Publikované: 08.04.2014

Polčas rozpadu Slovenska za vlády Roberta Fica

Robert Fico vo svojom blogu pre Hospodárske noviny bilancoval…ja mu pripomeniem isté fakty, ktoré sú nespochybniteľné…a môžeme začať porovnávať, čo všetko urobila respektíve neurobila jeho vláda za dva roky. S Robertom Ficom sa nestretávam, keďže už nie som novinárka, môžem sa tak aspoň opierať o jeho tvrdenia v blogu a nastaviť mu zrkadlo, ktoré mu asi nikto neutiera…lebo v ňom vidí úplne iné veci, ktoré nemajú s realitou nič spoločné…žiaľ.

Premiér píše, že krajinu zdedil s rozvráteným daňovým systémom a vážne poškodenou reputáciou v Európe a vysokou nezamestnanosťou…je to celkom slušná fikcia a marketingový ťah na voliča (ktorý už nejako prestáva účinkovať), útoky na Radičovej vládu…radšej uvediem zopár faktov.

Daňový systém nebol až taký problém, každý vie, že už je všetko v poriadku…jeho zavádzanie bolo komplikované a bola by som zvedavá, či by to Ficova vláda stihla bez chýb v takom krátkom čase…to asi ťažko.

Vážne poškodená reputácia v Európe? Nemyslím si…kto má vážne poškodenú reputáciu pred celým svetom je francúzsky prezident pre svoj trápny milenecký škandál, ktorý nie je tak vzdialený nášmu premiérovi…asi aj preto sa nezamyslel nad smiešnou videonahrávkou v ktorej ho Hollande podporil v prezidentskej kampani…nuž, staré dobré pravidlo platí…že vrana k vrane sadá… A keby sme mali tak vážne poškodené meno v očiach „cnostných“ eurolídrov, tak by sa asi Ivanovi Miklošovi nepodarilo vyrokovať zmenu podmienok kľúčovania príspevkov do Európskeho stabilizačného mechanizmu, čím by sme mali ušetriť 1,17 mld€…

Božská téma útokov – nezamestnanosť…áno, pán premiér, Vy ste zdedili vysokú nezamestnanosť…ani sa nečudujem. V roku 2010 ste Radičovej vláde zanechali krajinu v zlej ekonomickej kondícii…a všetko so všetkým súvisí. Zaujímavé, že v roku 2011 sa Ivanovi Miklošovi podarilo ozdraviť verejné financie tak, že to ozdravenie patrilo k najvýraznejším v rámci EÚ. Zníženie deficitu z 8,1% na 4,1% je celkom slušné číslo, alebo nie, pán premiér? A vymenujem Vám zopár ďalších vecí, ktoré mali napomôcť zníženiu nezamestnanosti…žiaľ, Vy ste mnoho z nich zmenili a tak sa celý proces zastavil…a máme tu výsledok, zvýšené percento chudobných ľudí, nezamestnaných neubúda, Vaším štatistikám totiž nemožno veriť…

Radičovej vláda zmenila Zákonník práce tak, aby podnikatelia mali chuť a dôvod podnikať…samozrejme, Smerácki poslanci vtedy vykrikovali, ako to poškodí zamestnancov…tak ste radšej teraz poškodili ich zamestnávateľov a tí zrušili svoje prevádzky a zamestnanci tak prišli o prácu! Je to kruh, ktorý je potrebné správne namodelovať…inak sa nebude točiť…vláda Roberta Fica ho radšej celý pokrivila. Zvýšila odvodové zaťaženie, ktoré je pre mnohých naozaj likvidačné…zaviedla licencie a podobné nezmysly. Radšej zaťažiť podnikateľov, zničiť ich, aby ostalo viac z koláča pre “verných” vládnej strane.

