Publikované: 22.04.2020

Pojem verejnoprávne médium

Na Špecializovanom trestnom súde, pracovisko Banská Bystrica, pokračoval v stredu proces v kauze vraždy exprimátora Hurbanova Lászlóa Basternáka z roku 2010.
„Proces nemôžeme sledovať priamo v pojednávacej miestnosti, pretože sudca povolil vstup iba verejnoprávnym médiám.“ Oznámil redaktor TA3 Martin Dušička.

https://www.ta3.com/clanok/1181505/andrusko-v-nepriestrelnej-veste-svedcil-v-kauze-vrazdy-exprimatora.html
Zdá sa to byť malicherné a bezvýznamné, ale: Ktoré to boli?
Jediným verejnoprávnym médiom na Slovensku je RTVS. Ostatné, včítane TA3, JOJ, Markíza, sú súkromné, nie verejnoprávne. Verejnoprávnymi sú TASR a SITA. Takže v poriadku. Ako súčasť dočasných ochranných opatrení.
TA3 je špecializáciou výlučne spravodajská televízia, ktorá spolu s ostatnými, supluje a dopĺňa STV. Ak redaktor TA3 „zvonka“ oznámil, čo oznámil v prvej vete, posunul tak pojem „verejnoprávne médium“ kamsi inam, mimo zákon.
Jediným verejnoprávnym médiom na Slovensku je RTVS. Na pojednávaní teda bola RTVS a novinári tlačových agentúr.

Na Slovensku prebieha boj o mediálnu moc proti slobode tlače, slova, názoru a presvedčenia a charakteru štátu, definovanom preambulou ústavy a Ústavou SR.
Tlačia nám do hláv akúsi “liberálnu demokraciu”. Pojem je známy, dá sa dohľadať, ale Slovensko je štandardná parlamentná demokracia, s vyrovnanými zložkami trojuholníka: parlament-vláda-prezidentka.
Takzvaná liberálna demokracia je demokraciou tzv. “lepšoľudí” z kaviarenského bratislavského politologického prostredia. K nim a ich “liberálnej demokracii” mám len toto:
Sloboda je alebo nie je. Demokracia je alebo nie je. Nepotrebuje okrasné prívlastky. Pseudo pojem “liberálna demokracia” je orwellizmus; nebezpečný orwellovský double speak. 

Chceme-nechceme, potrebujeme-nepotrebujeme univerzálnu verejnoprávnu štátnu televíziu? Je ale reálne verejnoprávna?
Verejnoprávnosť znamená všeobecnú spravodajskú a programovú univerzalitu.

Alebo ju možno nahradiť Denníkom N, SME a liberálnym mienkotvorným mainstreamom? A RTVS zrušiť? Čo je ostatok (?): Takzvaná menejcenná „alternatívna hoaxujúca a dezinformujúca mediálna konšpiratíva“?

Samozrejme, ak na pojednávanie mohli len „verejnoprávne“ tak nie ostatné, teda, tzv. alternatíva a konšpiračné médiá, ktoré mali a majú vstup zakázaný…
Upozorňujem na veci, ktoré sa dejú na pozadí nastupujúcej najhlbšej ekonomickej, finančnej krízy Jakub Goda a Denník N sú arbitri slobody, nezávislosti a dôveryhodnosti a teda aj verejnoprávnosti médií? Až kam a dokedy? A toto tu je čo? Čítajte:
https://dennikn.sk/1860971/korona-zvysuje-citanost-serioznym-mediam-ale-v-geopolitike-a-v-teoriach-o-viruse-valcuju-hlavne-spravy-a-spol/
https://www.aktuality.sk/clanok/784303/vlada-v-boji-s-dezinformaciami-nove-technologie-nove-tresty-aj-zmena-vzdelavania/
Články vyššie písali „mladé liberálne pušky“. Ak nemáte jasno v tom, čo je liberálny mediálny fašizmus, máte ho tu. Zatiaľ len mediálny.
Skúste im, kto máte oprávnenia dané osobnou zážitkovou skúsenosťou s nacizmom a komunizmom, kto ste ich žili a prežili, vysvetliť, že oni žiadnu totalitu ani vojnu nezažili a aby si s ňou nezahrávali…
Účelom ich produktov (Goda, Šimečka starší, mladší, Tódová, a ďalšie „slobodné a nezávislé“ novinárske persóny vo vlastníctve, čo si to chcú vyskúšať, a brať si viac a viac moci, cez ich médiá, na konci dňa nastoliť tretiu fašistickú diktatúru a liberálnu totalitu. Ich výlučnej pravdy. Nemrazí vás?

