Publikované: 24.03.2015

Pedofilná parafília

Pedofília je v odbornom poňatí trvalá alebo dlhodobá sexuálna náklonnosť k deťom (reaktivita s erotickým rozmerom) prevažne alebo výlučne voči neplnoletým chlapcom alebo dievčatám.
V manuáloch (DSM, MKCH) je radená medzi parafílie (MKN-10 i DSM-IV ) a býva označovaná aj ako sexuálna orientácia.
Pedofília (MKN F 65.4, DSM 302.2): erotická zameranosť na deti, typicky pred a raného pubertálneho veku. Človek, u ktorého je takáto náklonnosť rozoznaná, je nazývaný pedofil.
Nemci majú liečebný viacstupňový program nazvaný Dunkenfeld (voľne sa dá preložiť ako tréningový projekt a program prevencie). Zahŕňa páchateľov ale aj prevenciu pre pedofilov (majúcich k pedofílii sklony) zodpovedných za svoje správanie. Ponúkajú a ohlasujú ho bilbordmi: „Do you have attraction to children in ways that you shouldn’t? You are not responsible for your attraction, but you are responsible for your behavior.”
Už tri dne po referende schválená Vládna stratégia ochrany a podpory ľudských práv sa masívne zaoberá právami údajne diskriminovaných príslušníkov sexuálnych orientácií odlišných od hetero normy, rodovou rovnosťou a násilím na ženách, ale prevencii a ochrane najviac ohrozenej skupiny detí proti sexuálnemu násiliu a zneužívaniu pedofilmi nevenuje ani čiarku.
Poznámka – pedofília je známa aj u žien (matiek, opatrovníčok).
Kriminalizácia pedofílie sama o sebe nie je riešením. Slovensko v oblasti ochrany a podpory ľudských práv štandardnej “väčšiny” v zmienenom zmysle nemá reálny ochranný ani podporný program.
Poruchy sexuálneho správania by mali byť súčasťou korektnej sexuálnej výchovy v časti prevencia.

K prípadu nevidzianskeho kňaza:
http://www.blogovisko.sk/k-blogu-pedofil-patri-do-ustavu-nie-do-kostola-alebo-clanku-v-denniku-pravda-a-negativnemu-signalu.html

Pedofilná parafília sa ale vyskytuje aj v najvyšších, tých „najcnostnejších“ politických kruhoch:
http://spravy.pravda.sk/svet/clanok/349579-velky-cyril-zneuzival-malych-chlapcov-policia-mlcala/

 

  • SlabéVýborné (+2 skóre, 2 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?