Publikované: 11.05.2013

Po Hedvige Malinovej je Jozef Čentéš ďalší rozvracač Ficovej republiky.

Jozef Čentéš je škodná, ktorá nechápe, že dnes je potrebná solidarita a nie vyvolávanie sporov.

Jozef Čentéš nečítal zásadné predsavzatie predsedu vlády na rok 2013, aby sa „vláda nehádala“ a svojou ješitnosťou iba privoláva hrozbu hašterivosti.

Jozef Čentéš stále nechápe, že jeho zápas o post generálneho prokurátora v štáte, ktorý nie je právnym štátom, je holým nezmyslom. V štáte, ako hovorí predseda Smer-SD iba tí, čo majú peniaze sa môžu dovolať spravodlivosti. V republike, kde lepšia vymožiteľnosť práva stojí obrovské peniaze. Kde symbolu spravodlivosti boli váhy nahradené mešcom peňazí.

Jozef Čentéš nečíta noviny, lebo by inak poznal jasné a zrozumiteľné posolstvo predsedu vlády spred pár dní.

„Ak niekto očakáva, že pri súčasných zdrojoch, ktoré máme k dispozícii, sme schopní zlepšiť vymožiteľnosť práva v priebehu dvoch či troch rokov na úroveň porovnateľnú s vyspelými demokraciami, tak klame sám seba“.

Jozefovi Čentéšovi však „neleží na srdci“ úsilie docenta práv o spoločnosť podobnú vyspelým demokraciám a klame sám seba.

Jozef Čentéš si neuvedomuje, že sú to traja judrovia, Gašparovič, Fico, Macejková, ktorí vedení najvyššími ideálmi, mu vlastne pomáhajú. Nechce pochopiť, že keď sa tajne stretne predseda vlády s predsedkyňou ústavného súdu obsahom ich rozhovoru je len záujem o Ficovho psa a jeho nenapodobiteľný fyzický výkon pred nastúpenými Glvačovcami. Nechce rozumieť posolstvu podnikateľa  Varehu, že keď zavíta do prezidentského paláca a posedáva v rozhovore s manželmi Gašparovičovcami, ide iba o lykožrúta a jabĺčka.

Jozef Čentéš nerozumie Slovensku na rozdiel od jeho občanov. Ľudí z okresov, kde je najvyššia miera nezamestnanosti a napriek tomu volia toho, ktorý im ju daroval.

Pán Čentéš, ako môže predseda vlády, vedený princípom solidarity v atmosfére bez hádok, darovať miliardy eur, aby eurovalom zachránil Grékov, keď ho vyrušujete ?

Ako môže darovať 150 miliónov eur ešte bohatším rakúskym podnikateľom a s radosťou jemu vlastnom viesť ropovod popri obydliach jasajúceho pracujúceho ľudu v Petržalke až do zdroja pitnej vody, keď odvádzate jeho pozornosť takou bezvýznamnosťou, ako je post generálneho prokurátora ?

Jozef Čentéš vytvára nezdravé ovzdušie sociálno-demokratických elít, ktoré si nemôžu vychutnať priateľskú atmosféru zo stretnutí na pôde slovenského parlamentu, kde jeho predseda sa stretne s „chlapcami z Bratislavy“, kedysi nezodpovedne zaradených do policajných záznamov.

Jozef Čentéš nechce rozumieť, že jeho aktivity pôsobia deštrukčne a vyvolávajú prudkú zmenu atmosférického tlaku spôsobom, kedy poctivá a kvalitná práca budovateľov z Váhostavu je na bratislavskom hrade zničená.

Jozef Čentéš popiera právo kamaráta Dobroslava Trnku slobodne povedať druhému právnikovi o guľke do jeho hlavy, lebo nechápe, že kamaráti si pomáhajú aj v realitných „obchodoch“.

Jozef Čentéš svojimi osobnými ambíciami zabránil obecnému úradu v Horných Plachtinciach, aby si privyrobilo a naplnilo tak obecnú kasu.

Jozef Čentéš deštruuje ciele novej kultúry, v rámci ktorých bolo pridelených jeden a pol milióna eur relácií „Aj múdry schybí“ a potiera tak evidentne prítomnú snahu ministra Čaploviča volajúcu po vyššom vzdelávaní pospolitého ľudu v podobe novej armády učňovského dorastu a tým aj etablovaní znalostnej ekonomiky a informačnej spoločnosti.

Jozef Čentéš stojí v ceste snahe po vyššej kvalite poskytovania zdravotnej starostlivosti, keď večne odvádza pozornosť predsedu vlády od dokončenia projektu jednej zdravotnej poisťovne za 400 miliónov eur pre Pentu, aby zdravie ľudu konečne pochopilo nepochopiteľné. Že  vlastne nemá žiadnu cenu ani hodnotu.

Jozef Čentéš narúša dobrý pocit predsedu vlády z „neopakovateľných peňazí“ ,eurofondov, a narúša tak podnikateľské úsilie budovateľov železníc až do takej mieri , že im v atmosfére stresu padajú mosty a uvádza do pohybu kontrolórov z Brusselu, aby na konci statoční občania zaplatili 300 miliónov eur pre dôkaz prítomnosti korupcie.

