Publikované: 27.04.2016

Položili ste si otázku, kedy naposledy boli za vami vaši politici?!

V spomienkach sa vrátim k časom, keď bol pri moci V. Mečiar a hlavne k tomu ako sa na jeho predvolebné mítingy hrnuli davy ľudí.

(Zdroj: Sliacky)

(Zdroj: Sliacky)

Športové haly a pod. zariadenia praskali vo švíkoch, nestačil som sa čudovať prečo ho Slováci tak žerú (hlavne starší ľudia, čiže seniori a hlavne staré dámy), ktorým novinári o čosi neskôr dali priliehavý názov – babky demokratky. Na jeden takýto  míting v KE som aj ja zavítal, bol som zvedavý, čo všetko tam tento človek svojim voličom nasľubuje, ale, keď som už mal tých siláckych Mečiarových reči a prihlúplych vtipov plné zuby, tak som sa nahlas začal ozývať, (aby ma okolostojaci dobre počuli), že ja by som sa chcel pána Mečiara opýtať skôr na to, čo spraví aby sa mali na  Slovensku dobre všetci občania a nie iba tí, čo sú v jeho hnutí?! (Mali ste vidieť tie vražedné pohľady, aké na mňa začali vrhať tí, ktorí boli v mojej blízkosti, dokonca dvaja – traja z nich mi začali hroziť, že ak stade okamžite nezmiznem, tak ma vyhodia a ešte budem rád, že mi nerozbijú papuľu).

Keď sa v roku 1998 ujal vlády M. Dzurinda, naivne som veril, že tento človek začne konečne robiť to, načo sme od 17. novembra 89tého roku všetci čakali, ale po pár mesiacoch som si uvedomil, že takmer nič sa nezmenilo a že znovu sa budú mať dobré iba tí, ktorí sú pri korytách, prípadne tí, čo vládnu stranu falošne podporujú. Preto som si v sobotu 26.6.1999 spravil transparent a vybral som sa protestovať na Hlavnú ulicu v KE. Na transparente som mal uvedené vety: 31 rokov ma oblbovali komunisti. „OKRADLI MA R.“ ( rodina Alexandra R.). Zabijú ma nastávajúce ceny – BEO (balíček ekonomických opatrení) schválený vládou. Na druhej časti transparentu som mal napísané: KTO CHCE PO MNE poctivú prácu vo VSŽ, ja od neho očakávam primeranú mzdu. „Opasok si už uťahujem takmer 10 rokov“. (Tie tabule s tými vetami som mal pripevnené na hrudi a na chrbte).

Môj protest prebiehal tak, že popri mne prešli stovky ľudí, dali mi najavo, že mi fandia a že súhlasia s mojimi názormi, ale to bolo z ich strany všetko, čo spravili. Nikto z nich nenabral odvahu, aby sa ku mne pripojil a aby to malo taký účinok, ktorý by priniesol aj svoje „ovocie“. (A o tom som vôbec nepochyboval, že iba takýto protest by na vládu M. Dzurindu zapôsobil tak, že by sa to očakávané „ovocie“ dostavilo).

V marci 2012 vyhral voľby Smer, dokonca s obrovským náskokom, získal 83 kresiel.

V tých časoch som ešte občas zavítal na Zemplín, do rodiska mojich rodičov a v obci som si prečítal leták v ktorom bola informácia o predvolebnom mítingu strany SMER, ktorý sa mal uskutočniť hneď na druhý deň v susednej obci vo Vyšnej Rybnici. Tak som si povedal, že je to celkom blízko, takže sa tam pôjdem na bicykli pozrieť, ako taký míting Roberta Fica prebieha naživo. Tou najdôležitejšou vecou, kvôli ktorej sa ten míting konal až kdesi na Východe (ako sa hovorí pánu Bohu za chrbtom) bolo to, že R. Fico dal v tej obci postaviť multifunkčné ihrisko vedľa základnej školy. A na tom ihrisku mal R. Fico so svojou verchuškou odohrať futbalový zápas s miestnymi futbalistami.

Pochopiteľne, takmer všetci občania obce sa tam nahrnuli, veď tou najlákavejšou ponukou strany SMER bol guľáš a pivo, samozrejme „zadarmo“.

