Publikované: 03.05.2015

Poslankyňa JUDr. Mária Ritomská v rádiu Lumen

Nepreženiem, ak napíšem, že mediálne vystúpenie Mariky Ritomskej by sa dalo spočítať na prstoch dvoch rúk.

Solídnejšie médiá, ktoré jej umožnili priestory boli napr. Rádio Lumen, tam bola asi päť krát, naposledy 1. mája – svetový deň práce, TV LUX, Slovenka, Madam Eva, to všetky boli debaty na odbornej úrovni. Iné médiá tie menej solídne už o nej písali, všelijak. http://ritomska.blog.sme.sk/c/380185/pozvanie-do-relacie-uv-hovor.html

Mediálne vlny rozvíril odchod p. Ritomskej z klubu Olano. Jej odchod komentoval jeden bulvárny plátok, že poslankyňa Ritomská dosiaľ z radu nevytŕčala. Na začiatku volebného obdobia sa zviditeľnila, keď ako jediná z opozície podporila programové vyhlásenie vlády Róberta Fica. Jej čas však prišiel znova, zobrala si na mušku vlastný klub, z ktorého už stihla aj vystúpiť.

Krásne rozkvitnutý strom sakura

 

Pani poslankyňa Ritomská postrehla, že dochádza ku porušovaniu jej autorských práv niektorých pisateľov článkov. Nepodnikne nič, ale čitatelia jasne pochopia, že narušitelia autorských práv nerozumejú tomu čo píšu. Narušitelia autorských práv sa rozumejú  tomu ako hus do piva. Ak už niekto niekomu kradne časti článkov, mal by mať predstavu o kradnutom článku, keď sa ho niekto opýta, o čom píše, aby ten narušiteľ práv, vedel ako odpovedať.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Na tejto fotke sú redaktorka Čigašová a Marika Ritomská, tesne pred vysielaním.

Nemá zmysel zastavovať sa nad článkami, ktoré popísal bulvár v čase jej odchodu z Olano. Potom čo robila medzi zložením sľubu poslanca a odchodu z klubu Olano? Bola azda neviditeľná? Vyparila sa? Ignorovaná bola zo strany bulváru iba preto, že jej program – boj proti mobbingu na pracovisku nie je tak atraktívny pre médiá. Jej vystupovanie v NR SR, na verejnosti je distingvované, tiež neatraktívne pre médiá. Nevrieska, nebije topánkou o stenu, nemá vulgárny prejav, neuráža, nemá škandály. A neplatí si ani novinárov, aby o nej písali. Novinári, tí slušnejší, čo by s ňou chceli urobiť reportáž, cúvnu, lebo sa im vyhrážajú, že dostanú padáka.

 

 

 

 

 

 

 

Popis ku obom fotografiám:

Pani Ritomská v live vysielaní. Už viem, prečo musela mať sluchátka na ušiach. Keď volali do relácie, ja som nerozumela ani slovo.

Naposledy bola Marika Ritomská hostkou relácie ÚV hovor, v košickej pobočke rádia Lumen. Moderovala ju redaktorka Čigašová. Téma bola Patologické vzťahy na pracovisku. Tému nebudem popisovať, lebo Marika Ritomská to sama napísala na svoj blog:

Skôr tu popíšem stretnutie s ňou a moje pocity. Ako som ju išla na vlakovú stanicu Košice čakať, cestou sa ku mne prihovoril zaľúbený párik, či ich pod rozkvitnutou sakurou nevyfotím. Okrem toho, že prvý máj je aj Deň práce, je to aj deň lásky, keď chlapci pobozkajú dievča pod čerešňou a postavia im máje. Pred nami nebola čerešňa. Ale za to to bola ešte krajšia sakura, naružovo rozkvitnutými kvetmi. Párik som odfotila a išla som na stanicu. Relácia sa mala začať o ôsmej, už sme tam mali byť pol hodinu pred, aby sa p. Ritomská a redaktorka pripravili. Mali sme ešte čas, počasie nebolo veľmi ideálne, bolo tak chladnejšie, zamračené a časami aj slabo mrholilo. S poslankyňou sme sa asi hodinu prechádzali po vedľajších uličkách centra Košíc. Krátko pred pol osmou sme už vošli do podchodu. Rádio Lumen sa nachádza v Katolíckom kruhu, Košičania to poznajú. Urobila som pár fotiek, redaktorka bola milá, a dovolila mi tam s nimi sedieť. Zážitok to bol zaujímavý, sedieť v livestream, kde počúvalo tisícky ľudí na celom Slovensku. Záverečnú fázu, keď volali telefonujúci som nerozumela ani mäkké f, preto redaktorka a Marika mali na ušiach slúchadlá. Počas vysielania som urobila pár fotiek a natočila som na mobil.

Odkazy na rozhovory s p. Ritomskou:

Rádio LUMEN, v piatok 27. 09. 2013, relácia UV hovor.

Rádio Lumen, utorok, 21. 05. 2013, relácia OBČAN.

Rádio Lumen, utorok, 14. 08. 2012, relácia OBČAN.

Rádio Lumen, utorok, 07. 02. 2012, relácia OBČAN.

Rádio LUMEN, v piatok 16. 09. 2011, relácia UV hovor.

http://www.gemerland.sk/?p=55718

http://eva.cas.sk/clanok/6283/aj-vy-zazivate-teror-na-pracovnom-fronte-a-neprijemnych-kolegov

 

 

 

  • SlabéVýborné (+2 skóre, 6 hlasov)
    Loading ... Loading ...
  • pošli na vybrali.sme.sk
  • Zdielať

Ďalšie články autora:

Login

Ešte nemáte svoj účet?