Publikované: 16.02.2014

Poľský sériový vrah detí sa vraj ukrýva na Slovensku alebo v Česku!

Doteraz sme My Slováci žili v presvedčení, že v žiadnej inej európskej krajine nepracujú súdy tak lajdácky ako naše, ale Poliaci potvrdili, že aj u nich je to podobne a v prípade sériového vraha spravili poľské súdy ešte o to väčšiu blamáž, že ten vrah sa pred prepustením na slobodu verejne pripomenul vyhrážkou, že v tých svojich trestných činnostiach bude pokračovať takisto ako predtým než ho chytili.

Trynkiewicz je na slobode

Trynkiewicz je na slobode

Ako je to vôbec možné? Vrah, ktorý brutálnym spôsobom pripravil štyroch nevinných chlapcov o život, si spokojne užíva pohodový život v zahraničí. Aspoň tak to tvrdia poľské médiá, ktoré navyše napísali, že Mariusz Trynkiewicz sa podľa všetkého ukrýva na Slovensku.

Jeden z poľských denníkov dokonca zverejnil šokujúce informácie o tom, že obávaný zločinec po prepustení z väzenia dostal novú identitu, ktorá zahŕňa falošný pas, štát mu platí byt, telefón a poskytol mu aj mesačný príspevok na život, a dokonca, že násilník doteraz žil na úkor poľských daňových poplatníkov, a pravdepodobne sa ukrýva na Slovensku alebo v Českej republike, s ktorými malo Poľsko podpísať tajnú dohodu o spolupráci.

Trynkiewicz s únosmi a zneužívaním malých chlapcov začal na začiatku 80. rokov, počas svojej vojenčiny. Za prvú sériu prípadov ho vojenský súd poslal na rok do väzenia, ale trest mu prerušili, aby sa mohol postarať o chorú matku, a práve vtedy spáchal svoje najhoršie skutky – uniesol, zneužil a zavraždil štyroch chlapcov vo veku 11, 12 a 13 rokov. Motívom týchto ohavných a zvrátených skutkov bola vraj pomsta za ten jeho prvý trest, ktorý bol podľa neho príliš krutý.

Súd potom Mariuszovi v roku 1989 udelil štvornásobný trest smrti. Po páde komunistického režimu ale najvyšší súd absolútny trest zmenil na 25 rokov, pretože Poľsko zrušilo trest smrti a doživotný trest vtedy v poľskom práve neexistoval.

Čo dodať na záver?

Jednu vec, ktorú naozaj nedokážem pochopiť, je to tá skutočnosť, že súd mu v roku 1989 udelil štvornásobný trest smrti a napriek tomu ho nestihli popraviť. (Aj keď za toto svinstvo nemožno odsudzovať všetkých Poliakov, tak si možno mnohí z nás v duchu hovoria: tak vám treba milí Poliaci…..)

 

  • SlabéVýborné (+2 skóre, 2 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?