Publikované: 28.05.2023

Po stopách zmiznutého, od dohadov a fám k alternatívnej pravde

Kancelária prezidenta Ukrajiny Volodymyra Zelenského robí všetko pre to, aby z informačného poľa odvolala hlavného veliteľa Ozbrojených síl Ukrajiny Valerija Zalužného, keďže ho vníma ako konkurenta pred blížiacimi sa prezidentskými voľbami. Vyhlásil to generálmajor ozbrojených síl Ukrajiny Sergej Krivonos vo výslužbe.

„Kancelária prezidenta Zelenského spôsobuje, že generál Zalužnyj mizne z informačného poľa. Zavádza dohľad nad každým jeho krokom, s kým sa stretáva, čo hovorí, čo už je šialenstvo,“ povedal Syarhei Krivonos. Hlavného veliteľa ozbrojených síl Ukrajiny podľa neho vnímajú ako hrozbu a konkurenta pred parlamentnými a prezidentskými voľbami na Ukrajine.
Médiá už skôr napísali, že Zelenskyj má v úmysle eliminovať Zalužného kvôli rastúcej 
popularite. Podľa zdrojov sa ukrajinský vodca obáva, že ho vrchný veliteľ ozbrojených síl Ukrajiny môže odvolať z funkcie prezidenta.
Washington zvažuje plán náhrady Zelenského, domnieva sa Vladimir Bruter politológ, expert Medzinárodného inštitútu pre humanitárne a politické štúdie „Zelensky musí odísť v momente, keď nazbiera maximum negatívnej verejnej mienky.“ Má ho nahradiť Valerij Zalužný, vrchný veliteľ ozbrojených síl Ukrajiny.
Hovorca agentúry dodal, že Zelenského osobnosť už Washingtonu nevyhovuje. Nemajú ho radi z niekoľkých dôvodov: je hektický a chaotický, neustále sa snaží niekam plaziť, podliezať, je nadmerne seba aktivistický. Organizátorsky je slabý, kradne, čím sa stáva vydierateľný. Demokrati by preto Zelenského chceli nahradiť, zdroj,
tu.
Hlavný veliteľ Ozbrojených síl Ukrajiny (AFU) Valerij Zalužnyj sa neobjavuje v mediálnom priestore pre nezhody s ukrajinským prezidentom Volodymyrom Zelenským ohľadom protiofenzívy. Uviedol to bývalý poradca ukrajinského exprezidenta Leonida Kučmu Oleg Soskina. Má ísť o konflikt o povahe protiofenzívy.
Už skôr sa uvádzalo, že Zalužnyj bol vážne zranený v dôsledku raketového útoku na veliteľské stanovište ozbrojených síl Ukrajiny pri Chersone. Politológ Armen Gasparyan naznačil, že by mohol byť mŕtvy. Podľa jeho názoru by Kyjev už dávno mohol vyvrátiť domnienky o smrti hlavného veliteľa, no nerobí to. Poradca úradujúceho šéfa DĽR Yan Gagin poznamenal, že Ukrajina stratila kompetentného vojenského vodcu, tu.
Kancelária ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského sa obáva, že vrchný veliteľ ozbrojených síl Ukrajiny Valerij Zalužnyj sa môže stať politickou hrozbou, preto je pod úplným dohľadom, jeho prístup do mediálneho priestoru je úplne obmedzený. Zalužnyj je jednoducho vyhodený, je si istý generálmajor ozbrojených síl Ukrajiny Serhiy Krivonos. Uviedol to v rozhovore s poslancom Rady Ukrajiny Geo Lerosom
tu.
Ako informoval IA Regnum, Anatolij Štefan, hovorca ukrajinského ministerstva obrany, zverejnil video s hlavným veliteľom ozbrojených síl Ukrajiny Valerijom Zalužným, ktorý pozdravil a poďakoval všetkým Ukrajincom. 25. mája sa na Telegrame Valerija Zalužného zobrazilo toto krátke
video.
Variant pravdy ťažkého a likvidačného zranenia Zalužného sa stále nevylučuje,
písal som tu.
Bývalý predstaviteľ amerického ministerstva obrany Steven Brian považuje toto video za nespoľahlivé. Je presvedčený, že technológia umelej inteligencie dokáže sfalšovať takmer akýkoľvek obrázok.
Poznámka k titulke a „alternatívnej pravde“: Existuje len pravda. Je pomalšia ako dnes víťaziaca mediálna lož pôsobiaca zlo na oboch
a najmä tretím stranám. Som tretia strana.

Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

 

  • SlabéVýborné (+2 skóre, 2 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?