Publikované: 22.02.2013

Platení diskutéri Smeru “ničia opozíciu”.

V denníku Sme,ale aj inde na diskusných fórach prebieha skrytá vojna medzi diskutujúcimi. Normálny diskutujúci je zhrozený kultúrou diskutujúcich, ale aj benevolenciou admínov resp.redaktorov, ktorí by mali dohliadať nad obsahom diskutujúcich príspevkov. Okrem vulgarizmov by nemali tolerovať ani náboženskú neznášanlivosť a cielené útoky na iné náboženstvo, či vierovyznanie. Dnes sa stálo módou urážať v mene osvety a tzv. svojej pravdy predstaviteľov cirkvi , nevynímajúc ani pápeža.

Stratila sa tolerancia, voči iným názorom a prevláda tendencia všetko vidieť v tom najhoršom svetle. Kultúra správania a morálky spoločnosti za posledných dvadsať rokov nás doviedla k tomu, že jedinou hodnotou je zisk a bohatstvo. Dnes zlodej, podvodník a klamár je v kurze. Veľký podiel na tom nesú najmä svojím”príkladom” aj poniektorí politici, ktorí tento systém zastrešujú cez pochybné  zákony, ako aj média ,ktoré sa nesprávajú profesionálne ,ale často ako obyčajný treťoradý bulvár. Kedysi pomerne objektívne a  mienkotvorné denníky, medzi ktoré patrí aj SME majú v tejto amorálnej dobe záujem iba o kadejaké nepotvrdené fámy a senzácie. Úroveň niektorých redaktorov je často pod úrovňou priemerných blogerov. Vedia upútať iba senzačným nadpisom a obsah je slabý a často nepodložený faktami .Investigatívni novinári na Slovensku nie sú, lebo by finančne neprežili resp. majú strach vyjadriť svoj názor, aby neskončili na súde. Vládnuci politici zastrašujú dokonca aj blogerov.

Túto situáciu v médiach politicky zneužívajú tzv. diskutujúci pod článkami a blogmi. Strana, ako Smer má pravdepodobne najviac platených diskutérov.Pochybujem, či ich majú aj iné strany. Najviac to vidieť v diskúsiach pod článkami denníka Sme, kde platení brigádnici zo Súmračnej cielene spacifikujú každého diskutujúceho, ktorý nevelebí Smer a ich vodcu./Rytmaus,autor 22,Kočnerov hlas atd./ Každá jedná diskusia sa potom “vďaka” týmto diskutujúcim zvrhne na osočovanie, dezinformácie a šírenie straníckej propagandy. Po spoplatnení diskusii-piano- nad tri príspevky-denník SME pomohol tento nenormálny stav zakonzervovať. Vyzerá to potom tak, že aj na desiatích stranách diskutujú asi iba zaplatení smeráci a tak, za lacný peniaz, ovplyňujú verejnú mienku svojou straníckou propagandou.

Je to nežiadúci jav cieleného ”premývania mozgov ” čitateľov. Títo diskutéri často menia svoj NICK a vystupujú pod inými menami. Jeden takýto “expert” má aj pät nickov v jednej diskusii, pritom ide o tu istú osobu. Neviem prečo toto admíni dovolia, keď tu nejde o konštruktívnu diskusiu, ale o politický boj Smeru proti všetkým, v mene svojej ideológie, šírením poloprávd a prekrúcaním faktov. Stačilo by obmedziť počet platených diskutujúcich a zaviesť iné spravodlivejšie pravidla, ako aj kultúru v diskusiach. Vtedy by to malo zmysel.Ináč sa každá diskusia zvrhne na politickú propagandu,osočovanie a dehonestáciu. Ak sa tento jav nestopne, tak potom by mali aj ostatné strany uvažovať o platených straníckych diskutujúcich. Ale je toto tá správna cesta?

 • SlabéVýborné (+30 skóre, 46 hlasov)
  Loading ... Loading ...
 • pošli na vybrali.sme.sk
 • Zdielať

Ďalšie články autora:

2 Komentárov

Komentárov 1 - 2 z 2Na začiatok« PredchádzajúciNasledujúci »Na koniec
 1. Správna cesta je zrušiť politické strany

 2. Ján Gaborčík

  Som rád, že aj polanec Beblavý potvrdil moje podozrenie a spravil analýzu tohto javu v článku Osem pravidel “brigádnika ” Smeru v diskúsii na Vybrali sme.

  1. Blbolog

   Blbcom vadia hlavne iní blbci. Len to nie, že sami sú blbí! ;-7 Ešte, že máte ten SMER, lebo inak by ste sa nemali za svoje blbosti na koho vyhovárať! :=DDD Ale aj dnes platí staré známe: Po staru se blbnout nedá!, šuhajci premilí Demokracia je predsa stav, pri ktorom má každý právo blbnúť si po svojom. Takže buďte trošku “kreatívnejší” lebo stále platí: Nové lži sú krajšie ako tie staré! ;-) ))

Komentárov 1 - 2 z 2Na začiatok« PredchádzajúciNasledujúci »Na koniec
Login

Ešte nemáte svoj účet?