Jozef Čentéš upodozrieva predsedkyňu ústavného súdu z trestného činu a pritom zabúda, že Macejková pridelením spisu kamarátovi od Mečiara ešte pred podpisom zákona prezidentom, iba podporila Pavla Pašku, ktorý predložil prezidentovi iný zákon na podpis, ako bol poslancami schválený. A čo je najpodstatnejšie, rozšírila rady veštkýň, bodré členky strany Smer-SD.

Jozef Čentéš nechce podobne, ako mnoho občanov, ospravedlniť ľudské slabosti ako chamtivosť, chyby intelektu či túžbu po moci prekrývanú národným myslením a sociálnym cítením napriek tomu, že vidí efekt zásluhovosti v podobe Nafta Gbely či emisnej garáže.

Popri týchto zásadných drobnostiach majstrov so silným sociálno-demokratickým myslením, Jozef Čentéš nechce vidieť túžbu dôchodcov, ktorým síce „odplával“ Vladimír Mečiar, ale svojou aktivitou vo voľbách si „priviali“ Róberta Fica, po spravodlivosti najvyššieho princípu solidarity a charity.

Túžbu obdarovať svojich potomkov tým, čo neprežili.

Radosťami ich mladosti v podobe socializmu, aby si aj oni užili svoje.

Takže, Jozef Čentéš, Doc.JUDr.Róbert Fico, CSc. nemá peniaze na ten stupeň vymožiteľnosti práva, akou disponujú vyspelé demokracie.

Tak to už pochopte, že Slovensko je „odsúdené“ na okamih, kedy prasce sa ponáhľajú do práce, aby si mohli obliecť taláre.

Kanec Napoleón , Kanec Snehuliak a Kanec Kvičiak boli iba postavami z Orwelovej Zvieracej farmy a podobnosť so Slovenskom nikto nemôže hľadať ani v tej najbujnejšej fantázií.

Je to iba Krajinka, kde hulvát Gašparovič spolu s komparzistom Ficom oživujú Mečiarovu Čiernu dieru.

 

 

 • SlabéVýborné (+83 skóre, 99 hlasov)
  Loading ... Loading ...
 • pošli na vybrali.sme.sk
 • Zdielať

Ďalšie články autora:

1

Komentárov 1 - 1 z 1Na začiatok« PredchádzajúciNasledujúci »Na koniec
 1. Pekné, pekné, ďalšie lebofico. Len si zabudol spomenúť, že Trnku navrhol Dzurindov Janiš, že za Trnku a proti Čentéšovi hlasovali 6-ti Dzurindovi, Figeľovi či Bugárovi ľudáci, že ich Trnka, Fico, Dzurinda či nejaká ich gorily buď vydierali alebo kupovali, že keď chcel Sulík chcel zistiť, že ktorí pokrytci to sú, tak ho ľudáci, komunisti, ich gorilie média a Radičová okydali a opľuli a z kauzy kupovania či vydierania poslancov-ľudákov trnkovcami demagogicky vyrobili vraj Sulíkovu kauzu SaSanka. Truľa Radičová Klátiková, ktorá si myslela, že jej pracovnou náplňou je klásť hlavu na klátik a ktorá nepochopila, že to Sulík robil aj kvôli nej, keď nechcel, aby padla, si doň potom ešte aj kopla. Na Slovači platí, že žiadna snaha o zlepšenie nemôže zostať nepotrestaná.

  1. Keď som si prečítal Tvoju reakciu na blog, chytili ma mrákoty a potvrdilo sa, že idiócia kvitne na Slovensku fakt poriadne. Ty imbecil. Keď na niečo reaguješ, tak reaguj k veci a nepíš nepatričné infantilnosti. A keď Ti intelekt nedovolí, aby si rozumel tomu čo čítaš, vykašli sa na to a radšej nereaguj. Nemusíš do sveta roztrubovať, aký si debílek.

   1. No mňa mrákoty nechytili, že idiocia je na Slovači pánbožkom požehnaná, to viem už dávno. Imbecil, debílek, zrejme Ti Tvoja infantilnosť zabránila vnímať, že som písal k veci. :) Vykašli sa na to a radšej nereaguj. Nemusíš do sveta vytrubovať, že aký si debílek :)


   2. Zdenek Janecek

    se ti divim, ze predvadis svuj debilismus. To ti opravdu nevadi zlodeji, hajzlici a obraceci kabatu ?? — My inteligentni si poradime, ale kdo bude zivit tebe, az odtud vsichni schopni a roumni utecou a zustanou tu jen socky, uradnici, hajzlici, politici, sudci, policajti a prismahnuti. Ale to uz bude pozde neco napravovat.


Komentárov 1 - 1 z 1Na začiatok« PredchádzajúciNasledujúci »Na koniec
Login

Ešte nemáte svoj účet?