Liberáli majú toľko spoločné s demokratmi, ako nacionalisti s nacistami. Údajný “expert” na extrémizmus napíše pod seba a preškrtnutý hákový nacistický kríž že: “Hovorím nie fašizmu!” Bez komentára (Daniel Milo):

To len na margo “odborníkov”. Slovensku ale reálne hrozí liberálny fašizmus; názor liberálov je jediný správny a pokúšajú sa ho vymáhať represiou (rodová, dúhová a multi-kulti ideológia novej neomarxistickej ultra ľavice).
Je tu aj hrozba z vnútra samotnej RTVS. Tá nedávno odlíšila seba od “liberálneho mainstreamu” ako „naj“ televízia. Ostatok bola „alternatíva“ plus dezinformátori, hoaxéri a konšpiračné médiá…
K hoaxom a konšpiráciám (a mediálnej výchove v rámci občianskej náuky): Treba ich identifikovať, označiť, upozorniť na ne, podložiť relevantnými informáciami a zdrojmi. Ale to je asi tak všetko až na “háčik”: Nesmie z toho vyplynúť vedľajší hlavný “produkt”: jediné objektívne, pravdivé a spoľahlivé zdroje sú len Denník N, SME, Pravda, Kuciakove aktuality… (a o to ide liberálnej “iniciatíve”). Tak sa správajú…
K “ruskej propagande”: Treba s ňou “naložiť” ako s propagandou Westernu. Tá je agresívnejšia, a za chrbtom má NATO. Aliancia je lož. Ide o nástroj USA pre účel ochrany a obrany USA pred útokom “z východu” (Rusko). A Rusko sa len bráni a primerane reaguje. Ak mali byť súčasné hekerské útoky proti českým nemocniciam vedené z Ruska, treba to dokázať; ak by aj, Putin nemusí a nie je povinný vedieť o všetkom, čo sa deje v “jeho” Rusku. Ak to ruské veľvyslanectvo v Prahe odmietlo, vziať na vedomie. USA a EÚ sa nepriznajú tiež k všetkému. Útoky môžu byť reakciou z prostredia ruských ultra nacionalistov, ako reakcia na odstránenie sochy Koneva v Prahe 6. Ten nezodpovedný darebák, starosta Kolář tým zatiahol do medzištátneho konfliktu aj Českú republiku. Tá likvidáciu sochy nemala dopustiť, malo sa s Ruskom rokovať v zmysle zmluvy z roku 1996. Praha 6 a ostatné municipality sa prenesenými právomocami stali štátmi v štáte, akýmisi no-go-zones. To treba zrušiť!

Ak ste liberálne založení/é, pozor, aby ste sa nenechali vtiahnuť do týchto procesov. Na konci dňa zistíte, že to, čo ste chceli, ste nechceli. EÚ s jej liberálnymi „hodnotami“ vám ale už cúvnuť späť do štandardnej slobody a demokracie nedovolí…
Viete, vôbec, aké persóny ste si spolu s „vašimi“ politickými subjektmi zvolili? A kto z nich sa kam rozliezol do vládnych a ministerských funkcií?
Viete aj, že liberálny mediálny maistream dostáva podporu od novej ministerky kultúry? Viete, aká kultúra a umenie dostanú zelenú? Viete čo je neomarxizmus? O aké slobody a ľudské práva, koho a čie slobody a ľudské práva neomarxistom ide? Soros vám to vysvetlí. Staršieho Šimečku osobný priateľ. Šimečkov syn je možno práve vami zvolený europoslanec za progresívne Slovensko.
Viete, prečo Sorosovi mediálni “liberáli” vrieskajú proti Orbánovi?
Záver k téme článku: Jediným slovenským verejnoprávnym médiom (s výhradami!) je RTVS, ktoré je takou istou, rovnocennou alternatívou ako všetky ostatné printové a elektronické médiá…
Základným ľudským právom je právo na informácie.

Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

  • SlabéVýborné (+3 skóre, 3 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?