Publikované: 01.07.2020

Politický humbug okolo Kollára

Odporúčam vládnej koalícii, prípadne opozícii, aby sa s dôverou zverili do náruče odborníkov na duševné a politické zdravie.

Môj odkaz (1) predsedovi parlamentu za Sme rodina Borisovi Kolárovi: Borisko, neodstupuj! Nemáš dôvod zo zákona! Žiadny parlamentný výbor, tobôž Sulíkovci, nie sú vo veci tvojimi regulérnymi partnermi. Je ním len tvoja alma mater, ktorá ti udelila vysokoškolský diplom s hodnosťou magistra v tvojom študijnom odbore!
Viac tu: http://www.blogovisko.sk/nechajte-borisa-na-pokoji.html
Svoju spôsobilosť politika na poste predsedu strany Sme rodina a parlamentu preukazuj len skutkami, ktoré si priebežne vyhodnocuje občianstvo a (tvoje) voličstvo.
Dôvod: Nielen v tvojom ale aj v ostatných „odhalených“ prípadoch ide o systémovú chybu, ktorej sa a radi, dopúšťali a dopúšťajú stovky, možno tisíce diplomantov; bakalárov, magistrov, malých doktorov (práv, filozofie) a ďalších držiteľov vysokoškolských titulov, prípadne vyšších akademických hodností…
Nastal stav: Na prvom mieste je diplom a osobná “papierová prestíž”, reálne kvalitné vzdelanie je druhoradé…
Jediné dostupné riešenie, ktoré môže čiastočne zastaviť ten katastrofálny úpadok, je vhodný a účinný zákon!
Odkaz (2) ministerke spravodlivosti, školstva a legislatívcom: Vykonajte. Už mal byť dávno! Nielen po Dankovi a ďalších pred ním a po ňom…
Zákon musí obsahovať odkaz na ISO normu 690 Harwardský systém citovania a vykonávací predpis (zriadenie centrálnej celoštátnej „previerkovej“ komisie naprieč vysokými školami a univerzitami):
https://www.uk.ukf.sk/data/epca/harvard-iso690.pdf
V prípade podozrení (plagiát, kompilácia), komisia prácu preskúma a rozhodne; posledné slovo bude mať správny (kasačný) súd.
Na celoplošné a spätné prehodnocovanie štátnych záverečných prác zabudnite! Retroaktivita je neprípustná, zmetie vám ju zo stola ústavný súd.
Platnosť zákona zakladá jeho účinnosť po zverejnení v zbierke zákonov. To je všetko.
Politici v parlamente  a výbory sa hrajú na komisie a súdy. Nejde im o nič iné, len o politickú moc, ako vždy, a hru na ich jediných bezúhonných:
https://dennikn.sk/1952342/sas-vyzvala-kollara-aby-odstupil-on-hrozi-odchodom-z-koalicie/?ref=tit
V prípade stupňujúceho sa napätia, ktoré zrejme budú svojím konaním provokovať až do krajnosti aj za ňu, a zrejme budú, príde na rad úvaha o predčasných voľbách
Za prekročenie hranice mám prípadné zvolanie lynču Borisa Kollára cez mimoriadnu parlamentnú schôdzu; na to sme vás nevolili, aby ste mrhali naším a slovenským časom, ale poctivo pracovali pre náš a slovenský záujem!!!
Vyzývam občiansku spoločnosť, aby ten možný parlamentný cirkus neumožnili a vyjadrili to verejným protestom. Ak nám nebude vyhovené, žiadam predčasné voľby! Slovensko už zažilo kadečo, zvládne aj ďalšiu výmenu governmentu!
V súčasnej vládnej koalícii i opozícii je (!) množstvo persón, pre ktoré je príznačné: „Čím horšie, tým lepšie!“.  Platí to aj pre médiá…
Výsledky aj ostatných parlamentných volieb sú, mali by byť poučením pre nezodpovedné voličstvo, pre ktorého väčšinu sú voľby len akousi štátnou lotériou…

Borisko, tým, že si v magisterskej práci necitoval svojho školiteľa, nespôsobil si nášmu štátu a nikomu žiadnu hmotnú škodu, ani ujmu na zdraví a živote…
Ak máš pocit, že si eticky zlyhal, čo si osobne nemyslím, je na tvojej osobnej vôli a rozhodnutí, ako s tým naložíš a ako s tým budeš medzi nami žiť… (tým krvilačným jastrabom a inkvizítorom ide len o tvoj post predsedu parlamentu).
Dá sa konštatovať, že Slovensko vo svojom „zásobníku“ pre ďalšie voľby žiaľ, nemá dnes osobu so štatútom eticky nepriestrelnej intelektuálnej a duchovnej elity, pretože si takú, žiaľ, nevychovalo…
Zodpovedný je štát a systém. Jeho “kvality” sa prenášajú a premietajú aj v individuálnom a kolektívnom vedomí spoločnosti. Hrozí, že nám bude vládnuť pologramotná, nedovzdelaná ale sebavedomá a hlúpa luza.

Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

  • SlabéVýborné (+2 skóre, 2 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?