To, že to multifunkčné ihrisko mohol dať postaviť starosta obce z miestnych zdrojov, prípadne zdrojov miestnych podnikateľov, ktorých tam mal starosta pomerne dosť, tak o tom už aj škoda hovoriť. (Ako aj o tom, kam potom ten starosta tie peniaze vlastne dával, keď okrem toho multifunkčného ihriska sa v obci nič mimoriadneho dlhé roky nepostavilo?!)

Takže takto pekne a ľahučko SMER získal množstvo hlasov lebo hlúpučké stádo sa nad tým vôbec nepozastavilo, že SMER im dal postaviť to multifunkčné ihrisko z ich daní a samozrejme ani ten guľáš a pivo nemali zadarmo. (A, že R. Fico už o ich obec už s najväčšou pravdepodobnosťou nikdy nezavadí, to ich už tiež netrápilo, hlavne, že mali guľáš a pivo „zadarmo“).

Pár viet napíšem aj ku kresbe, ktorú mám na začiatku blogu a pripojím sem aj zopár príspevkov, ktoré k tejto kresbe napísali niektorí čitatelia v diskúsii:

Jeden z čitateľov zareagoval týmto príspevkom: Najhoršie na tom vtipe je to, že nie je vtipom, ale realitou. A netyká sa len dedín, ale i 32 najchudobnejších okresov, ktoré nemajú ani jedného zástupcu v parlamente, ktorý je vraj zložený zo zástupcov ľudu. Tuším sa tým vytvára priestor na ďalšiu stranu, tentoraz ľavicovo extrémistickú…
Po prečítaní tohto príspevku mi to nedalo a zavesil som pod neho môj príspevok: A ešte horšie je, že to takto funguje už 26 rokov a mnohí voliči sa ešte stále nepoučili. :-( (((((

Ale páčil sa mi príspevok, ktorý tam napísal jeden čitateľ po položenej otázke iným čitateľom: kto by navrhol a schválil zmenu volebného systému ?
veď si predsa štandardní politici nebudú píliť konár pod sebou ….

Veru tak, dvojkolový systém, v prvom kole zvoliť 79 za každý okres jeden poslanec a v druhom podľa počtu obyvateľov kraja dovoliť zvyšných 71 poslancov. Medzi podmienky dať trvalý pobyt v príslušnom okrese alebo kraji min. 7 rokov, pred vstupom na kandidátku všetky budúce ctihodnosti musia preukázať pôvod majetku a samozrejme bezúhonnosť.
Pokúsiť sa usporiadať referendum o zmene volebného systému, aby sa nemohlo stať, že takmer polovica okresov nemá v parlamente zastúpenie. V tomto našom oligarchicko-právnickom systéme si netreba robiť nejaké ilúzie o vážnej zmene, nakoľko sa tu vyskytujú celkom hojne spolužiaci, ale sťažiť sa to dá.

Ale najviac zo všetkých sa mi páčil tento príspevok: Ten kto zarába 300 Euro si za to môže sám.
A ten, ktorý zarába 1500 a hovorí, že sa má dobre, má pravdu.
A to, že je tu dnes skupina politikov a privatizérov, ktorí verejne, bez hanby a beztrestne kradnú, to je chyba ich primitívnych voličov. Ja nezávidím nakradnuté ani Sloptovi, ani Muftymu, ani Hranolovi, ani hrdému, odbornému a slušnému privatizérovi Lesostavu Revúca.
Pravdou je to, že tento systém vyhovuje pracovitým, snaživým, rozumným ľuďom. A komunisti, nemakačenkovci a primitívi sa sťažujú, že za komunistov sa mali lepšie. Do roboty si chodili ten čas len nejako odsedieť, kde-tu čosi ukradli a dôchodok mali aj tak všetci zhruba rovnaký.
A je aj pravdou, že tento socialisticko-komunistický hnoj skrachoval všade na svete a mentálna výbava niektorých ľudí ich núti vzdychať za socialistickou zdochlinou.  
(A ja už len dodávam, že týmto príspevkom skutočne trafil do čierneho, čiže ako sa hovorí po našom – trafil klinec po hlavičke.)

A bodku za všetkým dal  jeden z čitateľov týmto príspevkom: Plebs dostal na mítingoch nažrať, teraz nech sa nažerú papaláši!

 

 

  • SlabéVýborné (+1 skóre, 1 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?