Publikované: 26.11.2022

Peptidy jedu v krvnej plazme a vzorkách stolice od pacientov s COVID-19

Výskumníci našli desiatky jedových peptidov v krvnej plazme a vzorkách stolice od pacientov s COVID-19, POTVRDZUJÚC spojenie medzi toxínmi a covid-19! Európski vedci potvrdili , že plazma, moč a výkaly ľudí s pozitívnym testom na Wuhanský koronavírus (Covid-19) obsahujú peptidy podobné toxínom, ktoré sú takmer identické s tými, ktoré sa nachádzajú v hadom a inom zvieracom jede.

Vzorky každej z týchto tekutín boli odobraté od takzvaných pacientov s covidom a testované na zloženie. Stanoveným cieľom výskumu bolo identifikovať mechanizmus infekcie čínskeho vírusu, ktorý je stále do značnej miery záhadou. Pre plazmové testy výskumníci použili postup prípravy zrážania proteínov na odstránenie proteínov s vysokou molekulovou hmotnosťou pri účinnom solubilizácii peptidovej frakcie.

Pre výkaly a moč použili metódu priamej solubilizácie peptidov. Pri skúmaní sa zistilo, že vzorky obsahujú rôzne hladiny zložiek jedu, ako sú konotoxíny, fosfolipázy, fosfodiesterázy, proteinázy zinkového kovu a bradykiníny. „Prítomnosť peptidov podobných toxínom by mohla byť potenciálne spojená s infekciou SARS-CoV-2,“ vysvetľuje štúdia.

„Ich prítomnosť naznačuje možnú súvislosť medzi ochorením COVID-19 a uvoľňovaním (oligo-)peptidov v tele takmer identických s toxickými zložkami jedov zo zvierat. Vedci ďalej vysvetlili, že tieto toxíny sú spojené s veľkým súborom heterogénnych mimopľúcnych klinických prejavov COVID-19, vrátane neurologických, ako aj hemoragických a trombotických.

„Aj keď prítomnosť každého jednotlivého symptómu nie je selektívna pre ochorenie, ich kombinácia môže súvisieť s COVID-19 koexistenciou panelu tu zistených toxínov podobných peptidov,“ uzatvára štúdia ďalej. „Prítomnosť týchto peptidov otvára nové scenáre [etiológie] doteraz pozorovaných klinických symptómov COVID-19, vrátane neurologických prejavov“!

  • SlabéVýborné (Nikto nehlasoval)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?