Publikované: 06.11.2020

Po Miloševičovi Hasim Taci a…

Hasim Taci odstúpil z postu prezidenta Kosova a bol vzatý do väzby. Chce ísť do Haagu ako osoba, nie prezident. Obvinenia zo zločinov proti ľudskosti akože inak (Miloševič, Kradžič, Hadžič…) odmieta.
Je možné, že v procese s exprezidentom do Haagu „poletí“ aj Madeleine Albrightová, prinajmenej v pozícii svedkyne. Možno len pre začiatok. Háčik: Ako občianka USA môže byť súdená len v USA…
https://vz.ru/world/2020/11/6/1069093.html
Do roku 1998 bola UCK vo svete známa ako mafiánska teroristická skupina a bola uvedená na zozname teroristických organizácií amerického ministerstva zahraničia.
Potom, čo sa však USA a NATO rozhodli zaútočiť na Juhosláviu kvôli konfliktu v Kosove, ministerka zahraničných vecí USA Madeleine Albrightová UCK vyradila z čiernej listiny teroristických skupín, a oficiálne oznámila, že militanti z UCK odrážajú vôľu albánskeho ľudu a bojujú za slobodu a demokraciu.
Pripomínam, že aktivácia NATO je možná len podľa dikcie Článku 5 Zmluvy NATO. Zoznam členských štátov Aliancie:
https://www.nato.int/nato-welcome/index_sk.html
Pred vypuknutím vojny sa Albrightová stretla s Thacim a verejne mu potriasla rukou. Priateľské vzťahy medzi oboma politikmi pretrvávajú dodnes. Pred rokom v Prištine opäť navštívila Thaciho.
Prezident Kosova Hashim Thaci, bývalá ministerika zahraničia USA Madeleine Albrightová pred iniciáciou síl NATO, bývalý americký prezident Bill Clinton v Kosove 12. Júla 2019. A ako nemilosrdný veliteľ UCK (vľavo dole):

             

Vždy bolo jasné, kam až siahala a siaha svojvôľa niektorých demokratov USA a ich „tiež demokratického“ deep state, ťahajúceho za nitky národných, etnických, kultúrnych politík a náboženských pomerov v juhovýchodnej Európe…
Cieľom USA prostredníctvom nelegálnej akcie NATO v tejto vojne bolo preukázať sa ako „globálny policajt“ a zabrániť posilneniu slovansko-pravoslávneho nacionalizmu v balkánskom priestore.
Pripomínam, že Dzurinda blížiacim sa víťazstvom demokrata Bidena ako “tiež demokrat“ mediálne (tiež „demokratické“ médiá) posilňuje. Dzurinda a nielen Denník Nenávisť volili Bidena.
Dzurindova vláda na úrovni vlády mimo parlament schválila nad Slovenskom prelety lietadiel NATO do Juhoslávie. Toto vlastne nebolo vládou ani riadne oznámené, len „vysvitlo“…
Schválenie povolenia 24. marca 1999. Tlačovka sa konala až 6. apríla:
https://www.vlada.gov.sk//vlada/zasadnutia/1999/sk_tlacovka19990406_25.shtml
Slovenská vláda v tajnosti (bez toho aby informovala parlament, alebo ľudí čo chce urobiť) schválila povolenie preletov lietadiel NATO a zapojila tak Slovenská republiku do bombardovania Juhoslávie.
Viac tu: https://www.jangaso.sk/su-toto-slovenski-vojnovi-zlocinci/
Ak sa americký „demokrat“ rozhodne, názor BR OSN ho nezaujíma.
Ten „demokrat a mierotvorca“ Dzurinda by sa mal ísť aspoň pozrieť, ako vyzerá súdna sieň v Haagu. Mimochodom, od koho sa podobnému správaniu „učí“ prezident členskej krajiny NATO Erdogan? Poslednou kvapkou pre haagsky súd mohol byť aj nedávny teroristický útok  vo Viedni…
Kosovskí Srbi a Kosovskí Albánci nie sú v stave pokojného spolužitia. Nič, čo nevzniklo prirodzenou cestou ale umelo a násilím, nedáva záruku pokoja, podobný príklad: Náhorný Karabach je územie Azerbajdžanu na ktorom žijú Arméni; ide o boj islamu s kresťanstvom. S podporou Azerbajdžanu islamským neo Osmanom Turkom Erdoganom; genocída Arménov Tureckom pokračuje…
Stav vecí v bývalej Juhoslávii nie je v existenčnom a bezpečnostnom záujme ľahostajný ani kontinentálnej Európe, Srbsku a EÚ… (Islam útočí na Európu z viacerých smerov…).
Srbi sa významne zapojili do boja proti nacizmu a SNP.
Na Srboch boli páchané vojnové genocídne zločiny, ktoré treba potrestať. Spravodlivosť je ale spravidla pomalšia než zločin a lož.

Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

  • SlabéVýborné (+3 skóre, 3 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?