Publikované: 27.09.2014

Pavol Frešo zničil SDKÚ-DS, odstúp!

Po mimoriadnom kongrese SDKÚ-DS musím konštatovať, že strana je v hlbokom rozklade a už jej asi nič nepomôže. To, čo sme mohli dnes vidieť na kongrese SDKÚ bola jedna veľká fraška.

Frešo to nepochopil

Keď sa stal Pavol Frešo predsedom SDKÚ-DS, tak prefernecie strany boli cez 5 až 6 percent. Dnes jej namerali 3 percená. Po facke voličov vo voľbách 2012 a prevalení kauzy Gorila sa dôverihodnosť v túto stranu prepadla na veľmi nízku úroveň. Po tomto všetkom mal prísť človek, čo dokáže nahradiť Mikuláša Dzuridnu a postaviť stranu opäť na nohy. Bohužiaľ nestalo sa tak. Dnes, na mimoriadnom kongrese bol Pavol Frešo vypísakný, vytlieskaný do odchodu a traja podpredsedovia zložili svoje funkcie. Už len z morálneho hľadiska, že ma tu nikto nechce, by som položil funkciu a nechal strane ako takú šancu na nejaký zvrat. Frešo nepochopil tomu, ako pomôcť strane, pretože pomoc strane znamená, odstúpiť.

Čo dalej?

To, že strana doviedla Slovensko do EÚ, NATO, dala mu Euro a pod. už nemusíme hovoriť. Z minulosti sa nedá profitovať navždy. Momentálne je situácia taká, že strana nemá čo ponúknuť svojmu voličovi. Nemá jasný program, jasné stanovy. Na kongrese hlasovalo 160 delegátov za odstúoenie Pavla Freša z funkcie. Proti odstúpeniu bolo 48 delegátov a dva hlasy boli neplatné. Povedzte mi prosím niekto, ako chce Pavol Frešo spolupracovať so stranou, ktorá mu neverí a nevyslovila mu dôveru? Ako dokáže Pavol Frešo presadzovať svoje hodnoty, keď mu už tamker nikto v strane neverí? Z tohto celého mi víde buď rozpad strany, alebo rozpad až po voľbách v roku 2016, kedy sa strana nemusí dostať ani do parlamentu.

Pavol odstúp!

Na kongrese SDKÚ bol predseda niekoľkokrát vyzvaný, aby odstúpil a dokonca aj svojimi podpredsedami, ktorí zložili funkcie. Dnes už nestojíme pred otázkou ako pomôcť SDKÚ. Dnes stojíme pred holým faktom, že ak Pavol frešo odstúpi, tak je ešte šanca na nejaký úspech vo voľbách. Bohužiaľ, voľby rozhodujú a keď niekto chce presadzovať svoje hodnoty a názory v spoločnosti, tak potrebuje voľby a dôveru ľudí. SDKÚ-DS je pre mňa strana, ktorá už zomrela….iskrička nádeje môže vzplanúť, až keď Pavol Frešo odstúpi, čo si nemyslím…

  • SlabéVýborné (+2 skóre, 2 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?