Publikované: 12.09.2014

Posaďte sa u nás ,odkazujú „naši moslimovia“.

Posaďte sa u nás, odkazujú „naši moslimovia“.

Tak viac menej znie titulok článku v prílohe Hospodárskych novín zo dňa 5 – 7.9.2014.

Modlitebňa v Bratislave, kde nás pozývajú moslimovia sa volá Córdoba. Zdalo by sa, že to je len názov, ale nie, Córdoba je Španielske mesto, ktoré v roku 711 dobili moslimovia a ktoré sa stalo centrom islamského emirátu v Al-Andalus – tak tú oblasť volali moslimovia. Panovanie moslimov v Španielsku moslimovia radi vykresľujú ako zlaté obdobie tolerancie a mieru, ale židia z Grenady zmasakrovaní v roku 1066 alebo kresťania násilne deportovaní cez Almoravidov v r. 1126 by asi dali iné svedectvo o tomto období. Nazvať modlitebňu názvom mesta, ktoré bolo svedkom hrôz, ktoré museli prežiť miestni obyvatelia po nájazde Berberov a následné Almoravidov, len potvrdzuje konfrontačné nastavenie Islamu voči všetkému čo je neislamské. Zároveň ukazuje túžbu a povinnosť každého moslima, aby realizoval príkaz Mohameda, kážuci aby sa raz dobytá zem (Dar al-islam) už nikdy nedostala do rúk neveriacich a opätovne sa stala dar al-hurb.

Skúsme si predstaviť napr.  v Budapešti miesto kde sa schádza trebárs Jobbik a volá sa  Bratislava. Tak sa musia cítiť Španieli keď sa dozvedia, že moslimská modlitebňa v Bratislave sa volá Córdoba.

Zlom nastal podle Pirenneho až během 7. století, tedy v době prvního mohamedánského džihádu. Ten sice nezasáhl – až na Španělsko – západ Evropy, ale rozvrátil a zničil hlavní intelektuální a ekonomická centra té doby – Alexandrii, Damašek, Jeruzalém, Antiochii, Kartágo… – stejně jako hlavní obilnice středozemního světa (Egypt a Maghreb). Aby toho nebylo málo, muslimské pirátství a lovy otroků znemožnily volnou obchodní plavbu a vylidnily pobřežní oblasti.

Autorka článku Iveta Grznárová napísala „Vcítiť sa do kože miliónov moslimov, ktorých poctivý život a náboženskú osvetu dokáže v očiach sveta prekryť akt jedného šialenca, je takmer nemožné”.

Na stránke  http://www.thereligionofpeace.com/pages/thelist.htm sa nachádza počítadlo teroristických útokov prevedených cez moslimov v mena Alaha. V čase keď píšem tento blog, počítadlo sa zastavilo na čísle 23803. Aj keby sa administrátori stránky mýlili, aj tak udávané číslo vysoko presahuje obrazný počet autorkou spomínaného jedného šialenca.

Ale jeden taký šialenec existoval,  kradol, znásilňoval, zotročoval a vraždil. A ten jeden šialenec hádže tieň na celý islam a na všetko čo vytvoril. Volal sa Mohamed. Práve jeho život a jeho odkaz zabraňuje akejkoľvek náboženskej osvete v islame, ako povedal  „ je veľa plemien, ale prežije len to, ktoré bude najviac verné islamu“  a to je v príkrom rozpore s akoukoľvek osvetou.

Autorka tiež napísala „Mnoho našich kresťanov má rovnaký problém jednoznačné pomenovať zlo, ktoré vzniklo na pôde kresťanskej kultúry. Ale bez uznania tohto očividného faktu na strane moslimskej, a bez maximálnej miery empatie na strane druhej, bude náš dialóg viaznuť” – pekná veta aj slzu dokáže vytlačiť z oka. Zároveň je to klasická rétorika ospravedlňovačov islamu.

Minulosť postaviť proti súčasnosti. Posledná čarodejnica Barbara Zdunk  bola upálená v Poľskom meste Reszel, 21 augusta 1811. Posledná krížová výprava sa skončila v roku 1272, aj keď krížové boli jedinou možnou odpoveďou Európy na expanziu Seldžuckých Turkov. To ako prebiehali je už ale iná vec.

A aj tie iné dejiny spojené s kresťanstvom, uchovávané už len v knihách, sú argumentom pri obhajobe krvilačného ťaženia islamu, ktoré prebieha v súčasnosti .. dokedy ? Až už si nikto tie dejiny nebude pamätať lebo nebude mať kto ?

A nakoniec to čo ma najviac desí…

Biológovia určíte poznajú taký jav, keď jeden organizmus vniká do druhého organizmu resp. do ekosystému, využívajúc prírodné cesty a tvarí sa ako priateľ, ale hneď ako sa usadí v novom prostredí mení svoje správanie a stáva sa pre svojho hostiteľa zhubným votrelcom. Biológovia vedia ten jav určíte popísať a vedia aj varovať pred prienikom tých zdanlivo priateľských organizmov do našich ekosystémov.

Čo robia vedci, ktorí sa titulujú ako „religionista„ či „islamológ“?

Príklad je v tu opisovanom článku. Religionista a islamológ z Univerzity Komenského Atilla Kovács na margo toho, že Islam na Slovensku nemá registrovanú náboženskú obec sa vyjadruje v článku „Veď aj v samotnej ústave je zakotvená náboženská sloboda a rovnosť“.

Otáčam stranu prílohy, v ktorej sa nachádza uvedený článok a čítam: “Podstatnou súčasťou učenia islamu je šaría, eticko-právne zásady obsiahnuté v jeho učení. (…) V rámci šarie je kruto trestané odpadlíctvo od islamu, hrozia za to rôzne represie, v krajných interpretáciách trest smrti” – poopravím to tvrdenie. Ten trest smrti pre muža je tam vždy a je iba otázne či daná komunita už na natoľko odišla od islamu, že ho nevykonáva. Ako ten zákon a mnoho iných, ktoré sú v rozpore so slobodou vierovyznania a rovnosťou chce zosúladiť vedec Atilla Kovács?

“Věřili byste, že byly doby, kdy profese “orientalisty” neoznačovala sosače saudských grantů, ale vzdělance, který skutečně znal poměry ve východních zemích, vyznal se v jazycích, historii, a především to vše prezentoval západnímu publiku ne aby bagatelizoval a hájil islám, ale aby přispěl k jeho pochopení? -MK”

Ja len pripomeniem, že v r. 1917 za pomoci demokratických volieb sa boľševici dostali do Ruskej – vtedy ešte – Dumy, ktorá o pár mesiacov sa zmenila na Sovietsky snem a v r. 1933  nikto iný ako Hitler s pomocou demokratických mechanizmov ukončil demokraciu v Nemecku.

Na čo sú nám takíto vedci?

  • SlabéVýborné (+4 skóre, 4 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?