Publikované: 03.04.2013

Prezraďte Ficovi , že štát sa nedá riadiť v plutvách.

Riadenie štátu, na rozdiel od dobrého menežerského riadenia, je novinárčina. Povedal to úspešný novinár až vo chvíli, keď sa stal diktátorom. Benito Mussoliny. Taliansko tej doby ho milovalo. Hlavne Komédiu jeho armády s oštepármi z Habeša no posledný pokus o Komédiu hrdinu Cézara – „Streľte ma do hrude“ – odmietlo.

O desať rokov neskôr Zápotockého komunisti natočili propagandistický hraný film s titulom, „Botostroj“. O americkom kapitalistovi bez svedomia, ktorý svoje podnikanie vníma iba ako prostriedok na vykorisťovanie pracujúcich a svoj neoprávnený zisk.

Kdesi tu, na pomedzi dvoch najobludnejších ideológií dvadsiateho storočia,  sa potáca neúspešný právnik, Doc. JUDr. Róbert Fico CSc.

Človek Fico, vedomý si svojho handicapu, urobí jedinú rozumnú vec. Pristúpi na dômyselne vymyslenú hru reklamným mágom. Podľahne jeho čarovaniu natoľko, že netrvá dlho, aby sa z bodu účastníka „zázraku“ premeny vody na Pepsi Colu prepracoval na level vyšší. Stal sa sám agentom najnezdravšieho nápoja na svete.

Pijáristi predsedu vlády pochopili historický odkaz Benita Mussoliniho a treba uznať, že ho doviedli až po bod, kedy sa Fico musí cítiť, ako taliansky vojak pred domorodcami z Habeša. Z vojny, ktorej výsledok mal inšpirovať žurnalistov, aby o nej informovali skôr na stránkach športových rubrík, ako v politických úvodníkoch.

Ten bod, kedy pijáristi od Fica v „jeho“ blogu na SME prezradili obsah najkomediálnejšej formy „riadenia štátu“.

Slovenský cisár nie je nahý ! On sa iba prezlieka, z jednej komediálnej postavy do druhej tak, ako povedia pijáristi. Má to zložité, človek Fico. Je potrebná veľká dávka mediálnej zručnosti, aby sa dve nite, sponzorská a piaristická, nezlepencovali.

Je naozaj zložité, podľa logiky blogu predsedu vlády, podpisovať zmluvu s US Steel na Úrade vlády. Úrad nemá kostýmy a už vôbec nie je požičovňou oblekov, okuliarov a červených prilbách ani nehovorím. Navyše prostredie Úradu vlády môže viesť novinárov k nezodpovednosti vo forme otázok iného typu, aké pijáristi predpísali.

Napríklad, kedy bude dosť práce pre všetkých ?, kedy vláda vytvorí podmienky pre investorov ?, kedy mzdy budú zodpovedať produktivite práce?. Kedy budú vyšetrené všetky rozkrádačky ?

Odpovede na tento druh otázok sa nedočkáme. Pijáristi od Fica ich už nehľadajú, pretože nevyluskli to základné. V akom prostredí by sa táto estráda hrala a v akých kostýmoch. K tomu treba ešte priradiť „hrdinstvo“ ministra Richtera, ktorý svojou rozložitou postavou a nepreberným množstvom nezmyselných krokov umne odvádza pozornosť od predsedu vlády.

Nezamestnanosť sú kamióny a kamiónisti blokujúci bratislavské ulice vynásobené rozdielom počtov v oboch skupinách.

Je fakt, že Fico nikdy hokej nehral v plutvách, ako sa obhajuje vlastnou logikou v blogu.

No je tu prítomný aj iný fakt. Jeho piáristom dochádzajú nápady. Dlhých šesť rokov komédií, kedy z nehybných a okrajových udalosti vyrábali „témy dňa“, aby okúzlili svojim majstrovstvom „zázrakov“ znudených divákov, čitateľov či poslucháčov. Dlhých šesť rokov udržiavali hladinu „vzrušenia“, kedy vodca a národ boli veľkí a nepriatelia, rozumej opozícia, opovrhnutia hodné nuly.

To musí vyčerpať rovnako, ako dav taliánov na Palazzo Venezia , keď Duce vystúpil na balkón po víťazstve nad oštepármi z Habešu a spýtal sa davu :

„Ste toho hodní“ !

„Si, si Duce“, ryčal dav.

Rovnako, ako dav pri Rozborilovom  „Modrom z neba“. Dav, ktorý rovnako vzlyká svoje povestné – Áno,áno v predstavách, že náš, slovenský vodca raz príde aj na jeho súkromný balkón Palazzo Slovacca.

Osobne ma zaráža nedôslednosť pijáristov, ktorý písali scenár komédie , v ktorej zneužili stav ťažko chorej a zúfalej ženy , a blog predsedu vlády do denníka Sme – „Hokej v plutvách“.

Podľa logiky predsedu vlády v danom blogu mal prísť Róbert Fico do štúdia „Modré z neba“ v bielom lekárskom plášti s odznakom – „Úplatky neberiem“ !

Neprišiel a tak neviem, čo viac kríva, či logika predsedu vlády alebo únava jeho piáristov.

No, niekedy je dobre si zalistovať v niektorých svojich vyhláseniach z nie tak dávnej minulosti. Napríklad blog Róberta Fica s názvom – „Nie som fešák, ale hrám fér“ !

Citujem úvodnú vetu blogu :

„Jedna stará latinská múdrosť hovorí, že rozumný človek tvrdí len to, čo vie dokázať“.
Čítajte viac: http://fico.blog.sme.sk/c/268045/Nie-som-fesak-ale-hram-fer.html#ixzz2PNwxMmed

 

 

  • SlabéVýborné (+21 skóre, 27 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?