Publikované: 06.09.2020

Pochod jednoty

V nedeľu 6. septembra bude Bielorusko hostiť Pochod jednoty – akcia na podporu zadržaných Bielorusov a za nezávislosť Minska od vplyvu Moskvy.
https://nv.ua/world/countries/marsh-edinstva-i-protesty-chto-proishodit-v-belarusi-onlayn-poslednie-novosti-50110154.html

Bývalá kandidátka na prezidentku v Bielorusku a hlavná rivalka diktátora Alexandra Lukašenka vo voľbách Svetlana Tihanovskaja vyzvala Bielorusov, aby sa v nedeľu zúčastnili pochodu za jednotu.
https://nv.ua/world/countries/protesty-v-belarusi-6-sentyabrya-v-minske-proydet-marsh-edinstva-novosti-belarusi-50110375.html
V nedeľu 6. septembra o 14:00 bieloruské telegramové kanály oznámili začatie rozsiahleho pochodu jednoty, ktorý sa bude konať v Minsku a ďalších mestách krajiny.
Svetlana Tichanovská: “Je čas ukázať celému svetu, že sme v jednote s tými, ktorí sú každý deň zadržiavaní a ktorí sú už dlho vo väzení, že sme zjednotení v našej nezávislosti.”
„Nechajte útočníkov viesť toľko rokovaní s Kremľom, koľko sa im páči, ale o všetkom rozhodnú iba samotní ľudia,“ píše sa v oznámení Pochodu jednoty.
Protestanti nie sú proti Západu ani Moskve, prezentujú sa ako „neutrálni“ a odmietajúci vplyv Západu aj Kremľa.

Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

  • SlabéVýborné (Nikto nehlasoval)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?