dôvody pre indikáciu umelého ukončenia tehotnosti z medicínskych dôvodov a z dôvodov výhrady vo svedomí (násilie, incest). Ekonomické a sociálne dôvody nie sú oprávnenými a kvalifikovanými dôvodmi. Sloboda a slobodná vôľa ženy končí počatím. Ľudský plod nie je vlastníctvom ženy. Ním je len jej prázdna maternica.
Dôvody uvádzané odporcami nie sú dôvodmi. Parlament pracuje nepretržite (odkaz na najvyšší súd UK o neústavnosti prerušenia činnosti parlamentu predsedom vlády Brexitánie, Johnsonom). A to je, dáka demokracia. Jedna z najstarších v Európe! Na spôsobe brexitu sa bude nepretržite pracovať do konca októbra! Parlament možno rozpustiť až potom.
Zmena zákona v prospech váh na stranu práv ľudského plodu na život od počatia v tele tehotnej ženy  nepotrebuje žiadnu spoločenskú diskusiu. Tej bolo dosť. Vo veci práv plodu a ženy je úplne jasno. Tu už treba len výkon parlamentu. Vyhýba sa svojej práci. Nechce nepríjemnosti s anti pro life, pro choice liberálmi.
https://spravy.pravda.sk/regiony/clanok/527086-odporcovia-potratov-hanobia-lekarov/
K „hanobeniu lekárov“ odporcami potratov. Áno, tie snímky sú „nechutné“ a najmä nepríjemné. Tak to zastavte. Lekárski potratári, majúci ako zamestnanci potratových kliník úžasné príjmy a kliniky úžasný, aj cezhraničný biznis. Lebo Schengen. Hnus. Lekári, gynekológovia, zrádzajú Hippokratovu prísahu, ktorá im prikazuje liečiť a nie zabíjať!
Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan


  • SlabéVýborné (Nikto nehlasoval)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?