Publikované: 13.05.2013

Pneumatika na bruchu?

Leto sa blíži a tak sa možno začíname zamýšľať, koľko asi tak brušákov denne by bolo treba urobiť, aby to brucho konečne vyzeralo nejak vábnejšie…Niekde som sa dočítala, že na spálenie 1kg tuku by bolo potrebné urobiť ich tak cca 500.000. To si asi nežiada žiadny ďalší komentár.

Pokiaľ aj máme vypracované svaly na bruchu, ale ich kvôli tuku nie je vidieť, pes môže byť  zakopaný napríklad v nadmernom príjme sacharidov a tým sa myslí bohužiaľ aj priveľa ryže alebo cestovín na tanieri… alebo by to chcelo pridať viac kardio cvičenia.

 

Neprikláňam sa ale k teórii, že pokiaľ sa človek super zdravo vyvážene stravuje a má dostatok aeróbnej aktivity, tak brucho ani nepotrebuje precvičovať. Napríklad, ak ste žena, určite po pôrode oceníte, že ste posilňovanie brucha pred tehotenstvom a medzi tehotenstvami nezanedbávali. V podstate stačí niekoľko minút 3-4krát do týždňa, ak tomu dáte aspoň pár mesiacov, samozrejme. Po pôrode sa do pôvodnej formy vrátite oveľa ľahšie.

Hlavné svaly brucha (musculi abdominis), na ktoré sa pri cvičení zameriavame:

 

 

 

Tento chalanisko predvádza niekoľko mojich obľúbených a osvedčených cvikov na posilnenie brušného svalstva. Ak uprednostňujete slovenské stránky, inšpiráciu nájdete napríklad tu alebo tu. Začnite už dnes a vydržte aspoň do augusta. Keď uvidíte výsledky vašej snahy, už vás to nepustí:)

“Športulienkin blog” je aj na facebooku.

  • SlabéVýborné (+1 skóre, 1 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?