Publikované: 06.02.2013

Poroučíme větru, dešti… a rádiám!

Igor Matovič bol asi už frustrovaný z toho, že si ho už dva týždne nevšimla žiadna lokálna TV, tak spustil v parlamente svoju mašinériu populisticko-komunistických návrhov, aby bol tak znovu v svetle reflektorov. Matovič už dokonca úplne rezignoval na opozičnú spoluprácu a začal s ohováraním tých, ktorí tieto jeho sprosté návrhy nepodporia. Veď čo po tom, že sa pred voľbami označoval za najväčšieho ficobijca. Teraz je rád, keď za jeho návrh zahlasuje všetkých 83 kolesíkov.

Igor Matovič nikdy nebol veľmi “pravicovo” naladený, to som si všimol už pri jeho prvých riešeniach, s ktorými sa prezentoval na svojom webe pri začiatkoch Obyčajných ľudí. Návrhy ako “povinné hodinové rozcvičky pre deti v materských školách” sa veľmi na slobodné pôsobenie samotných subjektov, resp. ich klientov nepodobalo, no dúfal som, že aspoň niekto bude mať v tej strane rozum. Nakoniec získal slušný volebný výsledok a ukazuje sa, že so svojimi komunistickými názormi nie je sám.

Matovičov bratranec Jozef Viskupič prišiel asi po dohode s Matovičom (neverím, že taká blbosť mohla vzniknúť v jeho hlave) s návrhom, aby boli slovenské rádiá nútené hrať presne dané kvóty slovenskej hudby. V roku 2014 by mala kvóta tvoriť 10 percent z hudby vysielanej medzi 06:00 a 22:00, v roku 2015 20 percent a v roku 2016 by mala byť 30-percentná.

Kde má tento návrh logiku? Podpora slovenských umelcov? Skvelé! No tak prečo zostať pri smiešnych 10, 20, 30 percentách a neprejsť rovno na 100%, alebo keď už sa tak chceme hrať na komunistov, tak rovno 110%! Prečo dávať zarábať vôbec niečo tým nenásytným západným umelcom, ktorí sa topia v peniazoch?

A prečo potom neprejsť aj na iné sektory ako napr. gastronómiu? Reštaurácie a ich dodávatelia sú v kríze, prečo podporujeme zahraničné jedlá a tú arogantnú maďarskú kultúru? Dosť bolo maďarského guľášu! Kvóty na slovenské jedlá! Ľudia budú jesť povinne aspoň raz za týždeň bryndzové halušky z echt slovenskej bryndze podľa tradičného receptu slovenských gazdiniek!

Je to samozrejme hlúposť a každý zdravo uvažujúci jedinec si uvedomuje, že by malo byť na poslucháčovi (spotrebiteľovi) čo si vyberie a čo bude počúvať. Každý výmenný obchod, či je to už v reštaurácii, bežnom obchode alebo aj pri počúvaní rádia je win-win. V konečnom dôsledku ak nenecháme spotrebiteľovi slobodnú voľbu, doplatí na to nie len spotrebiteľ ale aj samotný poskytovateľ – v tomto prípade rádio. Napr. takým spôsobom, že ľudia prestanú počúvať rádiá a budú počúvať CD, MP3, alebo jednoducho zahraničné internetové rádiá!

Človek by si myslel, že tieto choré etatistické myšlienky budú obmedzené len na jednu narcistickú stranu, no nie je to tak:

Marian Greksa (kandidát strany SaS) takto pochválil Jozefovi Viskupovičovi jeho “úžasný návrh”. Neviem ako pán Greksa (odhliadnúc od toho, že kandidoval za liberálnu stranu!), no ja byť umelcom hudobníkom na Slovensku, tak by som určite nechcel, aby ma vláda zákonom takto označila za neschopného.

V každom prípade, skvelé liberálne postupy!

  • SlabéVýborné (+24 skóre, 32 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

2 Komentárov

Komentárov 1 - 2 z 2Na začiatok« PredchádzajúciNasledujúci »Na koniec
  1. podla mna je to super navrh, ved co insje si slovensky volic vlastne zasluzi, ked do parlamentu “dosadi” takychto politickych analfabetov, tak nech sa v tom srabe aj riadne vyvala, vobec kto si to vlastne vymyslel ze mi tu na slovensku potrebujeme demokraciu, sme zvyknuty na diktaturu a ked ju niekto ako matovic teraz prevadzkuje, mu vsetci totalitou poznaceni slovaci mu budeme len dobre “drukovat” a chvalit ho za to ze za nas rozmysla a kona, nech boh ochranuje matovica …

  2. Tradičné bulákoviny… Samozrejme, keď tá blbosť prejde, budeme počúvať zahraničné internetové rádiá. Napríklad dánske, kde dánsky “Matovič” prinútil SÚKROMNÉ rádiá hrať 30% škandinávskej hudby. Alebo francúzske, kde francúzsky “Matovič” prinútil SÚKROMNÉ rádiá hrať 40% francúzskej hudby. Alebo írske, kde írsky “Matovič” prinútil SÚKROMNÉ rádiá hrať 30% írskej hudby. Alebo poľské, kde poľský “Matovič” prinútil SÚKROMNÉ rádiá hrať 33% poľskej hudby. Alebo nórske, alebo maďarské, alebo chorvátske, alebo španielske, alebo holandské, alebo belgické… Slovensko je výnimočná krajina. V ktorejkoľvek krajine na svete sa rozhodnú, že sa deti v škole naučia hymnu, všetci povedia OK, bude z nich budú správni občani – na Slovensku takmer vznikne revolúcia. V ktorejkoľvek krajine na svete sa rozhodnú, že v triedach bude štátny znak a vlajka, rodičia povedia OK, aspoň budú deti poznať symboly svojej vlasti – na Slovensku takmer vznikne revolúcia. V ktorejkoľvek krajine na svete sa rozhodnú, že sa v rádiách musí hrať nejaké percento domácej tvorby, povedia si OK, aspoň sa do éteru dostane viac domácich pesničiek a môže sa presadiť viac domácich skupín – na Slovensku vznikne revolúcia, načo sú nám kvóty, nám liberálom úplne stačí, keď nám raz za hodinu zahrajú Desmod, alebo Cmoríka…

    1. aj na islande islandsky “Matovic” prinutil sukromne radia hrat XX% islandskej hudby?

Komentárov 1 - 2 z 2Na začiatok« PredchádzajúciNasledujúci »Na koniec
Login

Ešte nemáte svoj účet?