Publikované: 25.04.2014

Podpora rodiny a manželstva zo strany SMER-SD a KDH/fakty/

V súčasnej dobe sme konfrontovaný s návrhom ústavných zmien z dielne vládnej strany SMER-SD a „opozičnej“strany KDH,v ktorom sa do ústavy dostanú tieto dve vety „Manželstvo je jedinečným zväzkom jedného muža a jednej ženy.Slovenská republika manželstvo všestranne chráni a napomáha jeho dobru.“

Je však podpora manželstva a rodiny ozajstným a nefalšovaným záujmom týchto dvoch strán?Podľa rečí čísel to tak absolútne nieje.

 

Dávky podľa predpisu č.417/2013 Z.z.

Manželia                                                                          Druh+družka  

 

Základná dávka: /107,10 € /                                                61,60€+61,60€  /123,20€/

Príspevok na bývanie:/89,20€/                                            55,80€+55,80€ /111,60€/

 

Len na týchto dvoch sociálnych dávkach je jasný prístup strany SMER-SD a KDH k podpore manželstva a rodiny.Manželia majú nižšiu dávku o 38,50€/mesačne ako druh a družka žijúci v partnerskom vzťahu.

V prípade,že sa dostanú vety „Manželstvo je jedinečným zväzkom jedného muža a jednej ženy.Slovenská republika manželstvo všestranne chráni a napomáha jeho dobru.“do ústavy SR, nebude potom diskriminácia manželstva pri poskytovaní soc.dávok protiústavná???

Sú preto namieste otázky:Je podpora zmeny ústavy zo strany strany SMER-SD len klamlivým gestom?Je podpora zmeny ústavy zo strany KDH iba obyčajným farizejstvom?

Čísla odpovedajú za nich.

  • SlabéVýborné (+3 skóre, 3 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?