Publikované: 11.03.2021

Pokrytectvo Twittera

MOSKVA 11. marca. Americká spoločnosť Twitter, vyjadrujúca znepokojenie nad obmedzeniami práce v Rusku, zabúda na to, že sama blokuje názory, ktoré sa jej nepáčia. Napísala to v stredu oficiálna hovorkyňa ruského ministerstva zahraničia Mária Zacharová na svojej facebookovej stránke.

Od 10. marca sa rýchlosť sociálnej siete Twitter znižuje o 100% mobilných a 50% stacionárnych zariadení z dôvodu porušenia ruskej legislatívy, uviedol rezort.
Twitter reaguje: „Twitter je znepokojený pokusmi o obmedzenie verejnej diskusie v jeho sieti.“
Reakcia Márie Zacharovej:  „Twitter robí to isté, čo kritizuje“, a odkázala na bezprecedentný prípad zablokovnia účtu Donalda Trumpa. Hoc Trumpa „nemusela“ znepokojenie vyjadrila nemecká kancelárka Angela Merkel.
V stredu niekoľko médií vydalo vyhlásenie pre Twitter proti obmedzovaniu verejnej diskusie v súvislosti so spomalením tejto sociálnej siete na zvrchovanom území Ruska.
Roskomnadzor už skôr oznámil začiatok „primárneho spomalenia“ rýchlosti Twittera v Ruskej federácii z dôvodu, že služba neodstraňuje obsah zakázaný v krajine. Rezort v reakcii preto oznámil pokračovanie opatrení spomaľujúcich túto sociálnu sieť, ktoré môžu skončiť až jej úplným zablokovaním.
Prvého februára vstúpil v Rusku do platnosti zákon, podľa ktorého musia sociálne siete nezávisle identifikovať a blokovať zakázaný obsah. Sociálne siete sú povinné prijať okamžité opatrenia na obmedzenie prístupu k zakázaným informáciám. Ak nie je možné do 24 hodín nezávisle posúdiť nezákonnosť obsahu, musí správa sociálnej siete zaslať údaje inštitútu Roskomnadzor.
Roskomnadzor prijíma opatrenia na ochranu ruských občanov pred vplyvom nelegálneho obsahu:
„Ak bude internetová služba Twitter naďalej ignorovať požiadavky zákona, a nebude blokovať zakázaný obsah (propagácia samovrážd detí a mládeže, drog a detská pornografia), táto sociálna sieť bude z dôvodu ochrany ruských občanov a kultúrnych hodnôt v Ruskej federácii zablokovaná.“
Cieľ “nevšímavosti” sociálnych sietí a ich pomalých reakcií, je aktívny podiel nelegálneho obsahu na systemizovanej a metodickej rozvratnej činnosti ruského sociálneho, kultúrneho a hodnotovéhio systému (súčasť hybridnej vojny v rámci ideologickej diverzie).  
Poznámka: Rusko spúšťa vlastný internet.
Podobnej téme a reakcii na premiéru dokumentu V sieti, venovala sa ostatná Večera s Havranom, žehliacim si svoju minulosť, stále ešte pracujúcim pre RTVS (ktosi ho tam stále „drží“) kontroverzným „kajúcnikom“ a tiež „odborníkom“ na slobodu slova…

Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

Zdroje (Twitter v Rusku):
https://tass.ru/obschestvo/10866965
https://tass.ru/politika/10875653
http://rkn.gov.ru/news/rsoc/news73464.htm
Twitter aj Fejzbúk ale aj Youtube majú rozličné metre. Politickým aktivizmom v prezidentských voľbách USA pomohli poraziť Trumpa a víťazstvo „americkej liberálnej slobody a demokracie“. Zmrdi.
V sieti: https://www.cine-max.sk/filmy/film/v-sieti-18/
Znova a znova dávam na zváženie otázky, ako sa k občianskej spoločnosti a politike majú sociálne siete a časť politikárčiacich „neziskoviek“ tretieho mimovládneho sektora:
1. Koho zastupujú mediálne giganty a mega globálne sociálne siete a ako sa k tomu má ostatný väčšinový občiansky mainstream?
2. Kto vládne Westernu (sme súčasť jeho matrixu)?
3. A kde tam sú riadne zvolení zástupcovia ľudu vo vláde a zákonodarných zboroch jednotlivých národných štátov EÚ a jej 27-mičky ako celku a mimo ňu?
4. Mohlo by a šlo by to inak bez sociálnych sietí?
5. Fajčenie je zdraviu škodlivý zlozvyk, závislosť.
6. Infekčný nešvár: Politici, ich twíty a následky.
7. (…)
K téme: Rusko má obdobu zákona USA FARA. Jeho modifikáciu Má viac štátov (Izrael, Maďarsko, pridávajú sa ďalšie…); Slovensko o podobnom na svoju škodu neuvažuje. Lebo je nesvojprávne.
Mimovládky najmä liberálneho politického sektora konajú v postavení mimo zákon. Ministerstvo vnútra nekonalo a nekoná…
Facebook (Twitter) si so Slovenskom robia, čo chcú. Ponad EÚ, slovenskú Ústavu a zákony.


 

 

  • SlabéVýborné (+2 skóre, 2 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?