Publikované: 30.05.2022

Poľsko sa spojí s Ukrajinou a tá zanikne. Ukrajinci nespoliehajte sa na Západ

Bývalý ukrajinský prezident Viktor Janukovyč vydal šesťstránkové vyhlásenie, v ktorom vyzval Ukrajincov, aby neverili Poľsku. Ukrajina môže zaniknúť ak bude pripojená k Poľsku. Ukrajincov tiež nabáda, aby sa nespoliehali na Západ, ale skôr sa snažili dohodnúť sa s Ruskom. Janukovyč: „Bez ohľadu na to, aké je pre mňa bolestné o tom písať, ukrajinská štátnosť je v extrémnom nebezpečenstve. Zemi hrozí totálna skaza. Nejde len o riziko straty obrovských území na juhu a východe,“ napísal Janukovyč vo vyhlásení, ktoré na Facebooku zverejnil jeho právnik Jurij Kirasev.

„Poľsko si nepamätá iba september 1939. Poľsko si dobre spomína aj na marec 1923, kedy zástupcovia Trojdohody konečne zaradili územie východnej Haliče a západnej Volyne do Druhej poľsko-litovskej únie,“ dodal. Podľa neho súčasné zbližovanie s Poľskom vyústi v situácii, keď sa Ukrajina kvôli svojej mentálnej neschopnosti ubrániť svoju suverenitu bude musieť s Poľskom spojiť. „To bude konečný výsledok implementácie Európskeho sna, kvôli ktorému ukrajinský ľud vykročil k svojmu poslednému Majdanu,“ napísal Janukovyč.
Podľa neho sa bude musieť Ukrajina s Ruskom dohodnúť. „Vždy som veril, že za všetkých okolností je nemožné hovoriť s Ruskom z pozície sily. Je potrebný hlbší dialóg. A bude musieť byť povedaná pravda,“ pokračoval. Podľa neho k dohode bude Ukrajinu tlačiť aj Západ a Spojené štáty, krajiny, ktoré podľa Janukovyča podporujú rôzne režimy na základe vlastných záujmov.
Poznámka editora: Už sa tak deje. Pravdivosť Janukovyčovho vyhlásenia s jeho zverejnením potvrdzujú dva ukrajinské a dva ruské zdroje tu, tu, tutu.

Poľsko má v úmysle západnú Ukrajinu prijať do štátneho zväzku na úrovni konfederácie. Verejnoprávnou a mediálnym mainstreamom ignorované, ako hoaxy a dezinformácie vychádzajúce z Dudovho prejavu aj na pozadí s úmyslom vyslať na Ukrajinu poľskú „mierovú vojenskú misiu“ popiera Poľsko. Písal som tu.

Ukrajinský súd vydal v pondelok 23. mája na Janukovyča zatykač v súvislosti s obvinením z vlastizrady. To súvisí s dohodou, ktorú Janukovyč v roku 2010 podpísal a ktorá predĺžila ruský prenájom námorných zariadení na Kryme. Dohoda, na Ukrajine, všeobecne známa ako Charkovská zmluva, umožnila Rusku ponechať v krymskom prístave Sevastopoľ svoju Čiernomorskú flotilu.

Vie sa, že v čase od 2010 do 2014 za prezidenta Janukovyča Ukrajina lavírovala medzi Ruskom a Westernom á la „kto dá viac“ na rozvoj Ukrajiny, aj v súvise s asociačnou dohodou o vstupe do EÚ, po hromadných protestoch na Majdane so streľbou, proti ruských krvavých udalostiach v Odese (Dom odborov a upálenie 43 Rusov zaživa) Janukovyč utiekol do Ruska, a štátnom prevrate (Porošenko) bol za vlastizradu odsúdený na 13 rokov väzenia. Tento prípad bol spojený aj s listom, ktorý 1. marca 2014 poslal ruskému prezidentovi Vladimírovi Putinovi a v ktorom ho žiadal, aby na obnovenie poriadku na Ukrajine použil ruské armádne a policajné sily. Problém má aj Porošenko. Nesmie opustiť Ukrajinu. 
Potvrdzuje sa, že Ukrajina ako odkrojok kohosi, čohosi, nevie, kadiaľ a kam. Ale i to, že Ukrajina nebola konštituovaná na prirodzenom národno-štátnom princípe ale ako umelý projekt. Od roku 2010 začala a v roku 2014 stratila svoj národno-štátny prediktor. Premrhala čo mohla.

Kyjev mal šancu rokovať s Ruskom osem rokov. Namiesto toho koketuje s EÚ a NATO. Na Ukrajine môže prepuknúť priama a otvorená etnická nenávisť na osi Rusi-Ukrajinci-Poliaci ako v bývalej Juhoslávii! Môže sa dotknúť aj čerstvého rozkolu kyjevskej a moskovskej pravoslávnej cirkvi!

V Davose rokovanie s Ruskom odporúčal aj Henry Kissinger. Zelenský nalieha na Western a čaká na zbrane. Som zvedavý, kedy západné médiá a politická reprezentácia začnú priznávať kartu a kedy Heger s jeho militantnými rusofóbno-neonacistickými komplicmi začnú chodiť kanálmi. A napokon ako s nimi naloží oprávnený ľud.

Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan

  • SlabéVýborné (+2 skóre, 2 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?