Publikované: 23.02.2019

Polopravdy a lži Denníka N

Rozdiely medzi mediálnym mainstreamom a „alternatívou“ sa stierajú. Rovnako významné je preverovať pravdivosť a dôveryhodnosť oboch skupín médií…

Ďalšia anti zemanavská propaganda, polopravdy a lži:
https://dennikn.sk/1390698/babis-ide-za-trumpom-zeman-na-pozvanku-do-bieleho-domu-caka-stale-marne/?ref=mpm
No, napokon, či má byť pozvanie Bieleho domu a stretnutie s Trumpom to hlavné v prezidentskej kariére, nech si vyhodnotí Andrej Kiska. Bol leda tak na návšteve Sorosa, ktorého má Biely dom plné zuby a jeho OSF podlieha zákonu FARA. O Andreja Kisku zatiaľ ani pes neštekol. Pchá sa leda na zasadnutia OSN. Ako treťoradá „osobnosť“.
„Andrej Babiš si nepochybne vypočuje aj poďakovanie za to, že na misii NATO v Afganistane stojí česká armáda po boku Američanov v prvej línii. Mimochodom, to, že je Babiš na ceste do Bieleho domu, bolo jasné aj z toho, ako sa vlani na svoje pomery nepopulisticky a štátnicky postavil k situácii s padlými českými vojakmi – v zárodku zarazil akékoľvek spochybňovanie českej účasti na nebezpečnej afganskej misii.“
Denník N „zabudol“ že rovnako ako Babiš aj Zeman nespochybnil ale potvrdil účel českej vojenskej misie v Afganistane, naopak, vyhlásil na česť pamiatky padlých, že ich stiahnutie by bol zbabelý útek z boja. Trom padlým udelil 28. októbra 2018 vyznamenanie za hrdinstvo.
Misiu naopak spochybnil predošlý minister zahraničia Zaorálek. Vyhlásil, že by sa Česko a NATO mali z Afganistanu stiahnuť. A povedal to veľmi tvrdo, Česi sa podľa neho v krajine správajú ako okupanti. To ešte netušil, že po ústupe Rusov to dnes sú aj USA, ktoré odtiaľ zutekajú ako z Vietnamu. Zaorálek hovoril veľmi rozumne. Jeho slová sa napĺňajú. A dodávam známe, že bez „líderského partnerstva“ USA a „spojencov“ akákoľvek vojenská misia v Afganistane nemá zmysel. Aj to, že „mierové rokovania“ majú „kulantně“ potvrdiť suverenitu a zvrchovanosť vlády Talibanu v Afganistane.
Poznámka k prijatiu Babiša Trumpovcami: Za ním je najmä český veľvyslanec a lobista v Bielom Dome Hynek Kmoníček, skôr, než Petříček, ktorý na Ukrajine proti oslave a heroizácii Banderovcov zákonom ani necekol. Ešte než sedel Tomáš Petříček v lietadle do USA, dojednať prijatie Babiša, Česko dostalo depešu s potvrdením prijatia českého premiéra Trumpom na 7. marca. Už chýba len titulka: Kriminálnik Babiš na návšteve u Trumpa.
Problémom pre USA a Trumpa je otvorený ambivalentný postoj českého prezidenta Zemana k kauze Huawei; Zeman ju má sčasti za (možno) možný  bezpečnostný problém ale aj za súčasť konkurenčnej obchodnej vojny USA s Čínou; toto je hypotéza, na stole nie sú vecné dôkazy: Varování NÚKIB: https://www.govcert.cz/cs/informacni-servis/hrozby/2680-software-i-hardware-spolecnosti-huawei-a-zte-je-bezpecnostni-hrozbou/
Babiš a Zeman majú rovné chrbtové kosti, čo sa o Denníku nedá tvrdiť ani len náznakom. Denník N viedol zúrivú kampaň proti voľbe prezidenta Zemana, a pokračuje v nej dodnes. Aj na ten účel vznikol v Česku klon slovenského Denníka N: Zrkadlový formát, režim a „exkluzívne“ obsahy: Donald Trump premiéra přijme 7. Března: „Zájem Američanů vzbudilo české varování před čínskou technologickou firmou Huawei. Její produkty jsou v USA zakázané a američtí bezpečnostní experti před nimi varovali spojence.“ (Tento článek je exkluzivní obsah pro předplatitele Deníku N). USA hľadajú spojencov vždy a všade, keď sa to ich zahraničným politikám hodí… a Zeman to vie. https://denikn.cz/
Naopak „zlé jazyky“ tvrdia, že technológie Huawei sú neškodné, iba predbiehajú svojou technológiou 5G ostatnú konkurenciu. Rusko sa k Huawei vôbec nevyjadruje, buduje si svoj zvrchovaný internet s vlastnou ochranou proti bezpečnostným hrozbám. Putinova strana Jednotné Rusko prejednáva zákon o zvrchovanom internete. Smog západnej ideológie a propagandy doma, na svojom úuzemí nepotrebuje. Má vlastnú ústavu a právny poriadok, ktorý je blbcami a poskokmi USA označovaný ako totalitný režim.
Na stole je ale aj recipročná otázka dôveryhodnosti a bezpečnosti podobných amerických technológií. Okolo nich Denní k N chodí po tichu a ani slovkom ich nespochybňuje. Popravu Jána Kuciaka a vraždu jeho snúbenice USA „mapovali“ z vesmíru.