Premiér v spomínanom blogu ďalej píše, že jeho vláda má opäť pod kontrolou stabilné ceny energií...tak toto ma rozosmialo. Veď prečo by aj nemala? Na čele úradu predsa máte svojho človeka, pán premiér a Radičovej vláda ho ani nemohla odvolať, tak ste ho tam úspešne zabetónovali a podľa pokynov, samozrejme sa s bývalou vládou na ničom nesmel dohodnúť…takže rozprávky takéhoto typu si nechajte pre hlupákov, ktorí Vám ešte veria…

Ďalej citujem premiérové slová z blogu uverejneného v Hospodárskych novinách: „ Dokázali sme zvýšiť platy učiteľom, zvýšiť minimálnu mzdu, nezrušiť žiadne sociálne opatrenie, opäť rozbehnúť výstavbu diaľnic či najväčšiu reformu štátnej správy.“ Učiteľom ste smiešnym zvýšením platov po neutíchajúcich štrajkoch chceli zalepiť oči, no nepodarilo sa Vám to. A vždy Vám uniká podstata…mali by byť dobre zaplatení, aby neutekali zo školstva, lebo sú to práve oni, ktorí vychovávajú ďalšie generácie, dávajú im základy vzdelania…ale Vy ste radšej stavili na inú kartu, mať tu národ hlupákov, aby ste sa udržali pri moci ďalších 100 rokov, lebo Vám to príliš zachutilo. Zvýšenie minimálnej mzdy? Nedajte sa vysmiať…z tých pár eur sa nikto nenaje…akurát to Vaše opatrenie spôsobilo, že zamestnávatelia zredukovali počty zamestnancov… Výstavbu diaľnic ste rozbehli tak, že viaceré stavebné firmy radšej ukončili svoju činnosť. Keď zadáte zákazku na výstavbu svojmu sponzorovi, ktorý potom nikomu nezaplatí, je to naozaj „férový“ biznis…nabalené vrecká tak má len horných „10“ a nikto viac…a čo tí bežní robotníci, ktorí tam denne hrdlačia od pondelka do nedele bez oddychu, len aby stihli trápne nezmyselné termíny od investora, ktorý si v Karibiku vyvaľuje svoje tučné brucho a ukazuje sa pred hlúpymi milenkami vzácnymi darmi z peňazí, ktoré patria ľuďom, ktorí nemajú čo dať do úst svojim hladným deťom…to je veľmi humánne, sociálne a o ľudskej tvári ani nehovorím…a pokiaľ ide o reformu štátnej správy, nejako ten ruch okolo „fantastického“ plánu utíchol…žeby sme opäť narazili na populizmus?

V nasledujúcom období chcete svoju energiu sústrediť aj na čerpanie eurofondov…o tejto téme by sa dala napísať celá doktorantská práca…hotový elaborát…slovo korupcia by však figurovalo na 99 zo 100 strán. Štedrý darca štát a jeho osvojené deti, sponzori, sponzori sponzorov, kamaráti, budúci darcovia…a všetci patríte do jednej veľkej šťastnej rodiny. Kto nie je s Vami, je proti Vám…nech sa už ľudia konečne uvedomia a nech ich je čoraz viac, ktorí Vám budú denne nosiť čisté zrkadlo, aby ste videli veci tak, ako sú…

Pán premiér, mimochodom máte spoločnú agendu s Radičovej vládou – agentúru NADSME…podozrenia z veľkého tunelovania, trestné oznámenie a prípad zapadol prachom…asi to obom stranám tak vyhovuje. Písala som o tom ako novinárka a mám pocit, že som sa dopátrala k menám, ktoré boli blízke ako SDKÚ tak aj Smeru!

A ešte ma zaujíma, kedy zdravotníctvo nebude za tie ťažké peniaze, ktoré mesačne odvádzame, čiernou dierou? Dorazil ma prípad 14 ročného ťažko zdravotne postihnutého Maroška, ktorého v Revúcej údajne zle diagnostikovali…následne bol prevezený do Banskej Bystrice, no už bolo neskoro a pred dvoma týždňami ho vyhlásili za klinicky mŕtveho a odpojili od prístrojov! Jeho rodičia s tým nesúhlasili! Môže sa tu vari vykonávať eutanázia?! Som šokovaná z bezohľadného  prístupu lekárov, pre ktorých život človeka je asi len číslom na nástenke…načo robí Smer s KDH ústavný zákon o rodine, keď takýmto bezbrehým spôsobom rodiny len likvidujú…Kde je ministerka Zvolenská? Spí? Alebo už má na práci len rekonštrukciu svojho bytu (ako spomínala v médiách)?

Bratia a sestry, vitajte v korupčnom, necitlivom a zdegenerovanom Kocúrkove! Potrebujeme sa posunúť ďalej! Nenechajme sa neustále klamať!

 

  • SlabéVýborné (+25 skóre, 27 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?