Publikované: 23.06.2014

Pobijú sa Smeráci o Doprastav, alebo už je rozhodnuté?

Vládna strana na čele s jej predstaviteľmi už bude čoskoro zrejme len šúchať nohami a spomínať na časy platinových biznis plánov. Niektorí jej vrcholní predstavitelia to však majú do bodky premyslené a zlatej bane sa vzdať nechcú. Črtá sa tu celkom zaujímavý strategický plán. Pýtate sa, čo z toho budú mať bežní ľudia? Nič, tak ako vždy.

Stavebný biznis je na Slovensku pre mnohých sponzorov Smeru ešte stále zaujímavý. Na výstavbu diaľnic získavame zaujímavé sumy z eurofondov, ktoré potom dostanú víťazi svojských tendrov. Firma sa dokáže zo 4 až 5 pozície prebojovať na prvé miesto, samozrejme iba v našom Kocúrkove. Zákazku potom nerealizuje sama,lebo na to nemá kapacity, vyberá si tak subdodávateľov, ktorým potom neplatí. To je napríklad aj prípad Váhostavu. Ľahko sa potom jeho majiteľovi Jurajovi Širokému kupujú luxusné statky, veď na úkor obyčajných pracujúcich ľudí je schopný zrejme zapredať aj svoju dušu. Jeho svat si tiež dobre podniká vďaka európskym peniazom. Je už takmer verejným tajomstvom, že fotovoltaické elektrárne vlastní spolu s jedným z vládnych činiteľov.

Potrebujú silní muži v pozadí Smeru stále viac? Nepotrebujú, ale peniaze ich už opantali natoľko, že sa nezastavia pred ničím, aj ľudský život je pre nich bezcenný. No a novinkou tejto sezóny má byť veľký stavebný biznis, akým kúpa Doprastavu bezpochyby je. Údajne má o zaujímavý podnik opäť záujem jeden z ministrov „úspešnej“ Ficovej vlády. Samozrejme, jeho meno tam figurovať nebude, veď ako by to už len vyzeralo, keby v budúcnosti získal vládne tendre na výstavbu diaľnic? To si úspešní chlapci dovoliť nemôžu, lebo sa blížia ďalšie voľby a po nich čochvíľa aj tie parlamentné a Smer musí v ľuďoch vzbudzovať dojem sociálnej vlády.

Ešte zopár faktov o sociálnych demokratoch a ich politike. Robert Fico evidentne stráca pôdu pod nohami, keď sa chystá vymeniť ministrov. Prečo ale Malatinského? Má iné názory a jeho ideológia sa vari líši od komunisticko – populistickej dogmy? Chýba mu silný sponzor? Už dávno mal predseda vlády doslova vykopnúť minimálne štyroch ministrov, ktorí sú doslova škodnou nielen pre poľnohospodárov, ale aj pre stavbárov, ľudí bez práce a tiež pre celé zdravotníctvo…no neurobil to, lebo nemôže. Ľudia od sponzorov a milenky mocných sa nevyhadzujú.

Spomedzi krajín V4 je Slovensko najdrahšie pre firmy…pekná vizitka, ani sa tomu nečudujem, dôležité je vyzbierať čo najviac od podnikateľov, aby bolo z čoho kradnúť. Napríklad, keby ste boli zaťom Dušana Galisa, získali by ste lacno reštauráciu a Úrad práce by vám hravo prispieval na zamestnancov a spokojnosť by nemala konca kraja. Nuž, ale pán Galis je dlhé roky dobrým priateľom Ivana Kmotríka, ďalšieho sponzora Smeru.

A keďže sa blížia komunálne voľby, milí priatelia, Smer s extrémne silnou základňou pomohol svojim verným psom. Mestu Košice dal bezúročnú dotáciu vo výške 20 miliónov eur. Akou sumou vám drahí občania prispela vláda na „bezúročnú“ hypotéku? Taká však ani neexistuje. A to sú tie “sociálne istoty”, ktoré nám všetkým pomáhajú prežiť.

  • SlabéVýborné (+9 skóre, 11 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?