Publikované: 12.10.2020

Po prezidentských voľbách v USA hrozí chaos

Odborníci nevylučujú, že silnejúce zrážky medzi Trumpistami a Bidenovcami môžu vyvolať vážny občiansky konflikt, ktorý sa po voľbách môže zintenzívniť a viesť k všeobecnému chaosu (najmä v scenári, ak porazený neuzná výsledky volieb).
Pohľad z Ukrajiny:
https://strana.ua/news/294465-pochemu-v-ssha-pered-vyborami-ubivajut-storonnikov-trampa-i-chem-eto-hrozit.html
Dodávam: Už samotné voľby môžu byť krvavé.
Amerika je rozdelená tak ako nebola zhruba 1:1.
Nejde len o ľavičiarov a pravičiarov, konfrontácia je oveľa hlbšia. Zhromaždenia sa čoraz častejšie končia masakrom medzi týmito dvoma tábormi. Priaznivci a odporcovia Trumpa sa čoraz viac stretávajú. Pribúdajú mŕtvi.
Rastie aj všeobecný odpor voči BLM aj ANTIFA, pretože z ich strany dochádza k pogromom proti majetku, zdraviu a životom bielych Američanov…
(paralela s pogromami čiernych proti bielym farmárom v JAR).
Denver NYT
Jedna osoba bola v sobotu smrteľne postrelená v Colorade v Denveri pri stretoch krajnej pravice a ľavice. Počas protestov dvoch bojujúcich strán došlo k potýčke a zastreleniu Trumpovho fanúšika…


K streľbe došlo na priestranstve pred Múzeom umenia, kde sa zhromažďovali dve skupiny: jednu organizovali antirasisti z BLM a radikáli zo skupiny Antifa (úrady týmto výrazom označujú všetkých aktívnych ľavičiarov, Trump ich má za extrémistov), druhú organizovali Američania, stúpenci Trumpa.
Podľa polície účastník demonštrácie pre Trumpa brániaci sa proti aktivistovi BLM použil korenený sprej. Videla to reportérka miestnej liberálnej televízie 9News (video v článku vyššie). Obeťou aj vrahom boli bieli ľudia.
https://www.nytimes.com/2020/10/10/us/Denver-shooting-protest.html
Ak Joe Biden prehrá, môže vypuknúť vlna protestov jeho podporovateľov, nie sú vylúčené rozsiahle nepokoje, pretože situácia v krajine je už napätá s pogromami aktivistov za BLM a ANTIFA medzi ktorými je aj veľa demokratických fanúšikov…
Američania majú v rukách milióny guľometov a pušiek, situácia by mohla explodovať, vytvoriť chaos a ochromiť úrady.
Ak Trump prehrá, môžu jeho stúpenci tiež protestovať a ľavica vystúpi na obranu Bidena.
„Rozuzlenie závisí od správania protikandidátov,“ povedal (nielen ale aj aj) politický analytik z Washingtonu Peter Stone.
Podľa údajov FBI dosiahol predaj strelných zbraní v USA už v júni mesačný rekord 3,9 milióna a s blížiacimi sa prezidentskými voľbami stále stúpa…
Písal som: „V októbrovom prieskume politológov vrátane Lee Drutmana z think-tanku Nová Amerika zverejnenom v magazíne Politico sa zistilo, že asi tretina Američanov ospravedlňuje násilie na dosahovanie politických cieľov, čo je v porovnaní s decembrom 2019 dvojnásobok.“
http://www.blogovisko.sk/napatie-v-usa-nebezpecne-rastie.html
“Kúpil som si AK-47,” uviedol právnik z Denveru, ktorý sa identifikoval ako Ewing, a požiadal, aby nebolo použité jeho celé meno: “Munícia je lacná a stále ju dokážem zohnať.”
Aj z týchto prípadov je zrejmé, že Ústava USA sem alebo tam, je len štôs „vznešeného papiera“, lebo demokrati ani republikáni nie sú v súčasnosti schopní a spôsobilí zaistiť stav práva a poriadku v ich úžasnej Únii.
Nateraz to z môjho pohľadu vyzerá tak, že výsledky prezidentských volieb sú irelevantné…
USA sú pred vnútorným rozpadom. Môže mu predchádzať povolebná II. občianska vojna.
A takto to môže o niekoľko rokov môže vyzerať v EÚ.

Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

P.O. Hviezdoslav Krvavé sonety: „A národ oboril sa na národ…“
https://zlatyfond.sme.sk/dielo/112/Orszagh-Hviezdoslav_Krvave-sonety/1
USA si hovoria národ. To je lož. Národ je definovaný inak. A na tom nič nezmenia liberáli ani ich nová neomarxistická ľavica s ich občianskym princípom.
V USA neexistuje jediný autochtónny občan, ktorého by bolo možné označiť za potomka zakladateľov amerického štátotvorného národa…
Palivom nepokojov môže byť, ak jeden z kandidátov neuzná porážku. Problém bude sčítanie osobných hlasov voličov…
(na pozadí oboch strán sa dejú veci…).
Samozrejme, akože inak, plus Rusi. Hmm…

Mám za to, že extrémny výsledok v Bielorusku nemohol byť výsledkom extrémnej manipulácie s hlasmi voličstva…
(úpravy sa robia v len rámci štatistických chýb; volebné výsledky sa ak sa kde „dá“ po vymknutí sa spod kontroly len „dolaďujú“).
Nevidím reálny dôvod, prečo by Bielorusko nemalo voliť Lukašenka. Dôvod bol fiktívny: nuda, šeď a pokus, šanca  Westernu: ovládnuť Belarus ako Ukrajinu. Pokus zlyhal…
Western v Bielorusku teraz usiluje aspoň o vnútorný rozvrat kajiny. Demokraciu má „na háku“. Sleduje si „svoje veci“.
Lukašenko dnes pokojne vysvetľuje zadržaným a väzneným odporcom a opozičným novinárom nutnosť zmeny ústavy, na základe ktorej vyhlási nové voľby.
Ak chce Western v Bielorusku slobodné a demokratické voľby, nech Lukašenka nechá na pokoji.
Rumunský scenár á la Ceaușescu alebo krvavý Majdan snáď „nehrozí“… (Lukašenko to vie a preventívne koná). Je pod ochranou Kremľa a v konzultáciách s Putinom.

  • SlabéVýborné (+1 skóre, 1 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?