Publikované: 11.02.2013

Počet živnostníkov v SR neustále klesá

Naše politické zoskupenie, či už minulé alebo súčasné, dosiahlo to, v čom sa ani komunistom veľmi nedarilo. Systematicky ničia strednú vrstvu, ku ktorej patrili aj živnostníci. Pokles živnostníkov od roku 2010 dosiahol číslo 50.000.

Politicko-ekonomické  čistky vlád dosiahli nulový bod. Bod, pod ktorý sa už nechce klesnúť žiadnemu živnostníkovi. Prechod na s.r.o., prerušovanie živností a ich rušenie zaznamenalo prudký nárast. Že vraj sa nejaký živnostenský zväz dohodol s vládou? Koho títo šuflikári bez názoru vlastne zastupovali? Píšem, zastupovali. Pretože nikde som sa nedočítal, koľkých živnostníkov v skutočnosti naozaj zastupujú.

Fašistom či komunistom vždy prekážala stredná slobodná vrstva so svojim názorom. Slovensko nedozrelo na slobodu a vlastný názor. Preto sú ohniská „odporu“ likvidované zákonnou cestou prostredníctvom vlády a parlamentu. Kto sa najlepšie zdiera? No predsa bezbranný. Človek, ktorý chcel iba pracovať a nebyť závislým od štátu a svojich šéfov.

Tichá likvidačná vojna, ktorá sa vedie proti živnostníkom, nemá obdobu. Namiesto podpory neustále direktívne príkazy. Namiesto jasnej a stručnej legislatívy kopa novelizácií. Dlhšie som sa venoval tejto téme, upozorňoval som na postupnú úmyselnú likvidáciu SZČO a napísal som už zopár blogov a budem písať stále dookola to isté. Všetko sa dá zjednodušiť a upraviť tak, aby bola spokojná štátna kasa aj živnostníci. Jednoduché riešenia asi nie sú v móde. Radšej majme ovce pod dozorom na úrade práce, ako keby si mali vytvárať vlastné názory a hlavne budovať nezávislosť!

Človek by mal mať možnosť voľby, ak ju nemá, je to diktatúra. Mnoho živnostníkov nechce zarábať „milióny“. Chcú len prežiť a byť nezávislí.

Vlády podporujú veľkých. Malí sú bezvýznamní až doteraz. Nárast nezamestnaných neprestáva. Podpora pracovného trhu zlyháva na celej čiare. Kto vie prečo? Žeby si ministri nevedeli rady? Žeby naozaj nemali ani šajnu o tom, ako ľudia žijú?

  • SlabéVýborné (+57 skóre, 59 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

1

Komentárov 1 - 1 z 1Na začiatok« PredchádzajúciNasledujúci »Na koniec
  1. Zdravim, za Radicovej vlady jedine OKS blokovala zmeny (predovsetkym Mihalove zo SaS), ktore by poskodila zivnostnikov. Ondrej Dostal si na protest nechal demonstrativne narast aj bradu. A co nato zivnostnici? Na OKS kaslu! Preco sa potom cudujete, ze zivnostensky/stredny stav je decimovany? Ak neviete podporit politicku stranu, ktora za vas drzi v parlamente chrbat, tak aj vy zivnostnici mate vyrazni podiel na vasom upadku. Politicka strana potrebuje volicov i (transparentnych) financnych prispievatelov. Alibizmus nici cely vas stav.

Komentárov 1 - 1 z 1Na začiatok« PredchádzajúciNasledujúci »Na koniec
Login

Ešte nemáte svoj účet?