Publikované: 13.12.2013

Polemika s Arpádom

Ako vždy keď sa objavia zasvätené komentáre analytikov a komentátorov v mienkotvorných médiách o problémoch odchodu Fica do prezidentského paláca musím reagovať.

Arpád Šoltész v Hospodárskych novinách uviedol :

Vedenie strany, a hlavne jej podnikateľské pozadie, nie je z predstavy, že sa im líder zašije v Grasalkovičovom paláci, nijako zvlášť nadšené. Smer bez Fica je zhruba to isté, ako HZDS bez Mečiara. Nielen preto, že Smer stratí svoju tvár.

Mohol by si konečne niekto z vážených analytikov prečítať konečne Ústavu Slovenskej republiky? Nie je to dlhé čítanie, zvlášť časť o voľbe prezidenta má len pár oddielov.

Nikde, opakujem nikde, sa nepíše, že Fico musí zložiť funkciu predsedu strany Smer pri odchode na post prezidenta, takže v kresle prezidenta môže a aj bude sedieť predseda strany, ktorá má väčšinu v Národnej rade. Z titulu najvyššie postaveného člena strany bude rozhodovať a riadiť všetkých členov strany, tzn. aj poslancov v parlamente. Bude rozhodovať o ich bytí a nebytí, o tom, či ich príbuzní v regiónoch budú zamestnaní, ak by náhodou odmietli hlasovať tak, ako si veľký boss žiada.

A máme parlamentnú demokraciu. Inými slovami parlament nominuje a schvaľuje vládu. Takže v konečnom dôsledku aj ako prezident bude fakticky vládu ovládať cez kontrolu parlamentu. Akýkoľvek minister alebo premiér, ktorý sa mu vymkne spod kontroly bude okamžite odvolaný parlamentom a naviac, ako prezident aj tak má plnú kontrolu nad menovaním ústavných činiteľov do funkcie.

Stačí???

Bližšie si o podmienkach a možnostiach R.Fica prečítajte v článku na Blogovisku :

 

Zdroj:
http://hn.hnonline.sk/mozno-posledny-rok-fica-597933
http://www.blogovisko.sk/ficova-prezidentura-nocna-mora-sa-prehlbuje.html

 

  • SlabéVýborné (+5 skóre, 11 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?