Denník N sa príliš nevyjadril ani k pozitívnym výsledkom vyšetrovania vo veci neoprávneného a nezákonného použitia dronov tímov novinárov z Rádia Slobodná Európa nad súkromným pozemkom Jána Hambálka (nezákonné). Enkári robili leda cirkus okolo vyhrážok použitia zbrane majiteľom pozemku.

No, tak som si trocha „posurfoval“ najmä Denníkom N…
Tu i tam to robím, aby som ho mal pod kontrolou a vedel, mal prehľad, čo práve vyvádzajú; potom sa dekontaminujem.
Denník N je pre mňa polo až úplne nedôveryhodný, lebo polopravda rovná sa lož.

Aj toto je sloboda slova, tlače, názoru a presvedčenia. Toto je anti harabinovská propaganda. Neotvárajte to, zasviní vám to počítač a vaše hlavy: https://obchod.dennikn.sk/show/85/harabin
Róbert Fico má vo vzťahu k novinárom a týmto denníkom pravdu.
K údajnému telefonickému rozhovoru Róberta Fica s Antoninom Vadalom v roku 2012:
Ak mám dôverovať Holzovej alebo médiám (rozhovor Fica s Vadalom z r. 2012), ktoré má mať potvrdené z dvoch zdrojov, budem veriť R. Ficovi, a prokuratúre (talianskej alebo slovenskej). Bodka.
Takže – verejné písomné dokumenty na verejný stôl. Médiám nedôverujem. Nie sú relevantné.
Samozrejme, čakám na uspokojivé stanovisko Denníka N.
Pekne pozdravujem. :-)
Juraj Režo alias notoricky obcan

Denník N 23.2.2018
Prokuratúra v talianskom Reggio Calabria nepoprela telefonát Roberta Fica s mafiánom Antonino Vadalom. Potvrdila to v sobotu investigatívna novinárka Maria Grazia Mazzola z televízie RAI. „Neexistuje nijaká oficiálna písaná správa z prokuratúry v Reggio Calabria ani od národného prokurátora Antimafie Cafiera de Raho, ktorá by poprela existenciu tohto odpočúvaného telefonátu,“ povedala Mazzola pre denník SME:
https://domov.sme.sk/c/22060225/talianska-novinarka-prokuratura-v-reggio-calabria-nepoprela-ficov-telefonat.html?ref=njct
Ešte raz: Ak sú verejné dokumenty, treba s nimi na verejný stôl!
Na čo sú dobré a komu prospejú „naťahovačky“: „Telefonovali ste! Netelefonoval! Telefonovali! Netelefonoval!“?
http://www.blogovisko.sk/polopravdy-a-lzi-dennika-n.html
Mám za to, ako povedal Fico, že z Talianska “prišlo stanovisko”.
Zrejme diplomatickou cestou…
Ak nepodlieha zvláštnemu režimu utajenia, malo by ísť na verejný stôl.
Fico ale na tlačovke nič podobné na kameru neukázal.
Inak to pripomína Mečiara:
“Na stole som si našiel”…

 

 

 

 

 

  • SlabéVýborné (+3 skóre, 3 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?