Publikované: 07.09.2020

Podbehlo mi a dva názory

Náhodou, na fejzbúku, lebo tieto a podobné slovenské, hlboko pod mentálnu úroveň televízne sračky, nepozerávam. Všeobecne.


https://sknews.sk/galavecer-oto-na-rtvs-doslovne-zneuctil-krestanov-na-slovensku/

Dôvod: Osobná mentálna psychohygiena.
Ostatok, už “chytený” (“slobodná a demokratická väčšina”) si zrejme nič nevšimol. Ani cez prizmu vkusu, ľudských hodnôt a miery vecí…
Marxistické: “Človek je mierou všetkých vecí je lož!” Cesta do „pekla“ už na Zemi.
Osobný vkus reprezentuje a definuje mentálnu výbavu jednotlivcov a väčšinovej spoločnosti v relácii umenie a gýč.
Liberáli sú extrémne nebezpeční. Hrajú sa na demokratov (ich filozofia zmyselnej, telesnej, hmotnej a priestorovej slobody je gýč).
V demokracii, lebo pre nich znamená primitívnu „podľudskú“ živočíšnu slobodu, žiť a užiť si, môžu všetko, čo nezakazuje zákon.
Majú k tomu do hláv vtĺkanú osobnú posmeľujúcu („satanské zvádzanie“) “slobodnú vôľu”.
Demokracia je ale v prvom rade osobná zodpovednosť, ktorá rámcuje a „brzdí“ (autoregulácia!) osobné slobody zvnútra a obmedzuje ich podľa Najvyššieho Zákona!
Ten liberáli odmietajú, nenávidia a zosmiešňujú.
V totalite niet osobnej zodpovednosti, tú preberá vládna moc, ktorá rámcuje ľudské slobody a práva zvonka, zhora prostredníctvom totálneho štátneho etatizmu. Preto je ľudský život v totalite ľahší a jednoduchší.
Prechod od “totality” k slobode a demokracii sme v post komunistických režimoch nezvládli a nezvládame.
(Niečo podobné sa chystá aj v Bielorusku. Ukrajina sa pod tiež vonkajším vplyvom „slobodného a demokratického“ Westernu ďalej rozkladá a rozpadáva sa.)
Liberáli a neomarxisti sú stelesnená zloba a nenávisť k skutočnej ľudskej pravde a jej temným stránkam (ľudský faktor) a skutočným, osvedčeným a preto pravým ľudským hodnotám, skrytým v antropologickej konštante a paradigme, blízka paralela: kresťanskéhodnoty.
Títo pseudo liberáli sú extrémne nebezpeční! Ich správanie vykazuje znaky totalitárskeho neo a post liberálneho neofašizmu (agresivita!).
Ruka v ruke s heretickým satanistickým krídlom Vatikánu (p. Bergoglio) a Bihariovej Progresívneho Slovenska a Prostredníkových Progresívnych veriacich!
Na druhej strane, odvrátená strana mince:
Spoveď (sviatosť zmierenia, sviatosť pokánia, pokánie) je náboženský úkon, pri ktorom veriaci ústne vyzná hriechy spovedníkovi, prejaví ľútosť nad nimi a spovedník v Božom mene udeľuje rozhrešenie. Jej cieľom je odpustenie hriechov, duševné a duchovné vyslobodenie a uzdravenie (terapeutický aspekt osobnej a priamej spovede cez sprostredkovateľa, kňaza, pastora…).
Katolícka spoveď je spôsob kresťanského uctievania Ježiša, obrad, rituál osobného vyznania sa z hriechov a úprimná prosba o ich odpustenie.
Prejav úprimnej ľútosti kajúcnikov, kňažské spovedníkovo rozhrešenie a „pokuta“ v podobe modlitby. Zakladá a otvára prístup k eucharistii, v súbehu s pokáním a skutkami spojených s nápravou vecí a kňažským požehnaním: „Viac už nehreš!. A tak kol-dokola, lebo „hrešíme“ ďalej…
Odôvodnenie: „Však pôjdeme na spoveď.“ Vraj to funguje (viera a učenie kresťanských cirkví).
Tento akt je viazaný spovedným tajomstvom. Je databázou informácií pre Vatikán.
Osobná spoveď mimo náboženskú (mimo vieru) je sústavná auto (seba) reflexia našich našich myšlienok a skutkov.
K článku vyššie:
Účinnosť spovede zakladá naša mentálna výbava a softvér (je v nás alebo nie je):
1. Schopnosť rozlíšiť dobré od zlého, krásne od šeredného a gýča (estetika), správne od nesprávneho, všeobecne ľudsky prospešné a užitočné od spoločensky škodlivého a proti spoločenského;
2. Empatia ako schopnosť emočného a citového vžívania sa a vcítenia do „kože“ druhých, blížnych a ostatných;
4. Svedomie. Je alebo nie je. Stáva sa, že občas zasmrdí, a vzápätí sa rozplynie vo vetre; výhrada vo svedomí je základné ľudské právo (Slovensko túto časť Zmluvy s Vatikánom nepodpísalo; prečo?);
5. Sústavná práca na sebe, svojom tele, duši a duchovnej zložke (sebazdokonaľovanie) s dôrazom na ich jednotu a vyváženosť;
kultúru osobnosti zveľaďuje len pravé umenie, gýč ju degraduje (neomarxisti nám podsúvajú gýč a ich kultúrnu revolúciu s cieľom našej degradácie, pre účel nášho zhlúpnutia a tým ľahšieho ovládnutia ako beztvarej masy.
Tieto aspekty našej ľudskej osoby zakladajú spôsob použitia osobnej slobody, osobnej a kolektívnej slobodnej vôle a demokracie;
6. Vnútorný boj (ak kto chce “džihád”) so svojím egom, egoizmom a sebectvom.
Tieto činnosti môžeme vykonávať len pod tou podmienkou, že si nemyslíme o sebe, že sme bohmi, ako nás učia neomarxistickí ateisti, na pozadí Nietzscheho: “Boh je mŕtvy! Boh neexistuje! Dovolené je všetko!”
Môžem byť aj ateistom, ale nesmiem si myslieť, že som Bohom. Lebo som ateista.
Nie som ani entitou, bytím len an sich (o sebe).

Správanie protagonistov toho “gala” odpadu sa dá označiť ako chucpe (židovský výraz pre drzú bezočivosť)!
https://www.hlavnespravy.sk/slovenska-umelecka-elita-si-pocas-galavecera-oto-robila-posmech-z-viery-a-boha-spevacka-sima-martausova-im-nastavila-zrkadlo/2285106
https://www.hlavnespravy.sk/geci-galavecer-oto-urazil-vsetkych-krestanov-a-zjavne-potesil-liberalov-kde-su-teraz-krestania-z-vladnych-stran/2285356
O islame ani zmienky. Lebo Charlie Hebdo. Aj o tom je sloboda a demokracia „liberálnych demokratov“.
Na toalete a správne (!) spravidla sa obzeráme, čo ideme spláchnuť.
Práve som spláchol STV „galavečer“ OTO.

Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

  • SlabéVýborné (+4 skóre, 4 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?